Moduł(y)

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moduł(y)

Post autor: PiotrT »

Czy ogrodzenie jest z drutu? Chyba lepiej było by zastosować prawdziwe drewno. Zapałki, wykałaczki itp. Nie wiem czy to kwestia słabej jakość zdjęcia ale świeci się i błyszczy jak .... Ni jak nie kojarzy mi się ze zbutwiałymi rozpadającymi się żerdziami np. takim
Zabudowania wyglądają obiecująco.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2013, 08:39 przez PiotrT, łącznie zmieniany 1 raz.
TT-maniak
Posty: 193
Rejestracja: 11 kwie 2006, 14:29
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Re: Moduł(y)

Post autor: TT-maniak »

1)Z trawą walczę, zobaczymy pójdę za Twoimi radami.
2)Jeśli chodzi o belkę to tak ta jedna jest za duża ale zajmowałem się innymi sprawami i na razie tak zostało (słupy nie są na stałe przymocowane) ale skoro wyższa siła go zniszczyła to naprawie z odpowiednimi proporcjami.
3)Budynki dopiero przymiarki, myślę czy dawać te 2 czy tylko jeden ale na to mam jeszcze czas bo chcę je oba oświetlić więc temat cały czas aktualny.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2013, 06:56 przez TT-maniak, łącznie zmieniany 1 raz.
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: Moduł(y)

Post autor: whosho »

W wolnej chwili przeczesz trochę pędzlem i odkurzaczem łąkę. Na zdjęciach wygląda to jakby trawa rosła w każdym możliwym kierunku. Co jest luźne niech odpadnie, zawsze jeszcze gdzieś to wykorzystasz.

Miejsca łączenia belek płotu sprawiają wrażenie jakby był zalane klejem lub farbą, ale może to tylko złudzenie. No i ta "nieszczęsna" poprzeczka słupa... nie jest za wielka?

Budynki - próbowałeś może wkomponować je jakoś inaczej niż prostopadle do torów? Trochę to razi :roll:

Daj się skusić na zrobienie zdjęć modułu na świeżym śląskim powietrzu - światło dzienne czyni cuda.

BTW. Fajnie, że dalej walczysz z tematem :)
Ostatnio zmieniony 08 lis 2013, 06:56 przez whosho, łącznie zmieniany 3 razy.
TT-maniak
Posty: 193
Rejestracja: 11 kwie 2006, 14:29
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Re: Moduł(y)

Post autor: TT-maniak »

Dorwałem telefon siostry (lepszy aparat niż moja cyfrówka 0.o).
1.Zagroda dla koni ze zniszczonym płotem (chcę zrobić coś w stylu scenerii naprawiania zniszczonego płotu) W tle leży część słupa telegraficznego ,który zepsuła dziewczyna jak przyszła i chciała podotykać "bo to takie fajne" ;(
Obrazek Obrazek
2.Rzut oka na łąkę i w tle ten nieszczęsny słup.
Obrazek
3.Przymiarki do zabudowań wiejskich.
Obrazek
4.Kiepskie światło na drzewa.
Obrazek Obrazek
5.Ogół i przy okazji jeden ze słupów.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2013, 08:16 przez TT-maniak, łącznie zmieniany 3 razy.
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Moduł(y)

Post autor: jafrap »

TT-maniak pisze:Zdjęcia były robione kiepskim telefonem bo aparat się zapodział jak tylko dostane go do ręki to cykne parę szczegółów ; )
Kolega Scio ma rację. Diabeł tkwi w szczegółach i o jakości wykonania makiety świadczą właśnie takie szczegóły. Zdjęcia w dobrej jakości i w miarę z bliska pokażą co tam podziałałeś. Z daleka widać ogół - ale to jeszcze nie świadczy o jakości wykonania. Pozdrawiam
PS. Na pierwszy rzut oka zachęcające :)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2013, 08:23 przez jafrap, łącznie zmieniany 1 raz.
TT-maniak
Posty: 193
Rejestracja: 11 kwie 2006, 14:29
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Re: Moduł(y)

Post autor: TT-maniak »

Zdjęcia były robione kiepskim telefonem bo aparat się zapodział jak tylko dostane go do ręki to cykne parę szczegółów ; )
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 697
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Moduł(y)

Post autor: Scio »

Zapowiada się ciekawie, ale przy takiej jakości foto trudno coś więcej powiedzieć. Spróbuj sfotografować na dworze i zrób parę zbliżeń, wszak diabeł tkwi w szczegółach :D
gemol
Posty: 1047
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moduł(y)

Post autor: gemol »

Z jakiegoś powodu zdjęcia się nie otwierają. :/
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2013, 09:48 przez gemol, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Grzegorz Molenda
http://www.modart.radom.pl
TT-maniak
Posty: 193
Rejestracja: 11 kwie 2006, 14:29
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Moduł(y)

Post autor: TT-maniak »

Witam,
no więc przedstawię coś co zrobiłem przez te wakacje.
Nic wielkiego to nie jest, zwykły moduł 60 cm z profilami MP1-TT.
Jest to część prawdopodobnie czegoś większego (chciałbym zrobić linie dwutorową z odgałęzieniem na linie jednotorową) ale to melodia przyszłości, na razie chce skończyć ten + zacząć robić jeszcze jeden o takich samych parametrach (może z przystankiem jakimś) .
Szybki opis patrząc na te zdjęcie ogólne (kiepska jakość ale na razie nie mam dostępu do aparatu, jak tylko go dostanę to wrzucę zdjęcia szczegółów)
-lewy górny róg to zagroda dla koni (które pojawią się w najbliższym czasie)
-cała reszta "północnej" części to krzaki drzewa itp.
-na południu po lewej stronie łąka (którą cały czas doskonale dodając kolejne elementy)
-i tam na tym "surowym" kawałku będzie małe gospodarstwo (budynki wykonuje sam więc pojawią się jak efekt końcowy mnie zadowoli)
Moduł miał być prosty bez skomplikowanych części, ponieważ chciałem mieć coś swojego, a poprzedni projekt który zacząłem mając 12 lat okazał się totalnym niewypałem byłem za bardzo napalony i chciałem wszystko szybko, było za dużo improwizacji. Bardziej opłacało się zrobienie czegoś od nowa niż tego. Więc rzuciłem tym w kąt wyciągnąłem z tego co się dało (jakieś budynki krzaki itp.) i powstało to.

W między czasie też pobawiłem się w malowanie wagonów (kupiłem na allegro złom i robiłem próby, jeden wyszedł całkiem fajnie przydała by się do niego tylko kalkomania ale to osobny temat) oraz naprawianie wszystkich szkód jakie wyrządziłem taborowi przez lata. Udało mi się uruchomić nawet lokomotywy które były w częściach pierwszych.
Planuję zrobić też wymianę kół i sprzęgów w moim taborze do której zbieram się od dawna.

Pozdrawiam,
Łukasz

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/22e ... e9eeb.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości