Parowóz BR 01 - wersja zielona - Nowość 2005!!!

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karol
Moderator
Posty: 594
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Grybów / Limanowa
Kontakt:

Re: Parowóz BR 01 - wersja zielona - Nowość 2005!!!

Post autor: Karol »

Całkiem fajnie sobie wyglada z BAI

Obrazek
Awatar użytkownika
WojTTek
Posty: 465
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Parowóz BR 01 - wersja zielona - Nowość 2005!!!

Post autor: WojTTek »

ArturSwider pisze:Hi,
PS. Mam pytanie do ArturaSwider:
Mistrzu masz co pod nią podpiąć
Tak mam ale mam prośbę, nie mów do mnie "mistrzu", dobrze?
Spox więcej nie będę. No to jak masz co pod nią podpiąć ??
Bo bidulka siedzi raczej stoi i nudno jej :roll: :P ale i tak ma królewsko
ArturSwider

Re: Parowóz BR 01 - wersja zielona - Nowość 2005!!!

Post autor: ArturSwider »

Hi,
PS. Mam pytanie do ArturaSwider:
Mistrzu masz co pod nią podpiąć
Tak mam ale mam prośbę, nie mów do mnie "mistrzu", dobrze?
Artur, zrób przy okazji fotke tej BR01 na twoją koszulkę forum
Dobrze ale nie wiem czy się wyrobimy na paradę z koszulką bo do 26 kwietnia jestem w Tarnowie... :cry:
Awatar użytkownika
Karol
Moderator
Posty: 594
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Grybów / Limanowa
Kontakt:

Re: Parowóz BR 01 - wersja zielona - Nowość 2005!!!

Post autor: Karol »

No problem jutro zrobie zdjecia
Awatar użytkownika
BR101 112-1
Posty: 218
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Parowóz BR 01 - wersja zielona - Nowość 2005!!!

Post autor: BR101 112-1 »

Artur, zrób przy okazji fotke tej BR01 na twoją koszulkę forum ;)
To będziesz ją miał w końcu na parade p. :mrgreen:
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10356
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Parowóz BR 01 - wersja zielona - Nowość 2005!!!

Post autor: ArturSchŁ »

WojTTek pisze:Mistrzu masz co pod nią podpiąć ?? To samo pytanie do Karola ??
A ja bym poszerzył to pytanie aż do prośby: byście pokazali na fotkach Wasze CAŁE SKŁADY !!
:P
Awatar użytkownika
WojTTek
Posty: 465
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Parowóz BR 01 - wersja zielona - Nowość 2005!!!

Post autor: WojTTek »

Ba kmou ten lok się nie podoba ??
Przecież lok jest boski :lol:
PS. Mam pytanie do ArturaSwider:
Mistrzu masz co pod nią podpiąć ??
To samo pytanie do Karola ??
;)
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: Parowóz BR 01 - wersja zielona - Nowość 2005!!!

Post autor: whosho »

Czy można prosić o jakąś ładną dużą fotkę tej BT 01 - Wpadła mi jakoś w oko :)
ArturSwider

Re: Parowóz BR 01 - wersja zielona - Nowość 2005!!!

Post autor: ArturSwider »

Hi,
Karol pisze, że nowy model BR01 posiada nadal 3-polowy silnik a Artur że 5-cio polowy. To w końcu jaki jest zastosowany, czy ktoś z kolegów rozebrał maszynę i zobaczył?
Karol sprawdził i... 3-polowy. Jednakże zauważył, że właściwości jezdne są super. Potwierdza to zresztą nasz kolega z forum Cobrix, który też od 2 dni jest szczęsliwym posiadaczem tej maszynki.

Dzięki DBv za wyczerpującą odpowiedź na temat BR01. Myśle, że chyba nie jest ważne to czy jest lepsza czy gorsza ale to, że jest. Zresztą Tillig coraz częściej zaskakuje nas jakimiś pięknymi lokami - chwała mu za to. I oby tak dalej. :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
ArturSwider pisze:Hi,
ArJu pisze:Karol pisze, że nowy model BR01 posiada nadal 3-polowy silnik a Artur że 5-cio polowy. To w końcu jaki jest zastosowany, czy ktoś z kolegów rozebrał maszynę i zobaczył?
Karol sprawdził i... 3-polowy. Jednakże zauważył, że właściwości jezdne są super. Potwierdza to zresztą nasz kolega z forum Cobrix, który też od 2 dni jest szczęsliwym posiadaczem tej maszynki.

Dzięki DBv za wyczerpującą odpowiedź na temat BR01. Myśle, że chyba nie jest ważne to czy jest lepsza czy gorsza ale to, że jest. Zresztą Tillig coraz częściej zaskakuje nas jakimiś pięknymi lokami - chwała mu za to. I oby tak dalej. :D
Faktycznie miło, że wprowadzane są nowe, ładne modele, ale dla mnie największą niespodzianką jest zastosowanie w dzisiejszych czasach 3-polowego silnika. Jak firma chce być ceniona, to nie powinna IMHO aż tak oszczędzać. Różnica w cenie pewnie byłaby ok. 5%, którą i tak pokryliby klienci.
To, że model z zewnątrz prezentuje się b. dobrze i ma super właściwości jezdne powinno być regułą. Niepokoją i złoszczą mnie jednak oszczędności w miejscach, których nie widać, a które mają wpływ na jakość modelu. Przedstawiona przeze mnie opinia dotyczy wszystkich nowych modeli wypuszczanych na rynek.
ArturSwider

Re: Parowóz BR 01 - wersja zielona - Nowość 2005!!!

Post autor: ArturSwider »

Hi,
może Artur będzie coś wiedział
Generalnie nie miałem porównania wersji zielonej z wersją standartową (czarną). Ale powiem tak: w moim mniemaniu wersja "zielona" BR01 na pewno ma coś ulepszone. Chociażby ze względu na to że została wypuszczona dopiero teraz. Od ilu lat są sprzedawane "czarne" BR01? Od kilku... Więc na pewno coś poprawili...

Jaki sens miało by wypuszczanie nowej wersji bez jakichkolwiek poprawek? :wink:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
DBv pisze:
ArturSwider pisze:Hi,

Generalnie nie miałem porównania wersji zielonej z wersją standartową (czarną). Ale powiem tak: w moim mniemaniu wersja "zielona" BR01 na pewno ma coś ulepszone. Chociażby ze względu na to że została wypuszczona dopiero teraz. Od ilu lat są sprzedawane "czarne" BR01? Od kilku... Więc na pewno coś poprawili...
Pierwsze zapowiedzi modelu tej lokomotywy pojawily sie w polowie lat 80-tych. Od kiedy dokladnie ja produkuja to nie wiem, ale jest juz w katalogu z 1993 roku. Moze jedyną różnicę w stosunku do tych wcześniejszych modeli jeśli chodzi o wygląd stanowi to ze aktualnie mają one czernione zestawy kołowe, ale to zadna rewelacja bo od kilku lat wiekszośc lokomotyw Tilliga takie ma. Ja mam np wersję DR ep IV i ona równiez takie koła ma. Przyrównując ją z z fotografiami zielonej, stwierdzam, że nic nie jest tam zmienione jesli chodzi o wygląd.
Może zmienili coś w napedzie ale najprawdopodobniej poczyniono to juz dawno, dawno temu i zakupiona obecnie 01 niczym pod tym wzgledem od kupionej 2 czy 3 lata temu sie nie rózni.
W ogóle uwazam, ze pewną nieścislościa jest tutaj uzywanie w stosunku do poprzednich wersji ("czarnych") terminu standardowych. Bo niby ta najnowsza zielona jest jakimś modelem specjalnym?, limitowanym?, ekskluzywnym?. Nie jest, a jej wyjątkowość polega głownie na tym ze ma dość orginalny (stosowany najwyżej przez bardzo krótki okres czasu) schemat malowania.
ArturSwider pisze: Jaki sens miało by wypuszczanie nowej wersji bez jakichkolwiek poprawek? :wink:
To nie jest zaden argument. Np V180 pojawiła sie juz dobrych pare lat temu (prawie 10), co rok praktycznie pojawija sie nowe wersje, a przecie nikt nic tam w tej lokomotywie nie zmienia (no moze oprócz tych wspomnianych kół).
Sens wypuszczania nowej wersji polega na tym, że mamy nowy model, w odmiennym malowaniu, który wzbogaca ofertę i byc moze znajdzie nowych nabywców. Przesadą byłoby sądzić, ze każda nowa wersja musi mieć od razu coś tam pozmieniane. Jeżeli faktycznie tak by było to wagony Y byłyby dziś produktem odpowiadającym współczesnym standardom.
ArturSwider

Re: Parowóz BR 01 - wersja zielona - Nowość 2005!!!

Post autor: ArturSwider »

Hi,

Panowie, BR 01 przybyła! :D

Pierwsze zdjęcie, jeszcze z parowozem w pudełku tutaj:

http://forumtt.pl/viewtopic.php?p=1168#1168
Zakład jeszcze nie rozstrzygnięty... (wygrywa ten kto pierwszy da fotki na forum ) hi hi...
Już rozstrzygnięty...
No to co remiś? ( ja pierwszą flache ok?)
Jasne! :D Takie rozwiązanie to sama przyjemność. Ty pierwszą, ja drugą, a potem trzecią i czwartą... hi hi

Dla nie wtajemniczonych - Karol nie ma aparatu więc nie mógł zamieścić fotek.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2006, 00:05 przez ArturSwider, łącznie zmieniany 1 raz.
ArturSwider

Re: Parowóz BR 01 - wersja zielona - Nowość 2005!!!

Post autor: ArturSwider »

Hi,
No moja juz jest na torach, jak sie naciesze to zaraz napisze co i jak
He, he... moja jest jeszcze w pudełku w samochodzie bo piszę pościka z pracy. :D

Karol... :wink:

Zakład jeszcze nie rozstrzygnięty... (wygrywa ten kto pierwszy da fotki na forum :twisted: ) hi hi...

Dziś na forum "relacja" z otwarcia pudełeczka, wyjęcia loka itd. oraz FOTKI. :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karol pisze:jak otworzysz to sie mocno zdziwsz!
ArturSwider

Re: Parowóz BR 01 - wersja zielona - Nowość 2005!!!

Post autor: ArturSwider »

Hi,
Za jakiś tydzien bedziemy sie chwalic
Nio... Ja odbieram swoją 10 listopada :P

He he od razu dam fotki na forum.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karol pisze:No moja juz jest na torach, jak sie naciesze to zaraz napisze co i jak

Więc wyciągamy loka z pudełka koloru niebieskiego, co aż bije w oczy to duża liczba detali w porównaniu do czarnej 01. Wszystkie tłoki są wykonane bardzo realistycznie ( nie jest to tylko kawałek blaszki), no i w końcu kolor, nie jest taki jaskrawy jak w katalogu, lecz ciemny.
Wybieg loka następuje od 3.2V przy 5kmh. Silnik i cały zespól napędowy pracuje bezgłośnie.
Przy szybkości 140kmh silnik już jest słyszalny. Właściwości trakcyjne są znakomite, brak wykolejeń ( sprawdzana na rozjazdach ew 2, i łukowych), wydaje mi się ze minimalny luk to 310 ( na starym torciku nawet nie próbowałem, bo takie cos na rurach stawiać to hańba ).
Napęd znajduje się tradycyjnie w tendrze i napędzane są tylko 2 osie jedna ogumiona, wydaje się to mało, ale wystarcza w zupełności to wystarcza. Loko bez wysiłki wystartowało z 4 m wagenami 4 członową bipa i 10 dresdenami. Oświetlenie zmienne w zaleznosci od kierunku. Mam ją dopiero 2 godziny wiec jeszcze wszystkich jej możliwości nie znam.
Zdjęcia niebawem będą, muszę pożyczyć aparat ( a mam co pokazać)
ArturSwider

Parowóz BR 01 - wersja zielona - Nowość 2005!!!

Post autor: ArturSwider »

Hi,

Drodzy koledzy, chciałem rozpocząć dyskusję na temat tej nowej, pięknej maszynki jaką jest oferowana (od zaledwie 3 tygodni) przez Tilliga BR01 (wersja zielona).

Zasadniczo model BR01 był dostępny u Tilliga (w 4 zarządach i epokach) od dawna ale były to wersje klasyczne czyli czarne. Wersja zielona jest całowicie nową konstrukcją. Silnik 5-polowy w tendrze, zmienne oświetlenie itd.

Ja za 6 dni stanę się szczęśliwym :D posaidaczem tego parowozu. Leży odłożony dla mnie w AMC i już nie moge się doczekać kiedy postawię go w domciu na torach. :D

Jesli ktoś ma jakieś zdanie bądź opinię na temat BR01 to proszę, o wyłuskanie w tym temacie. :wink:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karol pisze:Za jakiś tydzien bedziemy sie chwalic
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2006, 23:28 przez ArturSwider, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości