Stacja GRZYBOWO

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
adamTT
Posty: 155
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:19
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Stacja GRZYBOWO

Post autor: adamTT »

Witam,
Kilka nowych fotek z postępów prac. Docelowe miejsce nastawni będzie na kolejnym module, którego jeszcze nie ma ...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
adamTT
Posty: 155
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:19
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Stacja GRZYBOWO

Post autor: adamTT »

Dzięki za opinie :) Jeśli chodzi o poręcze do schodów to niestety, ale musiałem pójść na pewne ustępstwa i uproszczenia... i jestem świadom tych niedociągnięć. Co prawda pewne korekty da się jeszcze zrobić, ale ewentualnie po całkowitym sklejeniu konstrukcji, bo jak wcześniej pisałem konstrukcja nie jest w 100 % sklejona i przymocowana.
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 660
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Stacja GRZYBOWO

Post autor: aviaTTor »

Wykonałeś kawał solidnej roboty-gratuluje wytrwałości i wykonania-życzę powodzenia w przedsięwzięciu i czekam na dalsze fotki z postepu prac-pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 20 gru 2010, 10:13 przez aviaTTor, łącznie zmieniany 1 raz.
xROnx
Posty: 70
Rejestracja: 31 maja 2010, 21:20
Lokalizacja: Grunberg

Re: Stacja GRZYBOWO

Post autor: xROnx »

Czy aby poręcze przy schodach powinny zaczynać się od prostopadłej do schodów? Wg mnie poręcze zawsze zaczynają się pionem czyli nie powinny wystawać poza pierwszy stopień na schodach tylko zaczynać się równo z nimi
adamTT
Posty: 155
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:19
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Stacja GRZYBOWO

Post autor: adamTT »

Witam,
Przedstawiam kolejną porcję zdjęć tego co udało mi się zrobić :) kładka dla pieszych nie jest jeszcze w 100 % zmontowana i przymocowana, ale stoi :) Poprawione perony, tak naprawdę zrobione są od nowa.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
adamTT
Posty: 155
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:19
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Stacja GRZYBOWO

Post autor: adamTT »

Zdaję sobie sprawę, że do ukończenia stacji jeszcze długa droga... pożyjemy zobaczymy :)

[meiss] najpierw sypie ziemie na sucho, potem zalewam vicolem o konsystencji rzadkiego mleka z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

[tete] kolor rdzy udało mi się uzyskać stosując metodę słoika (czyli szuter polaka obojętnie jaki - bo jak już wcześniej pisałem kolory w ich nomenklaturze są dowolnie interpretowane - do tego kolor rdzawy na wyczucie (tak naprawdę była to mieszanka różnych odcieni kolorów rdzawych), i potem suszenie. Aha polecam wykonanie w partiach (ponieważ mieszanka kolorów i tak jest trudna do powtórzenia) - potem suszenie i na końcu wymieszanie szutru z różnych partii razem - uzyskujemy szuter w różnych odcieniach rdzy)
Jeśli chodzi o perony to było to opisane w tym wątku http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=4522&postdays=0&postorder=asc&start=135

Poniżej kilka nowych fotek z postępu prac
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 sie 2010, 09:39 przez adamTT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: Stacja GRZYBOWO

Post autor: winner_xp »

Jak to są dwa segmenty po 90 cm to cała stacja będzie trochę długa, ja właśnie sie zabieram za budowę skrzynek, wiec będę podpatrywał kolegę ;), pozdrawiam życzę wytrwałości i funduszy :D
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Stacja GRZYBOWO

Post autor: tete »

Fajna kolejowa rdza u kolegi na tych skrzynkach ;)

Patrząc na ilość torów, jeszcze sporo skrzynek chyba musisz zrobić, aby zwieńczyć stację rozjazdami początkowymi z każdej strony... ambitnie.

Możesz napisać z czego te płyty chodnikowe na peronie?
Ostatnio zmieniony 23 lip 2010, 13:10 przez tete, łącznie zmieniany 2 razy.
meiss
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2010, 00:28
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Re: Stacja GRZYBOWO

Post autor: meiss »

Że tak spytam, w jaki sposób kleisz ziemię, że tak równa powierzchnia wychodzi?
adamTT
Posty: 155
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:19
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Stacja GRZYBOWO

Post autor: adamTT »

Witam,

Nareszcie ruszyły prace przy budowie modułów stacyjnych :) Na dzień dzisiejszy są to dwa moduły 60x90 - takie skrzynki miałem wcześniej przygotowane, przez to musiałem pójść na pewnie kompromisy przy układaniu układu torów Pewnie drugi raz bym tak nie zrobił... (no cóż - podobno życie to same kompromisy...). Stacja jest wymyślona, układ torów stacyjnych również. Te pierwsze dwa moduły to pierwszy etap budowy, następnym etapem będą dwa kolejne, ale kiedy to nastąpi kompletnie nie mam pojęcia... Stacja ma przedstawiać klimat polskiej kolei lat 80-90. Jak wcześniej pisałem stacja jest wymyślona. Nazwa stacji to GRZYBOWO. Przedstawiam również pierwsze efekty szutrowania. Na początek może na razie tyle :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość