Zapowiedzi/Nowości 2026

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 11260
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: ArturSchŁ »

elriwa-Newsletter 37/2026 (22.06.2026)

:arrow: TT-Exklusivmodelle Piko i Saxonia • NVA • V 22 oraz "Deutz" (do 31.07.2026)
piko1.png
- Piko 71457 - Diesellok V22, NVA, DR, Ep.IV
- Piko 71457-DKS - Diesellok V22, NVA, DR, Ep.IV, Zimo-Decoder mit SD-Kupplungen und Pufferspeicher
- Piko 71457-ZH - Diesellok V22, NVA, DR, Ep.IV, Zimo-Henningsound
- Piko 71457-ZHK - Diesellok V22, NVA, DR, Ep.IV, Zimo-Henningsound mit SD-Kupplungen
- Piko 71457-ZHKS - Diesellok V22, NVA, DR, Ep.IV, Zimo-Henningsound mit SD-Kupplungen und Pufferspeicher
- Saxonia 120279 - Kesselwagen 'Deutz', NVA, DR, Ep.IV, mit Hoheitszeichen
- Saxonia 120280 - 2er Set Kesselwagen 'Deutz', NVA, DR, Ep.IV
:idea: Więcej na stronie Elwiry.


:arrow: TT-Exklusivmodell 132 164-5 jest dostępny
tillig1.png
- Tillig 502526 - Diesellok 132 164-5, DR, Ep.IV
- Tillig 502526-ZH - Diesellok 132 164-5, DR, Ep.IV, DC-Sound
- Tillig 502526-ZHK - Diesellok 132 164-5, DR, Ep.IV, DC-Sound, elektr. Kupplungen
:idea: Więcej na stronie Elwiry.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 1345
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: wlodar »

cichonęk pisze: 22 cze 2026, 16:57Ciekawe czy kiedyś przemalują.
Nie jestem złośliwy, więc nie powiem że nie przemalują, ale z pewnością zapowiedzą. :lol:
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 11260
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: ArturSchŁ »

cichonęk pisze: 22 cze 2026, 17:00No i jak wrażenia, bo w Ty4 jestem zachwycony jakością i głośnością dźwięku - a poza tym te trzy cylindry...
Tak, pozytywnie mnie zaskoczyli,
choć do dźwięku Stonki ...daleko.
cichonęk
Posty: 549
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: cichonęk »

No i jak wrażenia, bo w Ty4 jestem zachwycony jakością i głośnością dźwięku - a poza tym te trzy cylindry...
Osobiście czekam na wersję DCC. :lol: Podobno dźwiękową, ale jak patrzę na ten półgłośniczek: ...
cichonęk
Posty: 549
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: cichonęk »

Ciekawe czy kiedyś przemalują.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 1345
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: wlodar »

Na stronie Tilliga pojawiły się wizualki (zamiast zdjęć oryginału) nowości na rok 2025 :lol: , tj. BR03 (Pm2) https://www.tillig.com/Produkte/produktinfo-04150.html.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 11260
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: ArturSchŁ »

Obrazek PIKO TT Nowości czerwiec 2026
2026.06.jpg
cichonęk
Posty: 549
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: cichonęk »

Ja też planuję kupić ale właśnie z dźwiękiem.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 11260
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: ArturSchŁ »

Jedni zastanawiają się nad koszernością, a inni zmniejszają stan dostępnych.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Osobiście czekam na wersję DCC. :lol: Podobno dźwiękową, ale jak patrzę na ten półgłośniczek:
68701100.jpg
(68701100, Lautsprecher FOX 9x16 m. Kleb.)
to, mimo Sounddecoder MS581 N18 ZIMO, nie oczekuję szalonych efektów dźwiękowych. :roll:
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 496
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: Ciora »

Dziękuję za informację.
Maciej
cichonęk
Posty: 549
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: cichonęk »

Ze zdjęcia wynika, że jest to przemalowanka ale przy obecnym zainteresowaniu naszą wielkością nie liczyłbym na coś więcej. Oznaczenia wyglądają na ep. IIIc (żółte tabliczki ostrzegające o sieci trakcyjnej). Lampy i osprzęt kotła (podgrzewacz Knorra itp.) lata 50-te, chociaż natrafiłem w książce o Ty4 na zdjęcia gdzie jeszcze w 1959 a nawet 1962 roku można zaobserwować na tych parowozach takie artefakty i w przybliżeniu lampy (na modelu są prawdopodobnie niemieckie). Ty4-40 w parowozowni Bydgoszcz Wschód był od 1952 do 1964 roku i z grubsza ok.1960 mógł tak wyglądać. Model z IV ep. nie ma nic wspólnego. Ten numer posiadał wiatrownice Wagnera - na Forum już ktoś pokazywał zdjęcie gdzie jeszcze w 1974 roku parowóz zachował je w szczątkowej formie. Na zdjęciu nie widać czy Roco zlikwidowało niemiecką tabliczkę pod numer serii na drzwiach dymnicy.
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 496
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: Ciora »

Jak jest z „polskością” tego modelu. Odpowiada prawdzie? A oznaczenia są faktycznie zgodne z 4-tą epoką?
Maciej
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 11260
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: ArturSchŁ »

Obrazek Środa, 20 maja 2026 r.
Aktualizacja Roco TT
20260520.jpg
:arrow: 7180016 Roco - Parowa lokomotywa Ty 4-40 już w sprzedaży!

PS:
na ten moment są jeszcze 3 szt. :lol:
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 11260
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: ArturSchŁ »

20260508.jpg
"Ekskluzywne wydarzenie dla zwiedzających w Chemnitz

Przeżyj oficjalną premierę nowego BR 91.3 DR w skali TT 27 maja 2026 roku w wyjątkowej scenerii Muzeum Kolejnictwa w Chemnitz.

Weź udział w ekskluzywnym wydarzeniu z udziałem prasy branżowej, sprzedawców detalicznych i miłośników modelarstwa kolejowego – w tym w nagraniu na żywo „PIKO short & sweet. Explained in a happy way” oraz zwiedzaniu historycznego dworca kolejowego z przewodnikiem.

Najważniejsze wydarzenia:

• Oficjalne wprowadzenie BR 91.3 DR w skali TT
• Nagranie na żywo na miejscu
• Wizyta w muzeum i zwiedzanie z przewodnikiem
• Ekskluzywny wagon specjalnej edycji TT jako pamiątka
________________________________________
Data / Miejsce: 27 maja 2026 r., od godz. 11:00

Dworzec kolejowy
Frankenberger Str. 172
09131 Chemnitz

Bilety:
- Liczba miejsc ograniczona.
- Bilety są dostępne w sklepie internetowym PIKO: TICKET."
Przechwytywanie.jpg
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 1345
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: wlodar »

Brawo dla Semafora! Ta sama informacja jest na stronie Saxonii. Zamówiłem, czekam. 😁
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot], Bing [Bot] i 1 gość