Mikrosilnik Marathon N3

UniqueModelFactory - www.eaos.pl

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10357
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Mikrosilnik Marathon N3

Post autor: ArturSchŁ »

Dobre narzędzie to podstawa, to prawda.
Jednak nie demonizujmy. Inne są potrzeby osób, które 24h/7dni pracują nimi, a inne osób, które od czasu do czasu coś 'przytną'.
:)

Wiem, z własnego doświadczenia, że zakup w markecie narzędzia za kilkadziesiąt złotych JEST WYSTARCZAJĄCE dla większości naszych potrzeb, nawet jeśli będę musiał za jakiś czas powtórzyć zakup...
Jeśli natomiast ktokolwiek specjalizuje się w pracach bardzo precyzyjnych, sam wybierze narzędzie jemu konieczne i w tym kontekście dziękujemy za kolejną ofertę.
:mrgreen:
Jari73
Posty: 33
Rejestracja: 11 lis 2009, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mikrosilnik Marathon N3

Post autor: Jari73 »

Macie racje Panowie Proxon czy Dremel ma olbrzymie zastosowanie w modelarstwie kolejowym, można przeciąć na pół lokomotywę lub wagon jak komuś np. nie wyjdzie jak trzeba.
Tak na poważnie, ja używam N3 do modelarstwa od 5 lat i nie wyobrażam sobie zastąpić go Dremelem to tak jak by budować modele w rękawicach roboczych.
Wszystko co można wykonać mikrosilnikiem i odpowiednimi narzędziami napisał Ranger w poprzednich postach.Ja osobiście używałem go do wszystkich modeli które zbudowałem mam na myśli także plastikowe w skalach 1:48 i 1:72 zanim zaraziłem się TTetką.
Wierciłem dziurki w patyczkach podczas budowy drzewek: http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=7119
Nie rozstawałem się z mikrosilnikiem przy budowie wnętrza nastawni: http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=6639.
Powyżej podałem tylko przykłady zastosowań N3 obecnie podczas prac modelarskich jest zawsze podłączony do zasilania ponieważ używam go non stop.
Prawda jest taka że faktycznie N3 ma zbyt małą moc jeśli chodzi o "ciężkie" prace typu szlifowanie cięcie drewna i tworzyw przy budowie modułów itp.Dlatego sam używam do tego celu tylko Proxona, zatem w modelarstwie potrzeba 2 szlifierek co wiadomo kosztuje ale przecież modelarstwo do tanich hobby nie należy. ;)

Co do narzędzi to proszę nie porównujmy badziewia z supermarketów do tych z zestawu Rangera.Nadmienię tylko że większość z supermarketu ma trzpień 3mm czyli nie pasuje do mikrosilników. Nie proponuję używać ściernic niezbrojonych bo pękają już podczas nakręcanie na trzymadełko.Jeśli chodzi o trzymadełka Dremeli to dopiero dziadostwo-jak można coś takiego oferować klientowi skoro główka mocująca ma taki sam wymiar jak trzpień prostnicy, itd itp.
Faktycznie panuje demokracja i klient na szczęście sam może wybrać to co go interesuje.
Ja opisałem moją opinię na temat mikrosilnika.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2012, 08:43 przez Jari73, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3841
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mikrosilnik Marathon N3

Post autor: Ranger »

Ja wiercę, szlifuję, frezuję, używam jaki wrzeciona do toczenia małych detali. Ogólnie do wszystkich obróbek ręcznych.
Do czego używam zmiany obrotw P/L? Np. przy dojeżdzaniu do krawędzi płaszczyzny jak ustawisz obroty prawe to Ci zniszczy krawędż jak frez złapie materiał. Przy lewych obrotach spokojnie mozna prowadzić frez do krawędzi materiału. Jest wiele takich przypadków. Człowiek docenia to jak mu pierwszy raz z ręk wyrwie detal i go zniszczy na niewłaściwych obrotach.
Parę osób miało już okazję pracować tym sprzętem i byli bardzo zadowoleni. ;)
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1366
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Mikrosilnik Marathon N3

Post autor: golab »

P/L nie ma (choć nie mam pomysłu do czego by się mogły przydać), ale obroty to akurat ma regulowane od 0. Kwestia jak leży w ręce, bo waga 40tki jest podobna.

Jakie to ma dodatkowe zastosowania ? bo na samo wiercenie to trochę drogo.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3841
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mikrosilnik Marathon N3

Post autor: Ranger »

Proxxon to zupełnie inny sprzęt. Jest wiekszy, cięższy, głowca zakęcana a nie tulejka samozaciskowa. Chyba nie ma obrotów prawo/lewo a na pewno obroty startują od 5000 a nie od 0. Pryznajmniej tak podaje producent. Wznika z tego, że już się nim nie powierci.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1366
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Mikrosilnik Marathon N3

Post autor: golab »

A jak to to ma się do Micromota ?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3841
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mikrosilnik Marathon N3

Post autor: Ranger »

Róznica pomiędzy ofertą UMF a wcześniej wspomnianymi jest zasadnicza. Z doświadczenia wiemy, że po zakupie sprzętu w podobnych firmach kontakt się urywa. Nie sa przyjmowane reklamacje, winę zawsze zrzuca się na klienta. Serwis urządzeń prowadzony jest w Korei stąd niechęć sklepów do uwzględniania roszczeń i ponoszenia kosztów napraw i wysyłek. W naszym przypadku serwis będzie prowadzony na miejscu. Zaważy to na jakości, kontakcie i czasie. Na tym polega główna różnica naszej oferty. Porównywanie ofert z allegro nie ma sensu. Pokazany tam sprzęt wcale nie jest nowy a narzedzia to niskiej jakości masówka. Na niektórych widać ślady korozji ;/ W przypadku oferowanych narzedzi nie ma o tym mowy. Ich wartość nie jest mniejsza niż 200zł.
Awatar użytkownika
A_Tox
Posty: 62
Rejestracja: 11 paź 2006, 10:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mikrosilnik Marathon N3

Post autor: A_Tox »

Z punktu widzenia klienta nie ma różnicy, w jakim sklepie internetowym kupi sprzęt.
Klienta interesuje zasadniczo cena. Za wyższą cenę chciałby więcej dostać...
W większości przytoczonych ofert sprzedawca daje gwarancję.
Pokażcie w czym jest różnica w "sprawach gwarancyjnych i pogwarancyjnych" pomiędzy ofertą UMF, a innymi ofertami w internecie...
Jeśli chodzi o "profesjonalne narzedzia z najwyższej półki", to podane oferty z internetu dotyczą sprzętu o takiej samej nazwie jak z oferty UMF.
Inna sprawa, że taki sprzęt jest dosyć powszechny w gabinetach kosmetycznych.
I jest to raczej plus, bo pracuje tam z reguły jako wół roboczy.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3841
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mikrosilnik Marathon N3

Post autor: Ranger »

Oczywiście kolega wie lepiej jak owe firmy załatwiają sprawy gwarcyjne i pogwarancyjne w przypadku usterki. Rynek jest wolny i można kupować gdzie chę chce.
Co do narzędzi to są to profesjonalne narzedzia z najwyższej półki i nie kosztują tyle co ich odpowiedniki w marketach, swoją drogą podróbki wytwarzane bez jakości.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2012, 01:36 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
A_Tox
Posty: 62
Rejestracja: 11 paź 2006, 10:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mikrosilnik Marathon N3

Post autor: A_Tox »

Wydaje się, że konkurencja ma chyba "konkurencyjne" ceny.

729 zł :arrow: http://www.blaumarkt.pl/p/5792/frezarka-marathon-3-lux
699,98 zł :arrow: http://www.fryzomania.pl/frezarka-activ ... 3-lux.html
698 zł :arrow: http://www.o2market.pl/p/907/Frezarka-Marathon-3-Lux
599,99 zł :arrow: http://allegro.pl/frezarka-marathon-3-p ... 82731.html
Wprawdzie bez "dołączonego zestawu narzędzi pozwalającego od razu używać go w pełni możliwości" - Ale ile taki zestaw może kosztować?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3841
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Mikrosilnik Marathon N3

Post autor: Ranger »

Mikrosilnik Marathon 3

Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu modelarzy w sprzęt do obróbki mechanicznej modeli mam przyjemność zaprezentować mikroslinik Marathon N3. Mikrosilnik zastępuje wszystkie narzędzia służące do obróbek ręcznych, min. pilniki, pepiery ścierne, ręczne piłki itp. Kiedy pierwszy raz zaproponowano mi przejście na obróbkę mechaniczną i odstawienie do lamusa narzedzi ręcznych byłem bardzo sceptyczny. W tej chwili nie wyobrażam sobie powrotu do tamtych czasów. Dzięki mikrosilnikowi wszystkie obróbki stają się łatwiejsze, szybsze i dokładniejsze. W tym momencie przejdźmy do konkretów i omówienia specyfikacji mikrosilnika i narzedzi dołączonych do zestawu.
Obrazek
Sama stacja robocza składa sie z centralki, narzedzi roboczego, podstawki oraz pedału sterującego.
Mamy do wyboru dwa sposoby sterowanie mikrosilnikiem, za pomocą włącznika i pokrętła ustawiającego prędkość lub pokrętła i pedału. Osobiście używam drugiego rozwiązania dającego dwie wolne ręce.
Narzedzie robocze – mikrosilnik jest w kształcie grubego długopisu, świetnie leży w dłoni, nie wytwarza żadnych wibracji. Poniżej parę fukcji i cech urządzenia:
małe wymiary¸ łatwo przenośny zasilacz,
wyłącznik nożny
płynna regulacja prędkości 0-30000obr/min
łatwa zmiana kierunku pracy jednym przyciskiem
cicha praca, brak wibracji czy wydzielania ciepła nawet po wielu godzinach pracy
możliwe zamontowanie kątnicy, prostnicy lub mikrosilnika
idealny dla modelarstwa
Do stacji roboczej jest dołączony zestaw narzędzi pozwalający od razu używać go w pełni możliwości.
Obrazek
W skład zestawu wchodzą:
frez stożkowy do obróbki metali, tworzyw, kompozytów
frez kulkowy do obróbki metali, tworzyw, kompozytów
uchwyt z dużych łbem do tarcz
uchwyt z małym łbem do tarcz
uchwyt z mocowanie tarcz ściernych metoda 'click'
kamień walcowy do obróbki stali
kamień walcowy do obróbki metali nieżelaznych
kamień stożkowy do obróbki stali
kamień stozkowy do obróbki metali nieżelaznych
trzy tarcze ścierne dla mocowanie 'click'
dwie tarcze tnące/szlifujące fi 20mm grubości 0,2+mm do metali nieżelaznych
tarcza fi 22mm grubości 0,3 tnąca/szlifująca do metali, tworzyw
tarcza fi 22 grubości 0,2+ z podwójną siatką do stali z małą emisja pyłów
tarcza fi 26mm grubości 0,5mm do cięcia grubszych materiałów
kamień szlifierski do tworzyw

Dzieki tulejce zaciskowej wymiana narzedzi jest po prostu błyskawiczna. Nic nie trzeba zakręcać.

Stacja robocza objęta jest roczną gwarancją. Oferujemy serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny mikrosilnika.

Mikrosilnik oraz zestaw narzedzi oferujemy w cenie 1050zł. Istnieje możliwość zakupu dodatkowych narzędzi do urządzenia w promocyjnych cenach. Wszystkie narzędzia dostępne sa na stronie www.motylpro.pl

Wszelkie pytania prosze kierować na PW bądź e-mail: rangerttmf@gmail.com

Ponadto UMF oferuje możliwość zakupu narzędzi do lutowania blaszek fototrawionych, min. lutownice, topniki, spoiwa. Wszystko po to aby każdy z was rozpoczynając przygodę z blaszkami bądź kontynując ją miał dostęp do narzędzi w jednym miejscu.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2012, 19:04 przez Ranger, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości