SM42, SP42 informacje i galeria

UniqueModelFactory - www.eaos.pl

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: jafrap »

Piottr pisze:Prosta sprawa. Cena dekodera#0, a po co płacić za coś, z czego się nie będzie korzystać....
Ktoś, kto chce wypieszczony wizualnie model, a takim jest stonka z UMF - musi chcieć wypieszczoną wizualnie jazdę. A taka tylko w DCC. Może porównanie jest przemalowane ale to coś, jak mieć najnowsze BMW z silnikiem od syrenki. Pytanie - po co, skoro za niewiele ponad 100zł dostaje się zalety jazdy w cyfrze + światła PKP... W cenie modelu to chyba niewielka kwota za takie dodatki :)
Zresztą nie dziwię się UMF, że produkuje ten model tylko w opcji DCC (+możliwość jazdy w analogu). Osobiście też bym nie okaleczył tak pięknej stonki brakiem dekodera.

Kolega kocha kolejki to naprawdę - niech kupi sterowanie cyfrowe. Czasem zdarzają się fajne promocje, a przyjemność z jazdy nieporównywalna do analogu... idzie się zakochać.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2015, 12:53 przez jafrap, łącznie zmieniany 5 razy.
bankier
Posty: 486
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: bankier »

Wszechmocny Stwórca dał nam TT abyśmy mogli wydawać ciężko zarobione środki płatnicze na nasze hobby. Jako, że jestem nowy to czekam na kolejną edycję. I gwoli ścisłości cyfra to nic strasznego. Stonka piękna - mnie przypomina dzieciństwo kiedy z wywieszonym jęzorem gnałem na jej dźwięk do krat okalających działki w Chrzanowie kol. Stella - a ta dostojnie toczyła się z trzema ryflakami do stacji Pogorzyce.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 11260
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: ArturSchŁ »

Piottr pisze:... a po co płacić za coś, z czego się nie będzie korzystać....
A kto powiedział, że kolejki są tanie ??
Ostatnio zmieniony 21 sie 2015, 11:42 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 4049
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

Najtańsze dekodery z okrojoną ilością funkcji kosztują nawet ok. 90zł.
Awatar użytkownika
Marek TT
Posty: 234
Rejestracja: 02 gru 2008, 09:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Marek TT »

Cena samego dekodera bez dekodera dźwięku to koszt około 150zł a można jeździć i w analogu i cyfrze..
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Samowarek »

Można też dać silniczek z BTTB i jeszcze będzie taniej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: itd...itd...
Ostatnio zmieniony 20 sie 2015, 21:21 przez Samowarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Piottr
Posty: 31
Rejestracja: 14 lip 2009, 22:04
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Piottr »

Ranger pisze:Zresztą nie rozumiem chęci posiadania lokomotywy analogowej skoro cyfrowa działa w analogu, podstawowe światła białe/czerwone też.
Prosta sprawa. Cena dekodera#0, a po co płacić za coś, z czego się nie będzie korzystać....
Ostatnio zmieniony 21 sie 2015, 11:41 przez Piottr, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 4049
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

Można tak powiedzieć ;)
Awatar użytkownika
Fantomas
Posty: 705
Rejestracja: 21 kwie 2006, 15:54
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Fantomas »

Czyli odpowiedź jest prosta: tak, dostępna jest wersja analogowa - kosztuje tyle samo co cyfrowa :)
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 4049
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

Nie ma na nią miejsca.
Zresztą nie rozumiem chęci posiadania lokomotywy analogowej skoro cyfrowa działa w analogu, podstawowe światła białe/czerwone też.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2015, 12:18 przez Ranger, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1359
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: golab »

a z oryginalna płytką z V100 nie pojdzie ?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 4049
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

Przykro mi ale nie.
Piottr
Posty: 31
Rejestracja: 14 lip 2009, 22:04
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Piottr »

Czy model jest dostępny w wersji analogowej, tj BEZ dekodera i jeśli tak, za jaką cenę?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 4049
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

UWAGA WSZYSCY ZAMAWIAJĄCY
Lokomotywy wysyłam najwcześniej w poniedziałek. Muszę pozbierać trochę przesyłek żeby wydać je jednego dnia. Ostatnio dużo wyjeżdżam i nie ma komu tego zrobić codziennie. Przypominam też, że lokomotywy będę zapakowane w nowe pudełka:
Obrazek
W środku znajdzie się krótka instrukcja do świateł dla lokomotyw z dekoderem jazdy i obszerniejsza wersja dla lokomotyw w dekoderem dźwięku.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2015, 15:44 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 4049
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

Taka sama mam nadzieję.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2015, 21:45 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości