BR 23 Zeuke

Konserwacja i naprawy, części zamienne itd Przeróbki taboru.

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1743
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: BR 23 Zeuke

Post autor: krzysztof »

dzięki również. ja kiedyś miałem Zeuke (tą nowszą) i modernizowałem ją w oparciu o części Tilliga - tej jestem pewien! a co do starszej, to wydajemi się niemozliwe przy tym systemie przekazywania napędu żeby luźne koło blokowało cokolwiek. tutaj -jak napisałem- jedynie zryta zebatka może blokować, to zdarza sie także u Tilliga :lol:
pozdrawiam: krzysztof
Awatar użytkownika
trucker
Posty: 227
Rejestracja: 09 lut 2008, 09:05
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: BR 23 Zeuke

Post autor: trucker »

Witam. To stary model napęd przekazywany jest na jeden zestaw kołowy i dekiel też jest niestety inny.Stwierdzając uszkodzenie zestawu nie sprawdziłem wału, ślimak żelazny w doskonałym stanie ,ale zębatka na zestawie już nie. Dzięki.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1743
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: BR 23 Zeuke

Post autor: krzysztof »

witam,
napewno w Zeuke z ostatnich lat produkcji zestawy kołowe sa te same, mogą być zamiennie stosowane.
natomiast "klasyczna" Zeuke miała zupełnie inaczej rozwiązany napęd - tam napędzane było jedno koło, reszta zaś połączona wiązarami, zakleszczenie mogło sie pojawić gdy zębatki były zryte. te koła tutaj niebardzo pasują - ale tego nie jestem pewien!
ale zakleszczenie może pojawić się tez, gdy w tylnej części wału luźny jest kawałek metalu blokujący ułożenie wału w ramie.

o tą część chodzi?
http://www.modellbahnshop-sebnitz.eu/mo ... ,0,0,0,0,0,
coprawda to są Tilliga ale konstrukcyjnie to jest zamienne z BTTB a i z późnym Zeuke.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2012, 15:09 przez krzysztof, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
trucker
Posty: 227
Rejestracja: 09 lut 2008, 09:05
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

BR 23 Zeuke

Post autor: trucker »

Znajomy robiąc porządek w szafie znalazł swoją kolejkę i się zaczęło. Przyniósł tytułową lokomotywę prosząc o przywrócenie jej życia.Rozebrałem wyczyściłem przesmarowałem naoliwiłem łożyska silnika i elektrycznie działa cicho i bez zarzutu . Niestety na napędowym zestawie kołowym jedno z kół swobodnie obraca się na osi powodując nieosiowe ustawienie otworów mocujących korbowody i tym samym prawdopodobnie zakleszcza cały mechanizm. Czy napędowe zestawy kołowe BR23 Zeuke są takie same jak w BR35 bttb? Poszukuję również dekla mocującego od spodu trzy zestawy kołowe / te duże/. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Naprawy/przeróbki taboru”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość