SM42, SP42 informacje i galeria

UniqueModelFactory - www.eaos.pl

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1359
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: golab »

a jaka będzie cena ?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 4049
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

Druga seria lokomotyw SM42 gotowa. Tym razem zostały dodane nowe reflektory zaprojektowane w 3D, wydrukowane i odlane z mosiądzu.. Mamy również nową, większą bazę dźwięków:
F0-F4 - dźwięk przełącznika
F5 - trąbka #1
F6 - trąbka #2
F7 - sprężarka
F8 - włączenie / wyłączenie dźwięku
F9 - wentylator
F10 - zapowiedź
F11 - dźwięk sprzęgania + tryb jazdy manewrowej
F12 - tarcie kół o szyny
F13 - zawór bezpieczeństwa
F14 - brzęczyk
F15 - zawór powietrzny
F16 - zwiększenie obrotów silnika na postoju
F17 - gwizdek konduktora
F18 - klakson
F19 - zmniejszenie głośności
F20 - zwiększenie głośności

Galeria nowych odsłon SM42 zaczyna się od tej fotografii:
Obrazek

Do tego jeszcze parę innych ciekawych wg. mnie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Całość można zobaczyć w tym miejscu.

Wszyscy zamawiający dostana na PW lub e-mail wiadomość dot. swojej lokomotywy.

Na koniec ważne ogłoszenie. Lokomotywy SM42 nie będą więcej produkowane w takiej formie jak dotychczas z powodu dużych trudności produkcyjnych oraz nieopłacalności przedsięwzięcia. Przygotowujemy nowszą wersję która będzie miała więcej metalowych części zaprojektowanych i wydrukowanych w 3D a następnie odlanych z mosiądzu.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2015, 21:11 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1715
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: wicy »

To jedna z lepszych wieści tego lata :D
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 4049
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

Przyszły płytki, zaczynam składać loki. Powinny być gotowe za ok 2 tyg. może wcześniej.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 4049
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

Stadium jest takie samo jak ostatnio. Brakuje płytek PCB a ja dalej czekam na ich wysyłke od WM-Modela. Niestety nie da się nabyć loków bez płytek bo sami tego nie złożycie.
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1715
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: wicy »

Ponieważ mija już kolejny miesiąc i głucho w temacie, przypomnę się z pytaniem - głownie w kierunku WM_Model - co z realizacją?

Konrad, w jakim stadium są lokomotywy? Czy do finału brakuje tylko płytki PCB? Jaka jest opcja zakupu loki bez płytki - być może będę w stanie dorobić ją sobie samemu....
Ostatnio zmieniony 09 lip 2015, 11:21 przez wicy, łącznie zmieniany 1 raz.
markom
Posty: 702
Rejestracja: 12 sie 2008, 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: markom »

Może znajdzie się chętny na odstąpienie swojej oliwkowej SM ??
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 4049
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

Niestety obecnie to nie pomoże.
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1715
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: wicy »

Więc jednak pisząc
Ranger pisze:Chyba już czas pomyśleć o jakiejś alternatywie :roll:
miałeś na myśli zmianę kooperanta? Jeśli to pomoże ukończeniu serii to ... nie mogę się doczekać na tę zmianę ;)
Wygląda na to, że kolega WM-Model przestał tu zaglądać.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2015, 08:07 przez wicy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 4049
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

Redukcja zasobów. Skali nie zmieniam.
Awatar użytkownika
Niejeden
Posty: 470
Rejestracja: 18 sie 2009, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Niejeden »

Tak, stonka Piko w H0 go przekonała :P
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: jafrap »

Ranger pisze:Chyba już czas pomyśleć o jakiejś alternatywie :roll:
Miałem już to nie pisać na tym forum, ale jeszcze pozwolę sobie na zadanie pytania --- Kolega zmienia skalę czy co, że wyzbywa się tych perełek? :)
http://www.eaos.pl/wyprzedaz-taboru/
Ostatnio zmieniony 09 cze 2015, 08:07 przez jafrap, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 4049
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

Mi tez juz sie znudzilo patrzenie na niedokonczone lokomotywy. Chyba juz czas pomyslec o jakiejs alternatywie :roll:
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1715
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: wicy »

WM-MODEL pisze:Cały czas nad tym pracuję, jeszcze kilka dni to zajmie. Mi też nie udało się przewidzieć wystąpienia zdecydowanie nie-modelarskich zdarzeń :/
Nieśmiało chciałem podpytać o postęp prac, bo 3x kilka dni już minęło, a tu cisza w temacie. :(
Ostatnio zmieniony 05 cze 2015, 08:13 przez wicy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 4049
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

Trzymam kciuki za Ciebie. Liczę również na wyrozumiałość zamawiających. Nie każdy pracuje w modelarstwie cały dzień.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości