Kilka pytań czyli...

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Witek M.
Posty: 973
Rejestracja: 09 kwie 2006, 15:32
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Kilka pytań czyli...

Post autor: Witek M. »

Filip pisze: Kalki... to http://forumtt.pl/viewtopic.php?p=892
Tak, tylko na zolto-niebieski wariant malowania Bipy, to one sie nie nadaja, bo tu trzeba kalek w kolorach, a nie bialych... :( A i logo PKP powinno byc "w trumience". Pomijam takie tam detale jak daty rewizji i innych napraw z lat osiemdziesiatych ub. wieku...
Ostatnio zmieniony 24 lip 2006, 10:59 przez Witek M., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Kilka Pytań

Post autor: oelka »

WrzoSS pisze:czy ma ktoś może do sprzedania środkowy człon do piętrusa PKP z tymi pożółkłymi szybkami,
- i czy ma ktoś moze napisy na ten własnie wagon, gdyz planuję przemalować go na wersję żółto niebieską ( jaki kolor/odcień farbek polecacie, jakiej firmy) aerograf juz czeka :>
Za latwo by bylo. Bedziesz musial sobie poszukac kolorow farb najbardziej zblizonych do ponizszych wzorcow RAL: dach - popielaty RAL7001; gorny pas okienny, dolny pas okienny, czolo wagonu - niebieski jasny RAL5012; pas srodkowy, drzwi strona zewnetrzna kolor zolty RAL1023; drzwi od wewnatrz - jasnoczerwony RAL3020; czolownice ostoja od dolu, wozki, stopnie wejsciowe, urzadzenia na czole wagonu - czarny RAL905; porecze, brzegi stopni - bialy RAL9003.
Nie wszystkie kolory wzorca RAL posiadaja swoj odpowiednik wsrod farb modelarskich. A wiec trzeba albo poszukac najbardziej zblizonego, albo pobawic sie w mieszanie farb.

Krzysztof
Krzysztof Olszak
skalatt.info
Filip
Posty: 343
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:48
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Kilka pytań czyli...

Post autor: Filip »

WojTTek ma środkowy człon PKP do sprzedania.
Kalki... to http://forumtt.pl/viewtopic.php?p=892
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1942
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Kilka pytań czyli...

Post autor: DBv »

Witamy na Forum!

Zakres zadanch pytań dość spory, ale zapewne znajda sie osoby, które będą w stanie coś doradzić. Co do wagonów Tilliga wszystkie z nowej produkcji Tilliga mają wychylne gniazda sprzegu (tzw KKS - Kulisa Krótkiego Sprzęgu), a same gniazda są zgodne z normą NEM (czyli inaczej niż w BR119)

Co do członu środkowego pietrusa, to szukaj na Allegro. Jak rozumiem, zamierzasz go przemalować, więc równie dobrze możesz kupić wersję DR czy CSD. Nie wiem, czy Ciebie to zainteresuje, ale piętrus dwuczłonowy, najprowdopodoniej niedługo ukaże sie w krótkiej serii jako niebiesko-zólty PKP (ale to może już na Forum wyczytałeś).
Awatar użytkownika
WrzoSS
Posty: 83
Rejestracja: 25 cze 2006, 14:01
Lokalizacja: Z Nienacka
Kontakt:

Kilka pytań czyli...

Post autor: WrzoSS »

Witam na forum. Pisze tu chyba po raz pierwszy ( o ile pamiętam) ;)
jednak z TT mam styczność od 6 roku życia... czyli od 16 lat bawię się tym cackiem. Ostatnio postanowiłem przewietrzyć skąd. Zabrałem się za renowację starej makiety oraz postanowiłem kupić troche nowego taboru. 8) Dotychcvzas miałem tylko wagony typu piętrus PKP z plastikowymi kołami i reko z metaalowymi BTTB. Jedna ostantio kupiłem troche klamotów Tilliga i byłem zdumiony doskonałymi kołami oraz "wychylanymi" sprzęgami. Moje pierwsze pytanie jest następujące...
- czy ten wagon ma sprzegi wychylane tego nowego typu, czy może wychylane takie jak w BR 119. (wytłumaczcie któe jak się nazywają błagam!)

Obrazek

- drugie pytanko... czy ma ktoś może do sprzedania środkowy człon do piętrusa PKP z tymi pożółkłymi szybkami,
- i czy ma ktoś moze napisy na ten własnie wagon, gdyz planuję przemalować go na wersję żółto niebieską ( jaki kolor/odcień farbek polecacie, jakiej firmy) aerograf juz czeka :>
Z góy dzięki za odpowiedź, jak sobie coś przypomnę to dopiszę
Ostatnio zmieniony 25 lip 2006, 21:44 przez WrzoSS, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość