Zapowiedzi/Nowości 2026

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 536
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: wojtek_ »

Rusek SZD fajny!
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 11257
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: ArturSchŁ »

Ciekawe,
96400017.jpg
[Zdjęcie z Elwiry]

- Uacs Tillig ( 63,90 € ),
- Uacs igra ( 55,99 € ).
Czy to ten sam wagon (dla mnie: tak) ??
:lol:

BTW:
T_Domagalski pisze: 30 sty 2026, 10:18 - czeski Uacs "PKP International"...
czeski PKP, to nadal PKP,
choć niekoniecznie polski PKP,
ale zawsze to ...PKP.
:mrgreen:
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 2180
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: T_Domagalski »

jarkott pisze: 30 sty 2026, 08:51 Nowości TILLIG:
Z ciekawszych rzeczy:
- wznowienie Ty5 (ponoć z nowymi reflektorami i klapą dymnicy),
- nowa forma dla Pwg pr-14 (będzie można przemalować na brankard PKP),
- czeski Uacs "PKP International", którego zapewne niektórzy potraktują jako polski... :lol:

A na koniec - tory i podkłady do flexów przystosowane do montażu odbojnic lub prowadnic na mostach i ciasnych łukach.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 11257
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: ArturSchŁ »

Obrazek

:arrow: Całość w JPG.
romanpumas
Posty: 1060
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: romanpumas »

Niewiem czy już było ale duński HELJAN wchodzi z lokami w rynek TT
Załączniki
IMG_3896.jpeg
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 11257
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: ArturSchŁ »

elriwa-Newsletter 04/2026 (17.01.2026)

:arrow: Arnold Neuheiten 2026 • TT (o czym było powyżej)
Obraz1.png
:idea: Więcej na stronie Elwiry.


:arrow: Schirmer Neuheiten 2026 • TT
Obraz2.png
"Często zamawiany i ponownie produkowany – wagon bagażowo-pocztowy PwPosti34a dla skali TT. Wszystkie trzy warianty można już zamawiać w przedsprzedaży. Według Schirmera dostawa powinna nastąpić wkrótce."
Obrazek Obrazek Obrazek
- Schirmer 52001 - Gepäck-Postwagen PwPosti34a, DR, Ep.III
- Schirmer 52011 - Gepäck-Postwagen PwPosti34a, DRG, Ep.II
- Schirmer 52021 - Gepäck-Postwagen PwPosti34a, DR, Ep.IV
:idea: Wiecej na stronie Elwiry.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 11257
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: ArturSchŁ »

Znajduję kilka ciekawych pozycji:

:arrow: śliczny czajnik BR18 / BR02:
Obrazek Obrazek
Jedna z tendrem węglowym, druga olejowym - będą pięknym uzupełnieniem do BR18 Roco. :lol:

:arrow: całkowicie u nas egzotyczne SNCF (wcześniej zapowiadane):
Obrazek Obrazek Obrazek

a dla 6-sto klasistów, wróć !! ... 6-to epokowców:
:arrow: Class 66 i 77 oraz Vossloh DE 18, które zapewne znajdą się prędzej czy później na naszych torach, jeśli już nie są, w barwach PRIV.

Cały katalog (N/TT) w PDF dostępny jest w sieci.
Obrazek
Część TT :arrow: TU (JPG).
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 598
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: Adamczewski »

Peter_KR pisze: 15 sty 2026, 11:52Najciekawszy model w Polskich klimatach to Autotransporter serii Laes Typ TA370M.
Konkretne info - dzięki!!!!
Peter_KR
Posty: 151
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: Peter_KR »

Najciekawszy model w Polskich klimatach to Autotransporter serii Laes Typ TA370M.

Te wagony w tym malowaniu są serwisowane w Nysie i jeżdżą po Polsce z ładunkami samochodów.
Co prawda coraz więcej ich jest przemalowywana w nowe niemal czarne barwy

Niemniej poczekam, aż zobaczę prototyp, bo ciekawi mnie, czy Arrnold faktycznie ogłosił w tym samym roku dwa różne wagony autotransportery (niebieski Transfesa (klimaty około Hiszpańskie) i czerwony TA370M (od Francji do ~Wegier)).
(podwozie może być to samo, ale góry tych wagonów są różne).

Obrazek

Ciekawy jest też "płaski" autotransporter GEFCO. U nas jeżdżą podobne w transporcie furgonetek z Gliwic, aczkolwiek ten konkretny typ chyba(?) się nie pojawia.

Adamczewski pisze: 15 sty 2026, 11:09 Z ciekawostek - pomarańczowe zbożówki „Wascosa”, bardzo podobne do zapowiedzianych przez Igra Model.
No... tylko to malowanie współczesnych wagonów nałożone na model silosu z przełomu lat '70 i'80.
Pod tym względem model IGRY (jak się ukażę) będzie lepszy, bo współczesny, jednak też to będzie przemalowanka, bo IGRA modeluje wagon Tatravagonki, a WASCOSA ma wagony od Astra Rail.
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 598
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: Adamczewski »

Arnold opublikował właśnie swoje nowości na 2026. PKP nie stwierdzono…

Z ciekawostek - pomarańczowe zbożówki „Wascosa”, bardzo podobne do zapowiedzianych przez Igra Model. Oprócz tego piętrowe platformy do przewozu aut - brakowało ich w V i VI epoce.

https://de.arnoldmodel.com/neue-produkt ... BSpur%255D
Peter_KR
Posty: 151
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: Peter_KR »

Dziękuję za wyjaśnienie. Teraz rozumiem. Aczkolwiek jakoś zupełnie nie popsuło mi zadowolenia z posiadania modelu :mrgreen: . Z resztą będą domalowywał mojemu egzemplarzowi czerwone wąsa z przodu, bo takie częsciej widziałem (napis "POOL" już zeszlifowałem).
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 598
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: Adamczewski »

Piko bazuje na wariancie ze ścianą karbowaną i ostoją bez wgłębienia w środkowej części. W lokomotywie serii 187-002 ta karbowana część jest zakryta dodatkową warstwą blachy - Piko również to uwzględniło i stworzyło dodatkowy wariant formy, na której klepie wszystkie odmiany bez widocznych karbów na bocznej ścianie.

Tymczasem Traxxy DC3 które jeżdżą u nas nie posiadają tej ramki ani ryfli, a ostoja posiada wgłębienie w środkowej części między kabinami.
Traxx_DC3.jpg
Peter_KR
Posty: 151
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: Peter_KR »

ArturSchŁ pisze: 31 gru 2025, 08:52było, że wchodzą na nasze tory...
My tu na południu, to do przodu jesteśmy. Ja tą nowość już rok temu kupiłem, bo mnie codziennie rano w drodze do pracy witał taki z Pc2 w 2022.
Adamczewski pisze: 31 gru 2025, 10:41 Tyle że ten akurat model to... hmmm... fikcja? Pisanka? Kompromis? Jedyne co się zgadza to kabiny maszynisty. Wszystko pomiędzy (wygląd ostoi, ścian bocznych i zabudowy dachu) jest odpowiednie dla innego typu tej lokomotywy. Żeby było śmieszniej, Piko sprzedaje takiego samego ulepa również w H0, gdzie już np. ACME oferuje poprawnie odwzorowany model.
Co do dachu i skosów dachów zgoda, ale co tam niepasuje z bokami i ostoją? Patrzę i nic znaczącego się nie rzuca w oczy.
Pawelec
Posty: 494
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:25
Lokalizacja: Sz-n Śródmieście/Podjuchy
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2026

Post autor: Pawelec »

ArturSchŁ pisze: 31 gru 2025, 08:52było, że wchodzą na nasze tory...
W ulubionym sklepie, większości z nas, są do niego cztery różne wagony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości