Modele + rury...

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 316
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Modele + rury...

Post autor: michuchu »

jarkott pisze:Oczywiście, że to są nowe rozjazdy EW1 tylko zastosowano tutaj stare napędy BTTB.
Wyraźnie widać, że jest inna iglica rozjazdu, długość oraz krzyżownica.
Faktycznie - moje niedopatrzenie... ale mnie zmyliły te napędy.
Awatar użytkownika
jarkott
Posty: 616
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:17
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Modele + rury...

Post autor: jarkott »

Oczywiście, że to są nowe rozjazdy EW1 tylko zastosowano tutaj stare napędy BTTB.
Wyraźnie widać, że jest inna iglica rozjazdu, długość oraz krzyżownica.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2006, 16:36 przez jarkott, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Fantomas
Posty: 705
Rejestracja: 21 kwie 2006, 15:54
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Modele + rury...

Post autor: Fantomas »

Moim zdaniem to są modelowe rozjazdy ze starymi napędami, ale oczywiście mogę się mylić.
Awatar użytkownika
marjas
Posty: 65
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:32
Lokalizacja: Luboń City
Kontakt:

Re: Modele + rury...

Post autor: marjas »

michuchu pisze:Na tej aukcji widać takie rozwiązanie - widać wyraźnie stare rozjazdy oraz złączki charakterystyczne dla torów modelowych. Też miałem ten problem przy przechodzeniu na tory modelowe. Ja ostatecznie zdecydowałem się wymienić również rozjazdy, oczywiście skróciły się przez to tory stacyjne.
Rozjazdy są modelowe... tylko napędy BTTB. Mi chodzi o całe rozjazdy standardowe...
Pozdrowienia
Marcin ;)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 316
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Modele + rury...

Post autor: michuchu »

Na tej aukcji widać takie rozwiązanie - widać wyraźnie stare rozjazdy oraz złączki charakterystyczne dla torów modelowych. Też miałem ten problem przy przechodzeniu na tory modelowe. Ja ostatecznie zdecydowałem się wymienić również rozjazdy, oczywiście skróciły się przez to tory stacyjne.
Awatar użytkownika
marjas
Posty: 65
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:32
Lokalizacja: Luboń City
Kontakt:

Re: Modele + rury...

Post autor: marjas »

Tylko, że modelowe EW1 jest trochę dłuższe od rurowych zwrotnic... więc zmieniając zwrotnice nic nie będzie pasować :/
Pozdrowienia
Marcin ;)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 870
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Modele + rury...

Post autor: brovarek »

Tak widziałem... osobiscie :D . Raczej spróbuj odwrotnej konfiguracji. Tabor na rurach sobie poradzi ( wszystkie za i przeciw już były- głównie z utrzymaniem zasilania szyna - koło oraz z profilem szyny ), dla mnie bardziej problematyczne były rozjazdy : kąty, przewodzenie , profil zwrotnicy itd. Jeżeli problem dotyczy już gotowej makiety w której problemem byłaby zmiana układu torowego to raczej zainwestuj w modernizację jednego pełnego toru głównego, reszta ,jak nie tylko na PeKaPie :D , może troszkę dłużej poczekać na modernizację.
Awatar użytkownika
marjas
Posty: 65
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:32
Lokalizacja: Luboń City
Kontakt:

Modele + rury...

Post autor: marjas »

No właśnie... czy widział ktoś z Was makietę na torach modelowych, ale z rurowymi zwrotnicami ??
Pozdrowienia
Marcin ;)

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości