Wsuwanie i wysuwanie szyn z podkładów

Czyszczenie, konserwacja, naprawy, budowa itd

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacekk
Posty: 520
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wsuwanie i wysuwanie szyn z podkładów

Post autor: Jacekk »

ArturSwider pisze:Hi,

Jeżeli wysunąłeś szynę z podkładów w celu pomalowania to zrobiłeś BARDZO duży błąd. Szyny malujemy wraz z podkładami.
Flex, który pomalowałem w ten sposób był pierwszym w moim życiu, jednak i tak się nie przydał, bo krzywo przykeiłem go do korkowego podtorza, a całość miała iść na moduł, więc musiałem zamówić drugiego, którego pomalowałem już w całości

ArturSwider pisze:Jacekk, szyny malujemy wraz z podkładami (podkłady oczywiście bardzo rozpuszczoną farbką - prawie wodą).
Ja malowałem z bardzo małą ilością rozpuszczelnika, ponieważ bardzo w domu śmierdziało tym rozpuszczalnikiem, ale i tak jak bym dał dużo to tak samo by śmierdziało. Gdy malowałęm pierwszego flexa dałem więcej rozpuszczalnika i farba dobrze nie kryła szyn.
BarTTek
Posty: 813
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wsuwanie i wysuwanie szyn z podkładów

Post autor: BarTTek »

Ja też miałem taki problem podczas pewnych testów i zacząłem wkładać z tej niepomalowanej strony i jako tako weszło
ArturSwider

Re: Wsuwanie i wysuwanie szyn z podkładów

Post autor: ArturSwider »

Hi,

Jeżeli wysunąłeś szynę z podkładów w celu pomalowania to zrobiłeś BARDZO duży błąd. Szyny malujemy wraz z podkładami. Nie ma najmniejszego sensu wysuwanie szyn.

Po drugie, pomalowana szyna jest grubsza od nie pomalowanej i przy wsuwaniu jej w podkłady z pewnością pościerałeś sobie farbę...

Jacekk, szyny malujemy wraz z podkładami (podkłady oczywiście bardzo rozpuszczoną farbką - prawie wodą).
Awatar użytkownika
Jacekk
Posty: 520
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Wsuwanie i wysuwanie szyn z podkładów

Post autor: Jacekk »

Ja kiedyś wyciągnąłem, szyny z podkładów i miałem trudności z wsunięciem tego na swoje miejsce, ale szyny były już pomalowane i może dlatego.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2006, 21:21 przez Jacekk, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tory, rozjazdy, sieć trak., sygnalizacja itp”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości