Mój TT-tabor - ArturSch

Nasz tabor TT i galeria jego zdjęć

Moderator: mod-Moja TT

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacekk
Posty: 520
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mój TT-tabor - ArturSch

Post autor: Jacekk »

Artur, ale masz dobrze. Tak mi się podoba ten skład BR52 z platformami, że nie wiem co mam mówić. Też interesują mnie klimaty II wojny światowej i wyobrażam sobie Twój skład na makiecie z tego okresu, ach...



Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 11 mar 2007, 10:45 przez Jacekk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Mój TT-tabor - ArturSch

Post autor: ArturSchŁ »

Mariusz pisze:Wybierasz się na wojnę ??
:mrgreen:

Wyobraź sobie małą stację, tak lipiec-sierpień 1939. Na jednym torze stoi konwój wojskowy niemiecki, a po drugiej stronie peronu nasz ....
:lol:
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 11:38 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Mój TT-tabor - ArturSch

Post autor: Mariusz »

Wybierasz się na wojnę ?? :shock:
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Mój TT-tabor - ArturSch

Post autor: ArturSchŁ »

Wczoraj, przy okazji załatwiania innych spraw w Gdyni, zajrzałem tradycyjnie do sklepu Techno-Hobby - "Słuchaj ...są platformy Roco !" ...no i zaczął powoli rosnąć Konwój Wojskowy :mrgreen:

Obrazek Obrazek
Zamykam oczy i wyobrażam sobie na tych platformach Tygrysy.
:P
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 11:38 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Mój TT-tabor - ArturSch

Post autor: ArturSchŁ »

Dziś dotarł do mnie Set 500502 składający się z trzech wagonów:
Obrazek

wagon pocztowy Pwi30 (13413):
Obrazek,

wagon osobowy Ci-30 (13213):
Obrazek,

wagon do przewozu zwierząt Altona (14812):
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 13:09 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Mój TT-tabor - ArturSch

Post autor: ArturSchŁ »

ArturSch: [Wysłany: 31 Grudzień 2006, 9:55]
---
oelka pisze:Panowie z TT-board zapewne szukali w Die Lokomotivdatenbank, ktory podaje dla 52-6273 przydzial jako Ty2-686, a dla 52-452 wlasnie Ty-137.
W uzupełnieniu (to nie ta sama wypowiedź, jedna wcześniej):
ulle@tt-board.de pisze:In my book "Katalog der Reichsbahn-Einheitslokomotiven", written by A. Gottwald, are the Numbers 52 369 to 52 523 built in the year 1943 by Borsig, also inclusiv the number 52 452, you searched for.
Niestety większość w/w wątku jest po niemiecku, co mi w znacznym stopniu uniemożliwia zrozumienie treści.


miki: [Wysłany: 31 Grudzień 2006, 15:35]
---

Ciekawe detale na tych zdjęciach. Na pierwszym widać wyraźnie, że Tiger ma gąsienicę transportową a bojowa (co najmniej jedna) leży na środku platformy. Na drugim widać, że tanki mają gąsienice BOJOWE a co leży na platformach ciężko dostzec. Ciekawe, czyżby przyciśnięci sytuacją faszyści zmieniali tylko jedną??


maciej_kolej: [Wysłany: 31 Grudzień 2006, 15:37]
---

Warto utrzymać klimat II epoki w przypadku Artura. Sporo już zainwestował.
Poniżej czołgi Panther podczas załadunku na front w Ardenach. Jesień 1944. foto zbiory własne.
Obrazek

Warto też zastanowić się nad kolejnymy parowozami. foto internet.
Obrazek


ArturSch: [Wysłany: 31 Grudzień 2006, 16:02]
---
maciej_kolej pisze:Warto też zastanowić się nad kolejnymy parowozami. foto internet
Ta ZeroPiąteczka już dawno wpadła mi w oko (DRG II, rot) !!


Mariusz: [Wysłany: 31 Grudzień 2006, 19:09]
---

Czy takie cacka śmigały po moim Ostbahnie?! :lol:


Ufff. Chyba udało mi się odzyskać wszystkie Wasze wypowiedzi.
:|
Ostatnio zmieniony 11 sty 2007, 22:37 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Mój TT-tabor - ArturSch

Post autor: ArturSchŁ »

maciej_kolej: [Wysłany: 29 Grudzień 2006, 16:36]
---

Teraz tylko podpiąć eszelon i na front wschodni ;)
PS. a moje eilzugi jeszcze nie dotarły :evil:



ArturSch: [Wysłany: 29 Grudzień 2006, 19:09]
---
maciej_kolej pisze:... moje eilzugi jeszcze nie dotarły
Kocham Pocztę !!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


maciej_kolej: [Wysłany: 29 Grudzień 2006, 19:33]
---

Teraz do tej BR 52 platformy działa 88mm i Pantery albo Tygrysy ;)


ArturSch: [Wysłany: 30 Grudzień 2006, 09:15]
---
oelka pisze:Czyli najpierw zestaw platform ROCO lub Peresveta
Presvetowe są w malowaniu z Epoki (3623) natomiast Roco chyba nie, ale może moje informacje są niepełne.
miki pisze:Ciekawe, jakby ktoś zrobił model Tigera w skali, ...
Planuję użyć sprzęt pancerny z epoki, oferowany przez firmę HAULER.


maciej_kolej: [Wysłany: 30 Grudzień 2006, 09:57]
---

Ta pierwsza platforma jak najbardziej, tyle że zwróc uwagę na jej układ osi, na niej przwożono tylko nparawdę ciezki sprzęt ta "czwórka" na zdjeciu mogła być wożona nawet na dwuosiowych platformach. Ale epokowo platforma jest ok.
Tu masz strukturę poszczególnych pułków i dywizji tak abyś mógł sesnownie złożyć skład
http://www.fprado.com/armorsite/tigers.htm
A tu fotki z albumu o Niemieckich czołgach:
Obrazek Obrazek


Marcin: [Wysłany: 30 Grudzień 2006, 13:25]
---

:mrgreen: Zaczynam Ci Artur zazdrościć. Jak nie Ludmiła "miętowa" to teraz 52 frontowa. :mrgreen:


ArturSch: [Wysłany: 30 Grudzień 2006, 23:33]
---

Poszukuąc w necie informacji i zdjęć szarej BR52 natknąłem się na ciekawą notkę:
tt-board.de pisze:BR52-452 kriegslok:
52 452-> PKP Ty 2-137
Borsig 15549 22.07.1943
Die Lok kam also nach 1945 nach Polen/after 1945 Poland
Czy ktoś z Was mógłby rozwinąć ten historyczny wątek, może jakieś zdjęcia ? Myślę, że to może zaciekawić nie tylko mnie.


oelka: [Wysłany: 31 Grudzień 2006, 0:36]
---
ArturSch pisze:
tt-board.de pisze:BR52-452 kriegslok:
52 452-> PKP Ty 2-137
Borsig 15549 22.07.1943
Die Lok kam also nach 1945 nach Polen/after 1945 Poland
Czy ktoś z Was mógłby rozwinąć ten historyczny wątek, może jakieś zdjęcia ? Myślę, że to może zaciekawić nie tylko mnie.
Inne zrodla (monografia tej serii: Kurze Geschichte der Kriegslokomotiven Baureihe 52) wskazuja, ze Ty2-137 to zupelnie inna maszyna: mianowicie jest to 52-6273 ze Schwarzkopfa (BMAG) z 1943 roku, o numerze fabrycznym 12716, ktora miala stacjonowala w Tczewie i zostala skreslona 28.04.1990.
Panowie z TT-board zapewne szukali w Die Lokomotivdatenbank, ktory podaje dla 52-6273 przydzial jako Ty2-686, a dla 52-452 wlasnie Ty-137.
Postaram sie zweryfikowac jak to naprawde wygladalo, jesli to bedzie mozliwe.

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 11 sty 2007, 21:44 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Mój TT-tabor - ArturSch

Post autor: ArturSchŁ »

ArturSch: [Wysłany: 18 Listopad 2006, 21:20]
---
ArturSch pisze:21 Sierpień 2006 TU:
Jeszcze po drodze wpadliśmy do sklepu w Czeskiej Lipce by nabyć między innymi niebieską Ludmiłę
Zakupy w tym sklepiku były znowu możliwe dzięki koledze z naszego Forum (dziękuję Tomas). NIEBIESKA Ludmiła (02648) ) okazała się seledynową, ale właśnie dlatego idealnie pasuje do piętrusów "mint", a także całkiem dobrze do Halberstadtów PKP. :)
Obrazek

Drugi zakup w tym małym sklepiku, to wagon samowyładowczy Fad-146, 31 80 696 4 007-2 na bazie form f. ZEBRA w ofercie Tilliga (95311):
Obrazek

Jeśli do tego dołączymy Ludmiłę DB-Cargo (36202) zakupioną na eBayu (dzięki Darku) to mamy całkiem ładną kolekcję. Czy do tej kolekcji nie brakuje czasem Ludmiły CSD ??
Obrazek


maciej_kolej: [Wysłany: 19 Listopad 2006, 08:53]
---

Skoro masz tak "ludmiłowo" w swojej stajni, to tylko brać czeszkę. Jest przecież wyjątkowa ;)


ArturSch: [Wysłany: 25 Listopad 2006, 20:34]
---

Wczoraj dotarły do mnie ostatnie elementy zamówionego jeszcze w wakacje składu Karwendel-Expreß, tzn.: E 94 (02413) i czwarty z wagonów o nr bocznym 16526 (13319).
Lepiej późno niż wcale.
:)
Już myślałem, że uda mi się dotrwać do nowej edycji krokodyla, ale jednak nie, dostałem BTTB po Face Liftingu. Postaram się zrobić porównanie krokodyla BTTB i Tilligowego.
Na razie tylko rzut oka na skład Karwendel-Expreß, okrojony do dwóch wagonów, bo pocztowy i jeden z osobowych wróciły do Tilliga celem spasowania sprzęgów do reszty wagonów (było o tym TU).
Obrazek Obrazek


maciej_kolej: [Wysłany: 25 Listopad 2006, 20:53]
---

No to trochę czasu minęło od pierwszego zakupu ale widzę że dopiąłeś swego. :D Bardzo ładny skład z bogatą historią - moje gratulacje. Przypominasz sobie Artur naszą rozmowę nt przejść międzywagonowych? Czy są wsuwane (chowane wagon) czy są na stałe wysunięte?


ArturSch: [Wysłany: 25 Listopad 2006, 21:15]
---
maciej_kolej pisze:... nt przejść międzywagonowych? Czy są wsuwane (chowane wagon) czy są na stałe wysunięte?
Są to stałe detale ..ale dwóch rodzajów: wysunięte i schowane.
Obrazek

W zależności od potrzeb zakładamy wysuniętą albo schowaną harmonijkę. Na zdjęciu widać gniazdo oraz oba detale.
:P


ArturSch: [Wysłany: 29 Grudnia 2006, 16:14]
---

Przed samym Sylwestrem dotarła do mnie przesyłka z eBay. W paczuszce (przepakowanej przez Pocztę Polską - chyba im upadła na podłogę - horror na poczcie przy odbiorze, nerwy, podpisywanie papierów :( ) dotarła do mnie BR 52-452 kriegslok, szara (02277) DRG Ep. II :

Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 11:27 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Mój TT-tabor - ArturSch

Post autor: ArturSchŁ »

ArturSch: [Wysłany: 17 Listopad 2006, 21:22]
---

Kiedy na początku roku padły słowa Oj będzie się TT działo ..... nawet nie podejrzewałem jak DOBRY rok to będzie dla naszej skali !! I dla mnie też. Poznałem wielu, jak to mówi Charakterek, ZAJEFAJNYCH ludzi. Miało miejsce wiele spotkań i imprez. Dwie z nich, wyjazdy do Sebnitz i Lipska pozwoliły mi spełnić moje marzenia - udało mi się dostać modele, które obserwowałem w Necie, tak trochę ... jak lizanie cukierka przez szybkę.

Dzięki pomocy jednego z Was, ze Sebnitz udało mi się przywieźć Wittfeld'a RotheTT.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Za kolejnymi modelami uganiałem się bezskutecznie po różnych aukcjach na eBay, co zresztą dostarczało nie tylko mnie, DUŻYCH emocji (niektórzy z czytających wiedzą o czym mówię :) ). Udało mi się je dopiero w Lipsku dopaść - i znowu pomogli koledzy z ForumTT - Dzięki !!

Wpierw był BR 101 Makrolon :
Obrazek ,

a później E 95 BRAWA :
Obrazek

Dzięki bardzo dużej WASZEJ pomocy, te modele ozdabiają moją (NASZĄ) kolekcję, DZIĘKUJĘ. Obrazek


Charakterek: [Wysłany: 17 Listopad 2006, 22:12]
---

Glurp, śśśluuu

Są to odgłosy przełykania śliny i wciągania jęzora, który opadł na podłogę. Mówiłem, że będzie zajefajnie!


Mariusz: [Wysłany: 17 Listopad 2006, 22:19]
---

Akumulatorniaka powinienem miec, bo jeździł po moich okolicach, a 95, urzekła mnie gdy było już za późno. :cry:
Nie samym chlebem człek żyje. TT też jest potrzebna do życia, niektórzy tego nie rozumieją. :cry:


Charakterek: [Wysłany: 17 Listopad 2006, 22:38 ]
---

95 ma w 2007 znów działać!!!

Zatem jest nadzieja. Cholerna nadzieja


ArturSch: [Wysłany: 17 Listopad 2006, 23:03]
---
Mariusz pisze:Akumulatorniaka powinienem miec, bo jeździł po moich okolicach, a 95, urzekła mnie gdy było już za późno.
Rothe TT zapowiada Wittfeld'a PKP (dwuczłonowy) do końca roku, będzie w sklepie w Gdyni. :)
E95 bywa na eBay'u, po Lipsku nawet trochę tańsza, ale może lepiej poczekać chwilkę, bo BRAWA w Lipsku poinformował, że w 2007 uruchomi produkcję odświeżonego modelu, z gniazdem DCC - obecnie trzeba ciąć płytkę PCB.


DBv: [Wysłany: 17 Listopad 2006, 23:10]
---
No E95 ma być. Tak tytułem wyjaśnienia tylko, że nie zielona, nie brązowa, a szara.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 11:06 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 10 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Mój TT-tabor - ArturSch

Post autor: ArturSchŁ »

Teraz odtworzone.
ArturSch: [Wysłany: 16 Listopad 2006, 00:38]
---

Jak widać po datach, wątek trochę historyczny, ale może przyszedł czas by go odgrzebać !!
:mrgreen:

Podczas P.O.Z.B. (Pierwszego Ogólnokrajowego Zlotu BOBIN) powstał pomysł zestawienia składu właściwego dla Bobiny w barwach СЖД, czyli skład wagonów Ammendorf. Podczas targów w Lipsku nawiązaliśmy kontakt z bardzo miłym panem z Krüger-TT (TT Моделъ), który zaowocował paczuszką wagonów:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
:)

Obrazek
A tak wygląda cały skład.

Chciałbym tylko dodać, że wagony mile mnie zaskoczyły i podobnie jak BWE bardzo fajnie się prezentują, dobrze jeżdżą, mają KKS i gniazdo NEM do podmiany sprzęgów ...nie testowałem z najnowszymi Tilligami. Każdy zawiera woreczek z detalami do zamontowania, są tam osłony przejść międzywagonowych, a także set tablic kierunkowych np : Moskwa - Władywostok (cyrylicą) i jeszcze jakieś inne detale, których jeszcze nie rozgryzłem.
:mrgreen:


miki: [Wysłany: 16 Listopad 2006, 07:21]
---

A ja widzę tak - Gagarin na czele, dalej stodoły dla "oficyjerstwa", potem kryte dwuosiowe dla "sołdateski" i platoformy z jakimiś ciężarówkami. Armia radziecka z tobą od dziecka!!


ArturSch: [Wysłany: 16 Listopad 2006, 08:02]
---
miki pisze:Armia radziecka z tobą od dziecka!!
Jakieś fotki takiego składu ??
Opieram się na pamięci, tzn widzianych na Warszawie - Wschodniej składach, a że zwapnienie szarych komórek postępuje... mogę się mylić.
:mrgreen:


miki: [Wysłany: 16 Listopad 2006, 08:34]
---

Fotki to mam z pamięci :mrgreen: Ale przez Siedlce śmigały takie ustrojstwa, stodoły, dwuosiowe kryte ( a w nich wesoła soldateska polerująca swoje wysokie buciory benzyną!!, tudzież rozrzucająca dzieciakom pancer-konserwy i suchary), platformy z ciężarówkami (czołgów ani BWP-ów nigdy nie widziałem, może nocą wozili), wsio w miestie za jednym gagarem
Jeździły też super długie składy samiutkich stodół (po kilkadziesiąt, 800 metrów co najmniej ) świeżo po NG albo z fabryki na wschód ( bo to w NRD robili chyba?? ) .
Ale pewnie gdzieś są fotki takich składów, może u ex-NRDowców ? Co do typów wagonów to też pewnie ktoś kompetentny trafi bez pudła.


oelka: [Wysłany: 16 Listopad 2006, 12:34]
---
miki pisze:Jeździły też super długie składy samiutkich stodół (po kilkadziesiąt, 800 metrów co najmniej ) świeżo po NG albo z fabryki na wschód (bo to w NRD robili chyba ?? )
Zgodnie z nazwa typu wagonu: w zakładach w Ammendorf, które mieściły się w Niemczech Wschodnich.
Krysztof


Mariusz: [Wysłany: 16 Listopad 2006, 13:23]
---

O tak! Przemykały przez moją stację takie nowiutkie składy z NRD do ZSRR. Same sypialne, albo tylko restauracje, lub zestawy z lodówkami.
Fotografować wtedy...troszkę się bałem, no i miałem tylko smienkę :mrgreen:
Kiedyś taki skład z lodówami stał dla Chin rozwiązany i postanowiłem sobie go z bliska obejrzeć. Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem otwarte drzwi w wagonie z agregatami i małego skośnookiego pałętającego się koło wagonu :shock:
Wiałem z powrotem na nastawnię ile sił w nogach :mrgreen:
Mam jedno zdjęcie z takim składem stojącym w Pile, ale niestety nie on był moim celem :(
Kto wtedy wiedział, że takie zmiany zajdą i znikną takie pociągi.
Obrazek


ArturSch: [Wysłany: 16 Listopad 2006, 14:38]
---
Mariusz pisze:Kto wtedy wiedział, że takie zmiany zajdą i znikną takie pociągi.
Tak rodzi się HISTORIA !!
:mrgreen:


Mariusz: [Wysłany: 16 Listopad 2006, 15:26]
---

A przez durne zakazy nie mogliśmy jej uwieczniać legalnie. :(


miki: [Wysłany: 17 Listopad 2006, 09:25]
---

Kto o tym wtedy myślał ? Przyznać się bez bicia, kto wtedy uważał, że za kilka latek komuna zrobi bęc a zdjęcia będą miały historyczny wymiar ( i takąż wartość).
Jakbym - mając naście lat - wiedział co będzie, to całymi dniami pstrykał bym Smieną składy (zdjęcia z resztą sam wywoływałem - taka moda wtedy była ) pod Siedlcami z zielonej łączki. OT się robi..... :mrgreen: wspomnienia kombatantów 8)


maciej_kolej: [Wysłany: 17 Listopad 2006, 12:13]
---
ArturSch pisze:
miki pisze:Armia radziecka z tobą od dziecka!!
Jakieś fotki takiego składu ??
Opieram się na pamięci, tzn widzianych na Warszawie - Wschodniej składach, a że zwapnienie szarych komórek postępuje... mogę się mylić.
:mrgreen:
Przepraszam za jakość ale inaczej się nie dało zrobić tych zdjęć, niech będą namiatską armijnego tematu ;) (pochodzą z filmu "Marsz Wastok")

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ciekawym uzupełnieniem może być ta strona z opisem wagonów http://www.vagonnik.net.ru/pages/vagon/vagon.php
lub Kolej Transsyberyjska http://www.transsib.ru/Gallery/
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 11:05 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 15 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Mój TT-tabor - ArturSch

Post autor: ArturSchŁ »

Wpierw coś ze starego Forum (fragmenty):
ArturSch: [Wysłany: Nie 21:17, 30 Paź 2005]
---

Cześć Szanowne Forum !!

Jak wszyscy to wszyscy ...

W sumie nie mam się czym chwalić (mam nadzieję, że to narazie). Przez lata, a mój pierwszy domek ma od spodu datę (lakierem do paznokci) 17.II.1972, udało mi się "troszkę" uzbierać. Kolekcja składa się głownie z BTTB, trochę Zeüke, jeden Tillig.

Jeśli nie będzie jakiegoś kataklizmu, a po ostatnich wyborach mocno się zapowiada że będzie, poszerzę swoją kolekcję nie tylko o modele zakupowe ale także mam ochotę zrobić coś Hand_Made.

Te moje starocie można obejrzeć: MOJA
Zapraszam także do TT-Katologu - będę wdzięczny za uwagi i ew. materiały.
PS: Coś z GeKoma.

Pozdrówka.


ArturSch: [Wysłany: Wto 16:29, 01 Lis 2005]
---

Chodzą mi po głowie 2 projekty:
:arrow: Pm36 - 1 (w otulinie AERO) TU,
:arrow: EN 57 albo EW ...te z Berlina co w Trójmieście chodziły Modraki
...tylko, czy mi życia starczy na zrealizowanie wszystkiego ??

Z obecnie posiadanych, najnowszy nabytek to ICE, parę jego zdjęć umieściłem pod adresem: ICE (linki po bokach).


ArturSch: [Wysłany: Czw 21:33, 03 Lis 2005]
---
WojTTek pisze:Aha dobrze by było gdybyś zrobił wykaz tak jak inni użytkownicy.
Oki, proszę:

Parowozy:

- BR 35 (02110 Zeuke) 2 szt.,
- BR 56 (02230 BTTB) 2 szt.,
- BR 86 (02240 BTTB) 1 szt.,
- BR 81 (02210 Zeuke) 1 szt.,
- BR 92 (02220 Zeuke) 3 szt. + jedna zielona z czarnym przodem (chyba BTTB),

Spalinowe:

- BR221 (02510 BTTB) 1 szt.,
- BR130 (02640 BTTB) 1 szt.,
- BR118.114-8 (czteroosiowa BTTB) 1 szt.,
- BR110 (02540 BTTB) 1 szt.,
- BR107 (02620 BTTB) 1 szt.,
- T 334 (02610 Zeuke) 1 szt.,
- V 36 (02630 BTTB) 1 szt.,

Elektrowozy:

- BR250 (02330 BTTB) 1 szt.,
- YC 1 (02313 Zeuke) 1 szt.,
- BR254 (02410 Zeuke) 1 szt.,
- BR1020 (02412 BTTB) 1 szt.,
- BR242 (02321 BTTB) 1 szt.,
- BR211 (02322 BTTB) 1 szt.,

Zestawy osobowe:

- LVT (02810 BTTB) 1 kpl.,
- ICE 1 (01350 Tillig) 1 kpl.,

Wagony:

- 8 członów pierusów (2 składy po 4),
- 12 różnych Typu Y,
- Trochę Reko, OldTimer
- sporo towarowych

Inne:

- Spory karton torów blaszkowych, dopiero startuję z modelowymi,
- kilka kartonów domków, mostów, semaforów, przejazdów i oświetlenia,
- znikoma ilość automatyki
- Set 90 do DCC + gold mini

Większość to zabytki i weterani ....wymagają odczyszczenia, posklejania, naoliwienia itd. przedemną wiele pracy.


ArturSch: [Wysłany: Śro 19:09, 07 Gru 2005]
---

Mój TT-tabor się powiększył o 2 pozycje:
:arrow: BR 182 (Taurus) od Piko - nie mogłem się powstrzymać !!
:arrow: wagonik klubowy (zielona węglarka - jest na zdjęciu Charakterka)

LUDZIE !! !!
Ale ten wagonik ŚMIGA !! !! Jest to mój pierwszy wagon od Tilliga (przedtem miałem same BTTB/Zeuke).
Ca-cu-cho !! Tylko mam teraz nowy problem - wagon ma KKS, a ja nie mam żadnej lokomotywki z KKS
Znowu muszę zbierać !!
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 11:01 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja TT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości