drlukasz pisze:Artur, o czym ty w ogóle piszesz?
Polska lokomotywa TT
Moderator: mod-Tabor
- ArturSchŁ
- Administrator
- Posty: 11259
- Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
- Lokalizacja: Rumia
- Kontakt:
Re: Polska lokomotywa TT
- drlukasz
- Posty: 1041
- Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
- Lokalizacja: Częstochowa
- Kontakt:
Re: Polska lokomotywa TT
Artur, o czym ty w ogóle piszesz?ArturSchŁ pisze:Niektórym (tu akurat w H0) opłaca się wykonać serię 20 sztuk
To modele kolekcjonerskie, o jakości i detalizacji których, firmy takie jak Tillig, Piko czy Roco mogą co najwyżej pomarzyć.
Dla otrzeźwienia link do modelu bazowego BR 73 KKStB
Te modele powstaną dopiero po faktycznym zamówieniu. Nakład maksymalny jest dobrze przemyślany i z tego co wiem oparty na ilościach sprzedanych do Polski innych maszyn.
Prezentowany parowóz pancerny powstanie w maks. 20 sztukach. Przeróbka polega (jak w rzeczywistości) na dołożeniu do maszyny bazowej otuliny kotła, budki, zbieralnika i tendra.
Jeśli ktoś zapłaci, to M-M zrobi mu nawet różowy parowóz w kwiatki z opisem EU121.
Tak przy okazji. Opis w cytowanym fragmencie jest całkowicie błędny. Nie ma mowy o "Polskiej serii 73". Parowozy bawarskiej serii 73 w Polsce po 1918 roku oznakowano jako Tp15, wcześniej jeździły pod oznaczeniami kolei macierzystych...
- Misiek
- Posty: 1728
- Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Polska lokomotywa TT
Nawet nie jest to 500 EUR.
MicroMetakit się tam przewija, można dodać do ceny w EUR, np. "1" z przodu
MicroMetakit się tam przewija, można dodać do ceny w EUR, np. "1" z przodu
-
Mikołaj
- Posty: 224
- Rejestracja: 07 paź 2008, 20:28
- Lokalizacja: Częstochowa
- Kontakt:
Re: Polska lokomotywa TT
Ale pewnie nie za 500 zł w detalu.ArturSchŁ pisze: Niektórym (tu akurat w H0) opłaca się wykonać serię 20 sztuk![]()
- Borczy
- Posty: 2386
- Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Polska lokomotywa TT
Kasa,kasa,kasa......
Jak narazie to jedyny wyznacznik
Jak narazie to jedyny wyznacznik
- Ranger
- Posty: 4049
- Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
- Lokalizacja: Lublin
- Kontakt:
Re: Polska lokomotywa TT
Innym opłaca się zrobić dwie serie po 15 lokomotyw a i tak tego nikt nie doceni ! ! !
- winner_xp
- Posty: 396
- Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
- Lokalizacja: Stare śmieci /Pionki
- Kontakt:
Re: Polska lokomotywa TT
Lepiej zrobić fanpega na Facebooku pt: "Chcemy Fiata w TTDobry pomysł - bombardujmy PIKO- pospolite ruszenie
- ArturSchŁ
- Administrator
- Posty: 11259
- Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
- Lokalizacja: Rumia
- Kontakt:
Re: Polska lokomotywa TT
Niektórym (tu akurat w H0) opłaca się wykonać serię 20 sztuk 
[Źródło: MIBA 3/2016, s. 116]
[Źródło: MIBA 3/2016, s. 116]
- DBv
- Administrator
- Posty: 1952
- Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
- Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
- Kontakt:
Re: Polska lokomotywa TT
...właśnie z tego powodu lepszy byłby chyba jednak "fiat" 301D...Witek M. pisze:PS. A tak nawiasem, to nie wiem czy lepszym pomysłem nie byłoby lobbowanie za produkcją modelu lokomotywy, która jeździ/jeździła lub chociaż się pokazywała w innych państwach - najlepiej w Niemczech, bo to mogłoby ponieść sprzedaż poza PL. I tu do głowy przychodzi mi tylko 060Da.
Niemiecki epizod 060Da był zdaje się raczej krótki a jej "ekspansja" szybko przygasła po upadku KEG. Poza tym - obecność tego typu w Niemczech - nie dość, że krótka to jeszcze przypada na epokę V a więc okres "buntbahnu" a tu niestety wybór i nasycenie różnych wariantów spooore... Wystarczy wspomnieć ciągłe wyprzedaże kolejnych wariantów kolorystycznych kolejnych wersji przemalowanek.
Tymczasem - większość zainteresowania przypada na nowe landy i cały czas jeszcze skupia się na kolejach zarządu DR, epoki IV. Jedynym jeszcze niedostępnym seryjnym modelem lokomotywy spalinowej tego okresu, która na tych terenach się poruszała pozostaje już chyba tylko ...właśnie SP45 Polskich Kolei Państwowych :-) Ileż można nabyć kolejnych dubli serii V60 (Tillig/Piko), V180 (Tillig/Piko) czy V300 (Roco/Piko)... Oczywiście mam tu na myśli "poważniejszą" regularną obecność chociażby w okolicach Berlina a nie obsługi stricte przygranicznych pociągów (tu byłby to też ST44).
-
kalaf28
- Posty: 12
- Rejestracja: 21 sty 2010, 09:39
- Lokalizacja: Gdańsk
- Kontakt:
Re: Polska lokomotywa TT
Oczywiście 1 szt poproszę
- womo
- Posty: 2514
- Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
- Lokalizacja: Wrocław
- Kontakt:
Re: Polska lokomotywa TT
Jak bym się chciał chwalić to bym szalał po facebogu
Trochę wiary w ludzi

Trochę wiary w ludzi
-
JarUs
- Posty: 1452
- Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
- Lokalizacja: Białystok
- Kontakt:
Re: Polska lokomotywa TT
Tak przypuszczałem, ze ten numer lokomotywy nie będzie cieszył się popularnością. Również, zapewne mało kto złożył swoją prośbę do boga PIKO, bo jak do tej pory nikt się nie pochwalił. Widocznie bezpieczniej jest tutaj złożyć deklarację kupna, niż bezpośrednio do boga. Bo PIKO może "usłyszeć" prośbę
W sumie to ma sens. Zastosowanie znalazła stara kolejowa zasada "nie wychylać się"

W sumie to ma sens. Zastosowanie znalazła stara kolejowa zasada "nie wychylać się"
-
JarUs
- Posty: 1452
- Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
- Lokalizacja: Białystok
- Kontakt:
Re: Polska lokomotywa TT
Aby to miało sens, proponuję najpierw ustalić jeden konkretny model. Proponuję na przykład: [fade]SP45-100[/fade]Borczy pisze:Dobry pomysł - bombardujmy PIKO- pospolite ruszenie
Udostępnić na portalach i niech każdy znajomy wypełni formularz - będzie odpowiednia liczba chętnych
- Borczy
- Posty: 2386
- Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Polska lokomotywa TT
Dobry pomysł - bombardujmy PIKO
- pospolite ruszenie
Udostępnić na portalach i niech każdy znajomy wypełni formularz - będzie odpowiednia liczba chętnych
Udostępnić na portalach i niech każdy znajomy wypełni formularz - będzie odpowiednia liczba chętnych
-
JarUs
- Posty: 1452
- Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
- Lokalizacja: Białystok
- Kontakt:
Re: Polska lokomotywa TT
PIKO prosi o Twoje sugestie
... z translate.google.pl:
Twoje nowe elementy sugestia
Twoja opinia jest dla nas ważna. Który model sądzisz brakuje w naszej ofercie?
Proszę nie prowadzi to do siebie, jeśli uważasz, że jest pociąg lub samochód brakuje w naszej ofercie.
Czy jest to wariant drukowanie lub kompletny nowa forma, swoje wnioski będą rozpatrywane przez naszego zarządzania produktem i przyniósł do dyskusji.
Czekamy na Państwa sugestie i pomysły. Być może Twoje zgłoszenie jest dokładnie taki, który będzie produkowany i będzie wkrótce dostępny w sklepach modelu kolejowych.
Proszę, być jak najbardziej precyzyjnie, tak aby nie powodować żadnych nieporozumień.
Pola oznaczone (*) są obowiązkowe i muszą być wypełnione, aby wysłać formularz.
... z translate.google.pl:
Twoje nowe elementy sugestia
Twoja opinia jest dla nas ważna. Który model sądzisz brakuje w naszej ofercie?
Proszę nie prowadzi to do siebie, jeśli uważasz, że jest pociąg lub samochód brakuje w naszej ofercie.
Czy jest to wariant drukowanie lub kompletny nowa forma, swoje wnioski będą rozpatrywane przez naszego zarządzania produktem i przyniósł do dyskusji.
Czekamy na Państwa sugestie i pomysły. Być może Twoje zgłoszenie jest dokładnie taki, który będzie produkowany i będzie wkrótce dostępny w sklepach modelu kolejowych.
Proszę, być jak najbardziej precyzyjnie, tak aby nie powodować żadnych nieporozumień.
Pola oznaczone (*) są obowiązkowe i muszą być wypełnione, aby wysłać formularz.
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Semrush [Bot] i 2 gości