ERR 1 i dekoder Zimo MX623 P12

Rodzina Roco, także Lokmausy i nowsze

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: ERR 1 i dekoder Zimo MX623 P12

Post autor: solar »

Alteo pisze:A próbował ktoś programować Lenz,em.
Oj! Niestety nie posiadam i nie mam do niego dostępu :(
Awatar użytkownika
Alteo
Posty: 637
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:13
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: ERR 1 i dekoder Zimo MX623 P12

Post autor: Alteo »

A próbował ktoś programować Lenz,em.
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: ERR 1 i dekoder Zimo MX623 P12

Post autor: solar »

Sprawdzałem przed chwilą wersję oprogramowania w mojej MultiMaus, jest soft v. 1.02 (DEU, ENG, FRA, ITA) Jak się okazuje, to na stronie Roco nie ma wyższej wersji od posiadanej przeze mnie. Jest tylko możliwość wgrania Firmware v.1.02 z polskim językiem (CES, MAG, POL, SLO).
I co teraz...
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: ERR 1 i dekoder Zimo MX623 P12

Post autor: monique222 »

A tego to już niestety nie wiemy nie chcemy za bardzo tego softu zmieniać bo jak narazie 2 myszy chodzą ze sobą dobrze i nie ma problemu aby we dwoje polatać kilkoma Lokami, a jak gdzieś czytałem po upgrade dzieją się różne dziwne rzeczy

Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: ERR 1 i dekoder Zimo MX623 P12

Post autor: solar »

KrystianoV6 pisze:zakupione ostatnie 2 szt mają takie same objawy.Też mam MM i wyskakuje err1 przy programowaniu ale dekoder się programuje się i loki jezdżą
Czyli wniosek nasuwa się taki, że MM z oprogramowaniem w nowych (nowoprodukowanych) dekoderach ZIMO ma problem.
monique222 pisze:Panowie my mieliśmy to samo z naszymi 622N na MM nie chciały się programować. (...) pisałem o tym kiedyś Elvisowi i faktycznie tu są jakieś problemy z softem w MM
Teraz pytanie czy po aktualizacji soft'u w MultiMaus'ie będzie się dało zaprogramować dekodery nowej produkcji bez problemu ??
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: ERR 1 i dekoder Zimo MX623 P12

Post autor: monique222 »

KrystianoV6 pisze:Ja też mam taki problem tyle że z dekoderami MX622N.Lącznie mam takich dekoderów 8 szt i zakupione ostatnie 2 szt mają takie same objawy.Też mam MM i wyskakuje err1 przy programowaniu ale dekoder się programuje się i loki jezdżą.Myślałem że tylko ja mam takie problemy ale widzę że nie.Albo to oprogramowanie MM albo wadliwe dekodery.Aż się boję kupić następny
Panowie my mieliśmy to samo z naszymi 622N na MM nie chciały się programować. I tu się udało ponieważ posiadam dwie myszy po podłączeniu drugiej R3 bez problemu zaprogramowałem dekoder pisałem o tym kiedyś Elvisowi i faktycznie tu są jakieś problemy z softem w MM
Ostatnio zmieniony 18 lip 2013, 10:50 przez monique222, łącznie zmieniany 1 raz.
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: ERR 1 i dekoder Zimo MX623 P12

Post autor: KrystianoV6 »

Ja też mam taki problem tyle że z dekoderami MX622N.Lącznie mam takich dekoderów 8 szt i zakupione ostatnie 2 szt mają takie same objawy.Też mam MM i wyskakuje err1 przy programowaniu ale dekoder się programuje się i loki jezdżą.Myślałem że tylko ja mam takie problemy ale widzę że nie.Albo to oprogramowanie MM albo wadliwe dekodery.Aż się boję kupić następny
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

ERR 1 i dekoder Zimo MX623 P12

Post autor: solar »

Panowie mam pewien problem z zaprogramowaniem dekodera Zimo MX623 Plux12 zamontowanego w EU43 PKP Cargo. W zasadzie to nie ważne gdzie go wciskałem (TRAXX Lotos), bo problem jest taki sam.
Po próbie zaprogramowania wyskakuje błąd ERR1 */**
Programowałem na zestawie MultiMaus/booster 10764 w trybie "szybkiego programowania" tzn. Menu+1...Menu+5 i w każdym przypadku pojawiał się ERR1. Na początku w ogóle nie reagowała na zmiany CV, potem CV8 = 8 (reset) - nie pomogło.
Więc próbowałem przez szukanie w bibliotece - coś pomogło, bo ruszyła, ale startowała i zatrzymywała się "na ostro", więc próbowałem ustawić CV2-CV5 (w trybie szybkiego programowania") - nie pomogło, bo przestała w ogóle reagować. Wobec tego znowu reset (CV8=8) :evil:
Nie wiedziałem co jest, myslałem, że to Myszka MM, więc przeprogramowałem TRAXX'a z Lenz Silver Plux12 - MultiMaus programował dobrze - bez err....
Przekładałem dekodery i wychodzi na to, że to Zimo MX623 nie daje się programować.
Po raz ostatni reset dekodera (CV8=8) i od nowa, tym razem przy każdym wpisie CV odCV1-5 pojawiał się ERR1, ale... !! Wreszcie EU43 zaczął jechać tak jak by przyjął ustawienia "krzywej prędkości V2-V5".
Teraz nie wiem co z tym dalej robić. Niby wyskakuje ERR1, ale loka jeździ, czy to wina wersji Multimaus (starsza wersja oprogramowania zdaje się posiadam 1.02 - czyli tą bez polskiego Menu - z okolic roku 2008).
Czy to wada dekodera ?? Posiadam parę dekoderów Zimo np: MX640, MX620 i programowanie przebiegało bardzo płynnie, a tu "taki kwiatek" :roll:

Uprzejmie zwracam się o pomoc :>
Pozdrawiam
Robert
/solar

*Nie kompatybilne dla programowania- wg tłumaczenia z wiki.gbbkolejka.pl
**Programowanie nie jest obsługiwane - instrukcja Roco Multimaus v. PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Roco multiMAUS /Z21”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości