Posiadamy z Kubą, gadające zieloną i czerwoną z pierwszego wypusku (2009 i 2010r.) i za prawdę powiadam Wam te 16 lat temu, to był cud nad cuda. Zobaczymy jak dziś zostanie przez Was ona oceniona, czy wprowadzono jakieś zmiany
Zapowiedzi/Nowości 2026
Moderator: mod-Tabor
- ArturSchŁ
- Administrator
- Posty: 11265
- Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
- Lokalizacja: Rumia
- Kontakt:
Re: Zapowiedzi/Nowości 2026
Jeśli ktoś oczekuje na kolejną edycję BR 18 201, tym razem DR, Ep.IV, to Elwira informuje o dostępności.
Posiadamy z Kubą, gadające zieloną i czerwoną z pierwszego wypusku (2009 i 2010r.) i za prawdę powiadam Wam te 16 lat temu, to był cud nad cuda. Zobaczymy jak dziś zostanie przez Was ona oceniona, czy wprowadzono jakieś zmiany

Posiadamy z Kubą, gadające zieloną i czerwoną z pierwszego wypusku (2009 i 2010r.) i za prawdę powiadam Wam te 16 lat temu, to był cud nad cuda. Zobaczymy jak dziś zostanie przez Was ona oceniona, czy wprowadzono jakieś zmiany
- ArturSchŁ
- Administrator
- Posty: 11265
- Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
- Lokalizacja: Rumia
- Kontakt:
- ArturSchŁ
- Administrator
- Posty: 11265
- Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
- Lokalizacja: Rumia
- Kontakt:
Re: Zapowiedzi/Nowości 2026
Transport drewna od Sudexpress już jest
...w dobrych sklepach modelarskich.

- ArturSchŁ
- Administrator
- Posty: 11265
- Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
- Lokalizacja: Rumia
- Kontakt:
Re: Zapowiedzi/Nowości 2026
elriwa-Newsletter 37/2026 (22.06.2026)
TT-Exklusivmodelle Piko i Saxonia • NVA • V 22 oraz "Deutz" (do 31.07.2026)
- Piko 71457 - Diesellok V22, NVA, DR, Ep.IV
- Piko 71457-DKS - Diesellok V22, NVA, DR, Ep.IV, Zimo-Decoder mit SD-Kupplungen und Pufferspeicher
- Piko 71457-ZH - Diesellok V22, NVA, DR, Ep.IV, Zimo-Henningsound
- Piko 71457-ZHK - Diesellok V22, NVA, DR, Ep.IV, Zimo-Henningsound mit SD-Kupplungen
- Piko 71457-ZHKS - Diesellok V22, NVA, DR, Ep.IV, Zimo-Henningsound mit SD-Kupplungen und Pufferspeicher
- Saxonia 120279 - Kesselwagen 'Deutz', NVA, DR, Ep.IV, mit Hoheitszeichen
- Saxonia 120280 - 2er Set Kesselwagen 'Deutz', NVA, DR, Ep.IV
Więcej na stronie Elwiry.
TT-Exklusivmodell 132 164-5 jest dostępny
- Tillig 502526 - Diesellok 132 164-5, DR, Ep.IV
- Tillig 502526-ZH - Diesellok 132 164-5, DR, Ep.IV, DC-Sound
- Tillig 502526-ZHK - Diesellok 132 164-5, DR, Ep.IV, DC-Sound, elektr. Kupplungen
Więcej na stronie Elwiry.
- Piko 71457 - Diesellok V22, NVA, DR, Ep.IV
- Piko 71457-DKS - Diesellok V22, NVA, DR, Ep.IV, Zimo-Decoder mit SD-Kupplungen und Pufferspeicher
- Piko 71457-ZH - Diesellok V22, NVA, DR, Ep.IV, Zimo-Henningsound
- Piko 71457-ZHK - Diesellok V22, NVA, DR, Ep.IV, Zimo-Henningsound mit SD-Kupplungen
- Piko 71457-ZHKS - Diesellok V22, NVA, DR, Ep.IV, Zimo-Henningsound mit SD-Kupplungen und Pufferspeicher
- Saxonia 120279 - Kesselwagen 'Deutz', NVA, DR, Ep.IV, mit Hoheitszeichen
- Saxonia 120280 - 2er Set Kesselwagen 'Deutz', NVA, DR, Ep.IV
- Tillig 502526 - Diesellok 132 164-5, DR, Ep.IV
- Tillig 502526-ZH - Diesellok 132 164-5, DR, Ep.IV, DC-Sound
- Tillig 502526-ZHK - Diesellok 132 164-5, DR, Ep.IV, DC-Sound, elektr. Kupplungen
- wlodar
- Posty: 1345
- Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
- Lokalizacja: Łódź
- Kontakt:
- ArturSchŁ
- Administrator
- Posty: 11265
- Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
- Lokalizacja: Rumia
- Kontakt:
-
cichonęk
- Posty: 549
- Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
- Lokalizacja: Łódź
- Kontakt:
Re: Zapowiedzi/Nowości 2026
No i jak wrażenia, bo w Ty4 jestem zachwycony jakością i głośnością dźwięku - a poza tym te trzy cylindry...
Osobiście czekam na wersję DCC.Podobno dźwiękową, ale jak patrzę na ten półgłośniczek: ...
-
cichonęk
- Posty: 549
- Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
- Lokalizacja: Łódź
- Kontakt:
Re: Zapowiedzi/Nowości 2026
Ciekawe czy kiedyś przemalują.
- wlodar
- Posty: 1345
- Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
- Lokalizacja: Łódź
- Kontakt:
Re: Zapowiedzi/Nowości 2026
Na stronie Tilliga pojawiły się wizualki (zamiast zdjęć oryginału) nowości na rok 2025
, tj. BR03 (Pm2) https://www.tillig.com/Produkte/produktinfo-04150.html.
- ArturSchŁ
- Administrator
- Posty: 11265
- Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
- Lokalizacja: Rumia
- Kontakt:
Re: Zapowiedzi/Nowości 2026
PIKO TT Nowości czerwiec 2026
-
cichonęk
- Posty: 549
- Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
- Lokalizacja: Łódź
- Kontakt:
Re: Zapowiedzi/Nowości 2026
Ja też planuję kupić ale właśnie z dźwiękiem.
- ArturSchŁ
- Administrator
- Posty: 11265
- Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
- Lokalizacja: Rumia
- Kontakt:
Re: Zapowiedzi/Nowości 2026
Jedni zastanawiają się nad koszernością, a inni zmniejszają stan dostępnych.

Osobiście czekam na wersję DCC.
Podobno dźwiękową, ale jak patrzę na ten półgłośniczek:
(68701100, Lautsprecher FOX 9x16 m. Kleb.)
to, mimo Sounddecoder MS581 N18 ZIMO, nie oczekuję szalonych efektów dźwiękowych.
Osobiście czekam na wersję DCC.
to, mimo Sounddecoder MS581 N18 ZIMO, nie oczekuję szalonych efektów dźwiękowych.
- Ciora
- Posty: 496
- Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
- Lokalizacja: Poznań
- Kontakt:
-
cichonęk
- Posty: 549
- Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
- Lokalizacja: Łódź
- Kontakt:
Re: Zapowiedzi/Nowości 2026
Ze zdjęcia wynika, że jest to przemalowanka ale przy obecnym zainteresowaniu naszą wielkością nie liczyłbym na coś więcej. Oznaczenia wyglądają na ep. IIIc (żółte tabliczki ostrzegające o sieci trakcyjnej). Lampy i osprzęt kotła (podgrzewacz Knorra itp.) lata 50-te, chociaż natrafiłem w książce o Ty4 na zdjęcia gdzie jeszcze w 1959 a nawet 1962 roku można zaobserwować na tych parowozach takie artefakty i w przybliżeniu lampy (na modelu są prawdopodobnie niemieckie). Ty4-40 w parowozowni Bydgoszcz Wschód był od 1952 do 1964 roku i z grubsza ok.1960 mógł tak wyglądać. Model z IV ep. nie ma nic wspólnego. Ten numer posiadał wiatrownice Wagnera - na Forum już ktoś pokazywał zdjęcie gdzie jeszcze w 1974 roku parowóz zachował je w szczątkowej formie. Na zdjęciu nie widać czy Roco zlikwidowało niemiecką tabliczkę pod numer serii na drzwiach dymnicy.
- Ciora
- Posty: 496
- Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
- Lokalizacja: Poznań
- Kontakt:
Re: Zapowiedzi/Nowości 2026
Jak jest z „polskością” tego modelu. Odpowiada prawdzie? A oznaczenia są faktycznie zgodne z 4-tą epoką?
Maciej
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
