Poznańskie Targi Modelarskie w październiku 2008

Wiadomości i dyskusje, o imprezach modelarskich

Moderator: mod-Imprezy

Zablokowany
eg_ptmkż
Posty: 1677
Rejestracja: 16 kwie 2006, 11:24
Lokalizacja: tt@ptmkz.pl
Kontakt:

Re: Poznańskie Targi Modelarskie w październiku 2008

Post autor: eg_ptmkż »

Czy brana jest tylko i wyłącznie wystawa w skali TT w oparciu o moduły ??? Czy tez jest opcja nr 2 w postaci makiet na których coś się będzie działo ???
gemol
Posty: 1047
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Poznańskie Targi Modelarskie w październiku 2008

Post autor: gemol »

Porąbkę oczywiście brałem pod uwagę /w pierwotnych szkicach rozmieszczenia modułów/, mimo że nie miałem wcześniejszej deklaracji. Teraz już wiem. Rozumiem, że dodatkowy łuk do Poznania "uprzejezdnisz". Podaj mi jego parametry.
Ponieważ elektryfikacja torów Tetetkowa postępuje w bardzo szybkim tempie ...
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby były dwa techniczne. Tylko wtedy będzie potrzeba trochę więcej szlaku, aby składy z technicznego nie wjeżdżały od razu na kolejną stację. Napisz mi, jak dużo skrzynek mógłbyś zabrać.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2008, 16:02 przez gemol, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Grzegorz Molenda
http://www.modart.radom.pl
PiotrZ
Posty: 678
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Poznańskie Targi Modelarskie w październiku 2008

Post autor: PiotrZ »

gemol pisze:Póki co układ jest następujący: Giemolewo - szlak - Grabie Stare - szlak - techniczna.
Chętnie wepchnę się (wepnę) w szlak ze swoją Porabką. Mimo pewnych uwag na spotkaniu w Sosnowcu, mój moduł chyba nie będzie wąskim gardłem na szlaku.
Poza tym mam ambitny plan wykończenia 2-ch kolejnych modułów, więc łącznie zaoferuję do wpięcia zestaw "nawrotny" ;) 180° o średnim promieniu R900.

Pozdro
PiotrZ
Ostatnio zmieniony 29 lip 2008, 08:53 przez PiotrZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Poznańskie Targi Modelarskie w październiku 2008

Post autor: Kilkujadek »

Nie. Miałem na myśli przyziemną elektryfikację podziemną :P
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Poznańskie Targi Modelarskie w październiku 2008

Post autor: Mariusz »

Wieszasz siec ?? !!
;)
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Poznańskie Targi Modelarskie w październiku 2008

Post autor: Kilkujadek »

Ponieważ elektryfikacja torów Tetetkowa postępuje w bardzo szybkim tempie stacja może robić za 6-torowy "moduł techniczny" z ograniczeniem długości składów do 1,2m.
gemol
Posty: 1047
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Poznańskie Targi Modelarskie w październiku 2008

Post autor: gemol »

Tradycyjnie układem makiety modułowej się zajmę i stosowne sprawy z organizatorem załatwię. Póki co układ jest następujący: Giemolewo - szlak - Grabie Stare - szlak - techniczna. Szlak siłą rzeczy jednotorowy, chociaż jeśli powstaną na dwutorowym skrzynki z trapezami, to można będzie włączyć do układu dwutor. Oczywiście jazda wg rozkładu z wymianą ładunków. Sterowanie: loconet. To na chwilę obecną tyle.
Pozdrawiam
Grzegorz Molenda
http://www.modart.radom.pl
eg_ptmkż
Posty: 1677
Rejestracja: 16 kwie 2006, 11:24
Lokalizacja: tt@ptmkz.pl
Kontakt:

Re: Poznańskie Targi Modelarskie w październiku 2008

Post autor: eg_ptmkż »

NOWY TERMIN 18-19 PAŹDZIERNIKA 2008 r.
czyli przygotowań już czas zacząć przydałby się jakiś koordynator i jakieś wstępne ustalenia co i jak ponieważ przynajmniej Grupa TT Północ chciała by wiedzieć z czym jechać.
Pozdro
d.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2008, 10:30 przez eg_ptmkż, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10306
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Poznańskie Targi Modelarskie w październiku 2008

Post autor: ArturSchŁ »

gemol pisze:Targi w Poznaniu są w połowie października - 17-19 dokładnie.
TU.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2185
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Poznańskie Targi Modelarskie w październiku 2008

Post autor: oelka »

Tak na marginesie tego tematu:
ernie_gdynia pisze:No i przejazd w jedną stroną PKP Przewozy Regionalne za darmo.
Szczegolnie w ciagu dnia do Warszawy na podstawowej trasie przez Konin i Kutno...

Krzysztof
MarcinSz
Posty: 352
Rejestracja: 09 kwie 2006, 20:03
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Poznańskie Targi Modelarskie w październiku 2008

Post autor: MarcinSz »

Jako "Tubylec" i członek PKMK postaram się służyć jak największą pomocą.
pozdrawiam
Marcin Szwanenfeld
eg_ptmkż
Posty: 1677
Rejestracja: 16 kwie 2006, 11:24
Lokalizacja: tt@ptmkz.pl
Kontakt:

Re: Poznańskie Targi Modelarskie w październiku 2008

Post autor: eg_ptmkż »

Ja jestem za....moze zrobić tak jak napisałem zlot przy okazji forumowiczów a do tego w programie zamieścić np.
1. warsztaty z szutrowania
2. mój pierwszy raz z elektrozasadzarką :)
i przenieść, pokazać to co do tej pory szeroko opisujemy na naszym forum po prostu się zaprezentować. Jest to idea warta podjęcia.

Z półoficjalnych wiadomości wiadomo że wystawcy będą mieć sporą zniżkę na nocleg [około 10 zł/noc] + 5 zł za śniadanie - ceny przystępne. No i przejazd w jedną stroną PKP Przewozy Regionalne za darmo.

Nie będzie to łatwe dla niektórych przedsięwzięcie logistyczne. Dla osób które mieszkają np. na północy Trójmiasto, Tczew i miejscowości na trasie Trójmiasto-Poznań można zorganizować darmowy transport przez samochód dostawczy PLK który będzie wiózł zarówno dobytek HO jak i TT.

Temat otwarty i zapraszam do szerokiej dyskusji i podjęcia jakiś kroków.
d.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10306
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Poznańskie Targi Modelarskie w październiku 2008

Post autor: ArturSchŁ »

ernie_gdynia pisze:Drodzy TT-maniacy szykujmy się w tym roku czy to z taborem czy makietami na Poznańskie Tragi Modelarskie w październiku. Pokażmy na co TT stać, a będzie naprawdę warto. Organizatorzy szykują dla nas ciekawy pakiet socjalny i jak dobrze pójdzie będziemy mieli MY jako modelarze kolejowy rożnych skal CALA DUŻĄ HALE. Tak trzymać. szczegóły dokładne wkrótce. Poza tym padła myśl by na październik zaprosić zaprzyjaźnionych modelarzy z ROSJI, CZECH i NIEMIEC.
Ja osobiście proponuje przy okazji tych targów zrobić ogólnopolski zlot forumtt.pl jest to inicjatywa warta podjęcia. Przy okazji można zrobić coś w stylu warsztatu, wymiany doświadczeń i innych rzeczy. Co WY na to i kto by się pisał ??
Chciałbym dodać, że zamiarem organizatorów jest pokazać WSZYSTKO co się w szeroko rozumianym Modelarstwie Kolejowym dzieje w PL dlatego zapraszają zarówno modularzy, torty, kolekcjonerów a także i kolejkowiczów. Mamy okazję zintegrować nasze TeTetkowe szeregi na największej polskiej imprezie modelarskiej - chyba warto, prawda ?

Mamy także okazję zaprosić naszych przyjaciół z sąsiednich krajów by mogli zaprezentować swoje dokonania TT.
:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 17 gru 2008, 07:56 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 5 razy.
Zablokowany

Wróć do „Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ArturSchŁ, Google [Bot] i 7 gości