Wózek 1Xta z KKS

UniqueModelFactory - www.eaos.pl

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3841
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wózek 1Xta z KKS

Post autor: Ranger »

Obecnie nie, można to zrobić ale nie wiem czy ktokolwiek oprócz Ciebie będzie zainteresowany.
AK
Posty: 350
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wózek 1Xta z KKS

Post autor: AK »

A elementy hamulca są do tego wózka?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3841
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wózek 1Xta z KKS

Post autor: Ranger »

Bo były nie teges. Dawaliśmy je do zestawów bo innych nie było. Można było nabyć składane od Freda ale dla większości złożenie ich było nie do przeskoczenia (nie wiem dlaczego bo wg. mnie są proste).
Wózek już na naszej stronie, zapraszamy.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2014, 01:26 przez Ranger, łącznie zmieniany 3 razy.
jawa
Posty: 34
Rejestracja: 27 kwie 2012, 09:26
Lokalizacja: ok. Krakowa
Kontakt:

Re: Wózek 1Xta z KKS

Post autor: jawa »

Super, że pojawiły się ulepszone wózki w sprzedaży :) Chciałem zamówić kilka sztuk i zastanawiałem się dlaczego nie było w ofercie poprzednich ;)
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3841
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wózek 1Xta z KKS

Post autor: Ranger »

Na fotce masz łuk skręcony do jakiś 170mm. Nie ma znaczenia czy druga tez będzie 406R. Uh też ma KKS.
Na Twoje życzenie postawiłem 406R i Uh na 310mm. W tym przypadku dwuosiowa jest tą która może robić problemy ze względu na nikłą wagę a nic się nie dzieje.
Załączniki
DSC03328.JPG
DSC03327.JPG
Ostatnio zmieniony 06 cze 2014, 15:51 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: Wózek 1Xta z KKS

Post autor: winner_xp »

Jak masz dwie takie cysterny z tymi wózkami to postaw je na łukach 310mm zobaczymy jak to wygląda w pracy ;). Jeśli będzie to działać w pocie czoła bez kłopotu to będzie bardzo dobra inwestycja, obecne odległości pomiędzy cysternami psują strasznie ich wygląd :/
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3841
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wózek 1Xta z KKS

Post autor: Ranger »

Dla wszystkich którzy zamawiali zamawiali 406R cena za kompnet wynosi 11,99zł.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3841
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Wózek 1Xta z KKS

Post autor: Ranger »

Długo zajęło opracowanie w pełni działającego działającego wózka 1XTa który mógłby zastąpić zmęczone odpowiedniki żywiczne. Z praktyki wynika, że wersja odlewana z pierwszej serii była nietrwała. Ta z drugiego rzutu była już ok ale wyglądem trochę nie pasowała do wagonów.
Największymi wadami wszystkich konstrukcji bez KKS od początku była wymuszona względami eksploatacyjnymi duża odległość między buforami.

Po wielu próbach, testach konstrukcji itp opracowaliśmy wózek z KKS którego ramię wychyla się bardzo delikatnie, o wiele bardziej miękko i płynnie niż odpowiedniki seryjne. Wszystko po to aby nie wyciągało z toru lekkich wagonów.

Poniżej znajdziecie trochę fotek samego wózka.

Konstrukcja jest dostosowana do wykonania podmiany w starszych wagonach. Wystarczy odciąć stare mocowanie, wywiercić otwór z belce - 1,3-1,4mm, tak aby śrubka M1,6 wkręcana sama nagwintowała sobie otwór. Potem przykręcamy wózek i po krzyku. Ja zrobiłem to w 5 min. na gotowym wagonie.
Pokazałem również na fotkach jak wygląda odległość gniazda NEM od czołownicy i obok jak było.

Na fotce znajdziecie jak taki zestaw mógłby wyglądać. Nie ma na niej sprężynki która również zostanie dołączona do setu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden wózek do montażu mógłby kosztować 13zł.
Zawartość:
- dwa gotowe odlewane boczki z mosiądzu,
- trawiona belka środkowa, ramie, belki końcowe i gniazdo sprzęgu NEM,
- śrubka M1,6,
- sprężynka.

Co o tym myślicie?
Załączniki
DSC03315.JPG
DSC03325.JPG
DSC03321.JPG
DSC03320.JPG
DSC03318.JPG
DSC03317.JPG
DSC03316.JPG
DSC03314.JPG
DSC03313.JPG
DSC03312.JPG
Ostatnio zmieniony 06 cze 2014, 15:09 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości