Zapowiedzi/Nowości 2024

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miano
Posty: 618
Rejestracja: 04 maja 2006, 13:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2024

Post autor: miano »

mae pisze: 01 mar 2024, 19:01 Do Kiepury od Tilliga te wagony RZD w nowym malowaniu z LS Models pasują?
Generalnie w starym:

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=o7jgZmA ... ceiokolice
Ale pod koniec kursowania i w nowym o dziwo się się znalazł, choć o ile mnie pamięć nie myli niekoniecznie już pod nazwą Euronight Jan Kiepura

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=iI3nORs ... KolejFilmy
Peter_KR
Posty: 144
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2024

Post autor: Peter_KR »

NemoTT pisze: 02 mar 2024, 09:30 Również otrzymałem od Makieciarz.pl ww. maila. Proszę o sugestie jakie modele z oferowanych wagonów sypialnych byłyby najbardziej odpowiednie i do jakich składów (upraszczając np. wagon x do papug, wagon y do ic, itd.). Jakie będziecie koledzy zamawiać i do jakich składów? Dziękuję.
Ja złapałem prywatnego słowackiego (WSBA) WLABmee w sierpniu 2020 w Chopinie:
Q7GGYKL.png
To ten z dużą srebrną literą W.
Coś takiego: https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php ... g=pl#v3808

L.S. Models 48210-TT - Schlafwagen WLABmee 'WAGONSERVICE', ZSSK, Ep.VI

Wacham się jeszcze nad Wegierskim, bo ładne malowanie.

ArturSchŁ pisze: 29 lut 2024, 11:50elriwa-Newsletter 13/2024 (28.02.2024)
• igra TT-Formneuheiten • Zacns88 und Zacens • elriwa-Exklusiv GATX
Vorbestellaktion bis 15.03.2024!
:arrow: więcej.
Właściwie ta sama sytuacja, co w poprzedniej przedsprzedaży.
Wagony IGRY na wyłączność Elriwy to przemalowanki.
Natomiast te oferowane także przez samą IGRĘ to prawdziwe malowania zgodne z modelem.

Te dwie wersję widziałem sam w Polsce i kupuję,
Obrazek
Obrazek
Natomiast trzecie malowanie Ermewy jeszcze nie spotkałem, ale to kwestia czasu.

I ogólnie 88m³ i 98m³ Zans od Igry cieszą mnie bardzo, bo jest jeszcze całkiem sporo malowań, które te modele mogą realistycznie przedstawić, tak nowa forma cystern termosów Zacens trochę rozczarowuję, bo jak na razie wyprodukowano te wagony tylko dla jednego odbiorcy i wiekszość malowań musi być przemalowankami.

No, ale wiem czemu tak zrobili. Byli już dogadani z Nymwagiem w temacie Zans-ów, to uderzyli ponownie do tego samego źródła.
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 478
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2024

Post autor: wojtek_ »

ArturSchŁ pisze: 02 mar 2024, 13:11 Panowie, proszę bez polityki, bo się zaraz pobijemy ...
:lol:
Błagam!
Wszystko jest polityką! Nawet zaimek osobowy i ilość wody w toalecie! Wszystko!
...
Bez partyjniactwa - to tak! Zgoda.
EOT
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10339
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2024

Post autor: ArturSchŁ »

Panowie, proszę bez polityki, bo się zaraz pobijemy ...
:lol:


BTW:
"dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają
(oni je mają)"

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
W materiale mowa o sprzedaży modelu lokomotywy Commodore Vanderbild 4-6-4 firmy Lionel za jedyne USD $10K, a na eBayu jest taka loka od MTH za US $255.93 (po przecenie) - co kto lubi.
Przechwytywanie.jpg
:shock:
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 244
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2024

Post autor: NemoTT »

wojtek_ pisze: 02 mar 2024, 12:10 Milcz biedaku!

P.s. zobacz ile kosztuje Nowa Dacia i porównaj ceny sprzed trzech lat; zamiast urlopu przygotuj się na opłacenie rachunków za prąd. W złym kierunku to idzie...
"Suweren" wybrał nową władzę. Teraz będzie już tylko lepiej, taniej, bardziej zamożnie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 478
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2024

Post autor: wojtek_ »

Milcz biedaku!

P.s. zobacz ile kosztuje Nowa Dacia i porównaj ceny sprzed trzech lat; zamiast urlopu przygotuj się na opłacenie rachunków za prąd. W złym kierunku to idzie...
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2024

Post autor: wlodar »

ArturSchŁ pisze: 01 mar 2024, 07:47 (...)Zapowiedź modeli L.S. Models w skali TT (1:120)(...)
Link do oferty:...
Z tymi cenami to naprawdę ich grzeje. :evil:
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 244
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2024

Post autor: NemoTT »

ArturSchŁ pisze: 01 mar 2024, 07:47 W nawiązaniu do wcześniejszej informacji,

Zapowiedź modeli L.S. Models w skali TT (1:120)

Szanowni klienci,
w połączeniu z naszym Niemieckim sklepem partnerskim chcemy przygotować edycję modeli wagonów sypialnych w skali TT. Aby produkcja ruszyła musimy zebrać minimum po 200 zamówień na każde malowanie wagonu. Aby uzyskać ten wynik zachęcamy do składania zamówień, edycja planowana jest na koniec 2024 roku, Modele były w innych malowaniach dawniej w ofercie limitowanej przez Tilliga.
Prosimy składać niezobowiązujące rezerwacje jako osbne zamówienie, bez innych produktów.
Link do oferty:
>>> kliknij tutaj <<<

makieciarz.pl
Również otrzymałem od Makieciarz.pl ww. maila. Proszę o sugestie jakie modele z oferowanych wagonów sypialnych byłyby najbardziej odpowiednie i do jakich składów (upraszczając np. wagon x do papug, wagon y do ic, itd.). Jakie będziecie koledzy zamawiać i do jakich składów? Dziękuję.
mae
Posty: 211
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2024

Post autor: mae »

Do Kiepury od Tilliga te wagony RZD w nowym malowaniu z LS Models pasują?
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10339
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2024

Post autor: ArturSchŁ »

Obrazek NOCH poinformował (1-03-2024) w newsletterze o promocjach, w TT:

Wykopaliska dinozaura T-Rex
noch1.jpg
:arrow: 58614


Kurhan/grobowiec
noch2.jpg
:arrow: 58616
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10339
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2024

Post autor: ArturSchŁ »

W nawiązaniu do wcześniejszej informacji,

Zapowiedź modeli L.S. Models w skali TT (1:120)

Szanowni klienci,
w połączeniu z naszym Niemieckim sklepem partnerskim chcemy przygotować edycję modeli wagonów sypialnych w skali TT. Aby produkcja ruszyła musimy zebrać minimum po 200 zamówień na każde malowanie wagonu. Aby uzyskać ten wynik zachęcamy do składania zamówień, edycja planowana jest na koniec 2024 roku, Modele były w innych malowaniach dawniej w ofercie limitowanej przez Tilliga.
Prosimy składać niezobowiązujące rezerwacje jako osbne zamówienie, bez innych produktów.
Link do oferty:
>>> kliknij tutaj <<<

makieciarz.pl
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10339
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2024

Post autor: ArturSchŁ »

elriwa-Newsletter 13/2024 (28.02.2024)

• igra TT-Formneuheiten • Zacns88 und Zacens • elriwa-Exklusiv GATX
Vorbestellaktion bis 15.03.2024!
Przechwytywanie.jpg
:arrow: więcej.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1905
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2024

Post autor: T_Domagalski »

LemingAnadyrski pisze: 27 lut 2024, 18:46Owszem, trafiły, pytanie która wersja.
Tutaj niestety już nie pomogę. :| Pozostaje mieć tylko nadzieję, że w przypadku modeli niemieckich wagonów Tillig nie robi aż tak rażących błędów.

Pytanie, czy powinny. Perspektywa na obu zdjęciach i ogniskowa obiektywu są nieco inne; próbowałem przeskalować zdjęcia aby rozstaw pokryw łożysk był identyczny.
Były odmiany dłuższe i krótsze. Ale model Tilliga przedstawia wyraźnie wersję "krótszą" - wzmocnienie skrajnego koziołka resorowego jest tuż przy czołownicy. Pytałeś, jaką długość powinien mieć ten model naniesioną na ramie, a więc podałem ci wartość dla takiej wersji, czyli 8,54m.
Taką samą długość (8,54m) miały też wagony budowane dla DR od 1957r. (Uce 902), pomimo zabudowy tradycyjnego pomostu. OIDP, dopiero późniejsze odmiany, z większymi zbiornikami, charakteryzowały się wydłużonym podwoziem.
Awatar użytkownika
LemingAnadyrski
Posty: 142
Rejestracja: 25 lut 2011, 20:41
Lokalizacja: Wlk.bet.wieś/Mazowsze
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2024

Post autor: LemingAnadyrski »

T_Domagalski pisze: 26 lut 2024, 13:44 Moim zdaniem set Tilliga przedstawia wagony typu Kds54 budowane dla DB.
Nie śledzę aż tak dokładnie historii taboru DR/DB, ale coś kojarzę, że część tych wagonów trafiła w latach 80-tych do DR.
Model Tilliga przedstawia Kds54 / Ucs 908(? - skleroza) DB (Uerdingen, BRD, 1970 r.), bo to miał z założenia odwzorowywać. Owszem, trafiły, pytanie która wersja. Tutaj, żeby było weselej, jest rysunek wersji z jednym krótkim i jednym długim pomostem: https://www.steverabone.com/sscalewebsite/img475.jpg (źródło: https://www.steverabone.com/sscalewebsi ... agons.html).
T_Domagalski pisze: 26 lut 2024, 13:44
LemingAnadyrski pisze:Ciekawi mnie trochę jaka jest długość całkowita naniesiona na model (powinna być zdaje się 9,04 m dla wersji z dłuższymi pomostami)...
Obie wersje, zarówno ta z wejściem od czoła, jak i z tradycyjnym pomostem, powinny mieć tą samą długość podwozia równą 8,54m. Powstawały na bazie tych samych założeń konstrukcyjnych. Poniżej masz zdjęcia muzealnego Kds 54:
https://www.bayerisches-eisenbahnmuseum ... 72&lang=de
Inną długość (wynoszącą 9,19m) miały inne, późniejsze odmiany tych wagonów, np. te, które wypuściło PIKO.

Pytanie, czy powinny. Perspektywa na obu zdjęciach i ogniskowa obiektywu są nieco inne; próbowałem przeskalować zdjęcia aby rozstaw pokryw łożysk był identyczny.
DR_Ucs-v_9122-Tillig-vs-rzeczywistosc.jpg
DR Ucs-v 9122; 23 50 912 2217-6 (zdjęcia z https://pxtr.de/dr-wagen/portal_cx/dat_ ... oto_id=906 oraz https://www.tt-board.de/forum/attachmen ... pg.474774/)
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1905
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2024

Post autor: T_Domagalski »

Sorry za post pod postem (nie mogłem juz edytować), ale dorzucę jeszcze zdjęcia Kds 54:
https://hellertal.startbilder.de/bild/d ... iv-80.html
https://hellertal.startbilder.de/bild/d ... g-der.html
Modelu Tilliga przedstawia dokładnie ten typ wagonu. Na drugim zdjęciu widać wyraźnie podaną długość 8,54m.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości