Stacja "Neuenburg"

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Niejeden
Posty: 465
Rejestracja: 18 sie 2009, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stacja "Neuenburg"

Post autor: Niejeden »

Całkiem przyjemna makietka. Trochę szkoda tych EW1, bo gdyby nie one to całość dałaby się chyba w miarę łatwo przystosować do połączenia z modułami sTTandardowymi.
macios2
Posty: 36
Rejestracja: 16 lip 2006, 12:38
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocłw
Kontakt:

Re: Stacja "Neuenburg"

Post autor: macios2 »

Jako że wpadł mi w ręce aparat, a od ostatniego postu sporo się zmieniło (przybyło też modułów) postanowiłem wrzucić aktualne zdjęcia. Generalnie makieta raczej szału nie robi, ale na czymś trzeba się uczyć, no i do zabawy kilkoma składami wystarcza.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 lis 2012, 07:54 przez macios2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dudek120
Posty: 130
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Stacja "Neuenburg"

Post autor: dudek120 »

Witam,
Posłuchaj tego co Ci radzi Gloow, a dzięki temu unikniesz problemów w przyszłości. Zamień modelowe z rurkami. Tor główny będziesz miał dzięki temu na lepszych rozjazdach i nie będziesz go musiał modyfikować. Rurki i modelowe różnią się geometrią i chyba też długością.
Pozdrawiam.
macios2
Posty: 36
Rejestracja: 16 lip 2006, 12:38
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocłw
Kontakt:

Re: Stacja "Neuenburg"

Post autor: macios2 »

Jednak nie skorzystam, troszkę się namęczyliśmy z przycinaniem flexów i potem dopasowaniem tego i unieruchomieniem, zresztą zwrotnice wydaje mi się że łatwiej wymienić na krańcach niż w środku.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2010, 09:46 przez macios2, łącznie zmieniany 1 raz.
Gloow
Posty: 279
Rejestracja: 13 paź 2006, 16:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Stacja "Neuenburg"

Post autor: Gloow »

Jak przyklejone na wikol to da radę odkleić. Wystarczy zmoczyć wodą torowisko tam gdzie jest przyklejone i odczekać około... od 15 do 60 minut i klej puści. Wiem z doświadczenia po demontażu starej makiety.
macios2
Posty: 36
Rejestracja: 16 lip 2006, 12:38
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocłw
Kontakt:

Re: Stacja "Neuenburg"

Post autor: macios2 »

Gloow pisze:Witam, drobna porada. Jeżeli ponumerujemy tory na zdjęciu (od góry - do dółu) 1, 2, 3, 4 - to wtedy tory 1 i 2 oraz 3 i 4 leżą zbyt blisko siebie. Będzie to przeszkadzało przy rozłączaniu składu itp. No i zmniejsza użyteczną długość torów 2 i 3.
Generalnie to wikol już wysechł i raczej już nic zmienić się nie da, a tory musiały być tak długo bo wymiary były troszeczkę ograniczone, już teraz wchodzi tylko dworzec i droga za nimi.
Zdjęcia na przyszłość wrzucę mniejsze, jakoś tak wrzuciłem prosto z aparatu, rzeczywiście troszkę zajmują
Ostatnio zmieniony 27 maja 2010, 09:45 przez macios2, łącznie zmieniany 1 raz.
Gloow
Posty: 279
Rejestracja: 13 paź 2006, 16:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Stacja "Neuenburg"

Post autor: Gloow »

Witam, drobna porada. Jeżeli ponumerujemy tory na zdjęciu (od góry - do dółu) 1, 2, 3, 4 - to wtedy tory 1 i 2 oraz 3 i 4 leżą zbyt blisko siebie. Będzie to przeszkadzało przy rozłączaniu składu itp. No i zmniejsza użyteczną długość torów 2 i 3.
Kolejna rada - jeśli chcecie z przyczyn ekonomicznych koniecznie używać rozjazdów "rurkowych" - to zamieńcie je miejscami z tym ew1 które macie. Wtedy będziecie mogli uruchomić tor główny na rozjazdach ew1, poczekać trochę, uzbierać parę groszy - wyrzucić te rurki i kupić kolejne dwa ew1.
macios2
Posty: 36
Rejestracja: 16 lip 2006, 12:38
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocłw
Kontakt:

Stacja "Neuenburg"

Post autor: macios2 »

Witam!
Oto relacja z budowy nowej makiety - stary torcik na rurkach (średnio udany) wylądował w piwnicy, a jako że podjąłem studia w innym mieście (i tamże powstaje stacja) gdzie mieszkam razem z kumplem, także miłośnikiem TT postanowiliśmy podjąć się pracy.
Jako że jesteśmy biednymi studentami :D budżet jest niewielki - więc spore oszczędności (np. wykorzystaliśmy 2 stare rurkowe zwrotnice), mamy zamiar użyć pozostałości z mojej dawnej oraz materiał nagromadzony przez kolegę - głownie zrobiliśmy tylko małe zamówienie na modelmanii - szuter, trawki, trochę flexów, złączki...
Oprócz dwóch zwrotnic tory modelowe, będzie to moduł stacji - 2 perony, 4 tory
Trawa i szuter firmy Polak.
Oto plan:
Obrazek

A oto dwie foty z postępu prac:
Obrazek Obrazek

Jako że sesja się zbliża to do jej zakończenia nie liczcie na częstą relacje z prac, gdyż nie będą one zbyt intensywne
Ostatnio zmieniony 26 maja 2010, 09:35 przez macios2, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość