Pytanie o moduły TTe

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BarTTmań
Posty: 585
Rejestracja: 03 paź 2008, 22:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pytanie o moduły TTe

Post autor: BarTTmań »

Wielkie dzięki. Będę dalej szukał i śledził sprawę. Jak coś znajdę, dam znać :).

Pozdrowienia,

Bartek.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Pytanie o moduły TTe

Post autor: Kaczor »

Super, kolejny potencjalny tetetkowy wąskotorowicz ;)

Co do C55, Misiek poleca tego dostawcę: http://www.marsilius-trains.de/. Zetka to code 60 (1.5mm) - takich używam w swoich drukowanych flexach ze względu na dostępność.

Co do Kittlera - nie zamawiałem tam jeszcze ale z wypowiedzi kolegów z forum TT-Board wynika że produkty są wysokiej jakości ale czas realizacji baardzo długi (np. rozjazdy do kilku miesięcy a lokomotywy do kilku lat...) Nie dziwię się skoro to jedoosobowa manufaktura.

Ostatnio odkryłem jeszcze taki sklep:
http://get-backers.org/hobby-ecke-shop/ ... pbfes3mu35

Są tu rozjazdy i tory TTe ale do samodzielnego złożenia na szyny Code 70. Zamówiłem u nich krzyżówkę TT/TTe do mojego modułu. Niestety nie wysyłają do Polski więc musiałem uciec się do pomocy kolegi z Niemiec. Jak dotrze oczywiście zdam relację :)
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2013, 07:03 przez Kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BarTTmań
Posty: 585
Rejestracja: 03 paź 2008, 22:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pytanie o moduły TTe

Post autor: BarTTmań »

Mam pytanko, bo też coraz bardziej świerzbi mnie by wejść w TTe.
Kittler oferuje na swojej stronie rozjazdy oraz flexy do szyn Code 55 o profilu 1.4 mm. Przy czym - same szyny nie wchodzą w zakres dostawy z flexami (tylko podkłady). Kto zatem dzisiaj takowe szyny produkuje ? Lorenz upadł, N-ka to Code 80, a Z-ka - nie wiem...

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje ? Kupowaliście już u KiTTlera ? Jak wygląda u niego kwestia terminowości i jakości, etc ?

Z góry dziękuję,
Bartek :D
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Pytanie o moduły TTe

Post autor: Kaczor »

Pozwolę sobie zreanimować ten wątek. Nadeszła chwila że trzeba coś zacząć robić ;) Pierwszy moduł TTe jest w drodze ale w dalszej kolejności chciałem zrobić coś co można podłaczyć do sTTandardu. Byłby to jakby "punkt zaczepienia" dzięki któremu mógłbym budować zarówno sTTandardowe jak i "wąskie" skrzynki :) Z racji dostępu do dokumentacji, padło na skrzyżowanie jednopoziomowe z posterunkiem osłonnym Siennica na ś.p. Nasielskiej Kolei Dojazdowej.

W realu tor normalny był bocznicą zakładów zbożowych prowadzącą do stacji Nasielsk.

Pytanie 1 - czy taka skrzynka miałaby użytek na zloTTach (na razie z nieaktywnym wąskim torem)? Czasem w układzie makiety są bocznice do różnych zakładów i chyba tylko tam mogła by być umiejscowiona bo raczej takie skrzyżowania na głównych szlakach się nie zdarzały.

Pytanie 2 - o elektrykę zapytałem w odpowiednim dziale: http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=9470

Pytanie 3 - sygnalizacja i zabezpieczenie ruchu - w oryginale były tarcze zaporowe, rozumiem że można by je jakoś podpiąć pod zmanę polaryzacji izolowanej krzyżówki?

Po obu stronach toru normalnego były żeberka ochronne. Czy na ewentualnych kolejnych modułach można by je tylko "zamarkować" (t.j. nieaktywny rozjazd ustawiony tylko na wprost i zardzewiałe, zarośnięte żeberko ;) )
Załączniki
sytuacja.jpg
skrzynka.jpg
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Pytanie o moduły TTe

Post autor: Kaczor »

Wygląda elegancko :)
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pytanie o moduły TTe

Post autor: tete »

W nawiązaniu do mojej wcześniejszej wypowiedzi ze strony 1 tego tematu zapodaję zdjęcia toru TTe wykonanego na bazie szyn Marklina Code60 i podkładów TT-illiga ciętych na środku (na innych odcinkach postanowiłem wykorzystać podkłady N bo wymiarowo odpowiadają bardziej wąskotorówkom w skali TTe). Więcej nie pokazuję bo nie chcę zapeszyć. Ale powiem, że robi się, a tor wychodzi taniej niż te TT-filigran czy inne po 40zł za 20 cm......
Obrazek
Nadmienię, że tabor na bazie podwozia od Z-ki ładnie śmiga :) ...i nic nie turkota.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2011, 09:42 przez tete, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Pytanie o moduły TTe

Post autor: Kaczor »

trochę dużo sobie liczą
Bo nie mają żadnej konkurencji poza Kittlerem który za taki sam odcinek (80cm w kawałkach po 10cm) życzy sobie 24 euro (na szyny 1,4mm) Rozjazdy u obu producentów kosztują ok. 40 euro z tym że Kittler ma metalowe a P.L.Modell - plastikowe krzyżownice.
Tor fajny, tylko nie myślałeś by dać nieco niższe szyny? Standardowe Tilliga na torze TTe wyglądają na dosyć wysokie. Może od Z-ki by się też nadały?
Tak, tak po prostu w tym momencie nie dysponuję innymi ;)
Ostatnio zmieniony 03 mar 2011, 16:58 przez Kaczor, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2190
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Pytanie o moduły TTe

Post autor: oelka »

Można spróbować z szynami 1,8mm. Optycznie wygląda to już dużo lepiej.

Krzysztof
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pytanie o moduły TTe

Post autor: tete »

Kaczor pisze:Do budowy jeszcze się niestety nie zabieram ale powoli skupuję różne rzeczy. Dziś przyszły flexy TTe produkcji P.L. Modell kupione w sklepie Modellbahnshop Sebnitz. W paczce 10 kawałków po 80mm dostosowanych do szyn 2,07mm. Cena ok. 10 euro.
80cm samych podkładów flex za 10 euro (czy 1 sztuka 8cm za 10 euro?) w każdym, razie.... tak czy siak trochę dużo sobie liczą :)
Tor fajny, tylko nie myślałeś by dać nieco niższe szyny? Standardowe Tilliga na torze TTe wyglądają na dosyć wysokie. Może od Z-ki by się też nadały?
Ostatnio zmieniony 02 mar 2011, 10:19 przez tete, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Pytanie o moduły TTe

Post autor: Kaczor »

Do budowy jeszcze się niestety nie zabieram ale powoli skupuję różne rzeczy. Dziś przyszły flexy TTe produkcji P.L. Modell kupione w sklepie Modellbahnshop Sebnitz. W paczce 10 kawałków po 80mm dostosowanych do szyn 2,07mm. Cena ok. 10 euro.

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 lut 2011, 10:28 przez Kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Pytanie o moduły TTe

Post autor: Kilkujadek »

Zdjęcie pochodzi prawdopodobnie z lat 80'. Wcześniej były tu szlabany.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Pytanie o moduły TTe

Post autor: Kaczor »

Wow, nie wiedziełem że Ciechanów Wąsk. był taki wielki. Jak skończę to na PKP będą maglevy śmigać ;)

Widok na wjazd na stację (na obrazku Grześka prawy dolny róg):
Obrazek

A na serio to na początek na próbę sklecę jakiś prosty moduł "szlakowy" bo przecież nie rzucę się na od razu stację nie znając podstaw budowy makiet ;)
Ostatnio zmieniony 04 gru 2010, 08:53 przez Kaczor, łącznie zmieniany 2 razy.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Pytanie o moduły TTe

Post autor: Kilkujadek »

To Kaczor się porywał na Ciechanowską wąskotorówkę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Niejeden+
Posty: 305
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pytanie o moduły TTe

Post autor: Niejeden+ »

Grzesiek, na ile lat to planujesz?

Pozdrawiam
Andrzej Zajkowski
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Pytanie o moduły TTe

Post autor: Kilkujadek »

Nie ma "letko" :lol:
Obrazek
Ciechanów wąskotorowy 1975.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2010, 10:18 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość