"HANSESTADT"

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RICOCHET
Posty: 92
Rejestracja: 15 wrz 2010, 14:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: "HANSESTADT"

Post autor: RICOCHET »

Tak wygląda okolica wjazdu do stacji podziemnej:
Obrazek

Prowizoryczny pulpit. Dodam jeszcze dalsze oznaczenia zwrotnic i zielone diody kierunku jazdy. Spieszę się, bo żeby dodać drugi, moduł, zasilanie torów i sterowanie zwrotnicami muszę mieć już podłączone.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 cze 2013, 22:17 przez RICOCHET, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RICOCHET
Posty: 92
Rejestracja: 15 wrz 2010, 14:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: "HANSESTADT"

Post autor: RICOCHET »

Trochę aktualnych zdjęć. Więcej na blogu
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 cze 2013, 18:01 przez RICOCHET, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RICOCHET
Posty: 92
Rejestracja: 15 wrz 2010, 14:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: "HANSESTADT"

Post autor: RICOCHET »

Zapraszam wszystkich na mojego bloga

http://hansestadttt.blogspot.com/
Awatar użytkownika
RICOCHET
Posty: 92
Rejestracja: 15 wrz 2010, 14:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: "HANSESTADT"

Post autor: RICOCHET »

Praca nad makietą przebiega powoli. Pierwszy moduł zamierzam za jakiś czas odstawić na bok i zająć się drugim, bo nie mogę doczekać się jazdy. :) Do zakończenia pierwszego modułu, potrzebuję oświetlenia (ulice, domki), kilka kamienic, dokończyć szutrowanie torów i później detale, szczególiki. Oto jeden z nich, o którym mówiłem wcześniej, a mianowicie remont wiaduktu. Pracowników nie ma, bo mają przerwę. :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 maja 2013, 08:00 przez RICOCHET, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
RICOCHET
Posty: 92
Rejestracja: 15 wrz 2010, 14:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Prośba o foteczki całej makiety :)

Post autor: RICOCHET »

volcom pisze:Zrób jak możesz kilka ujęć całej makiety. Rozumiem że pewnie jeszcze niegotowa, ale już się nie mogę doczekać widoku całości, a chodzi mi dokładnie jak wyglądają wszystkie tory w ogólnym widoku.
Obrazek

Tak wygląda I część.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2013, 15:57 przez RICOCHET, łącznie zmieniany 2 razy.
volcom
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2013, 20:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prośba o foteczki całej makiety :)

Post autor: volcom »

Gratulacje i pełen podziw za wykonanie, dla mnie to mistrzostwo świata.
Zrób jak możesz kilka ujęć całej makiety. Rozumiem że pewnie jeszcze niegotowa, ale już się nie mogę doczekać widoku całości, a chodzi mi dokładnie jak wyglądają wszystkie tory w ogólnym widoku.

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
RICOCHET
Posty: 92
Rejestracja: 15 wrz 2010, 14:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: "HANSESTADT"

Post autor: RICOCHET »

Dzięki za podpowiedzi. Inaczej wygląda to w realu, a inaczej na tych zdjęciach, jeszcze mój aparat zmienia kolory. Spróbuje dobrać jakąś fajną zieleń na drzewa, podobną do tych z tła.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2013, 09:08 przez RICOCHET, łącznie zmieniany 1 raz.
kolejkowicz
Posty: 262
Rejestracja: 13 sty 2009, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: "HANSESTADT"

Post autor: kolejkowicz »

Witam
Niezadowalająca jakość zdjęcia może być wynikiem złego przygotowania pliku do druku.
Żeby to wyeliminować warto wykonać wydruk próbny - proof. Jest na pewno tańszy i w przypadku reklamacji jest dowodem. Oczywiście należy go wykonać w tej samej firmie.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: "HANSESTADT"

Post autor: Maciej »

Zdjęcia zrobione przez Ciebie nie oddają tego o czym piszesz. Generalnie wygląda to świetnie, aglomeracja w tle - bajka - pytanie jak w realu.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10306
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: "HANSESTADT"

Post autor: ArturSchŁ »

Tło powinno być odsunięte od makiety. Zobacz światłocienie na pierwszym zdjęciu gdzie most dochodzi do fototapety - od razu ginie głębia.
Pomiędzy tapetą, a pierwszym planem umieszczamy zieleń lub obiekty częściowo przesłaniające nieostre tło. Wtedy mamy wrażenie pełnej głębi i realizmu ujęcia (widoku).

Na drugim jest trochę lepiej, ale tylko dlatego, że ostrość jest ustawiona blisko (na rozjeździe). Jakby użyć dużej przesłony (F8) i dłuższego czasu naświetlania (1/10) to by się okazało, że i na drugim zdjęciu most dochodzi do fototapety.
Wartości nastaw aparatu przykładowe - chodzi o zwiększenie głębi ostrości.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2013, 16:40 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
RICOCHET
Posty: 92
Rejestracja: 15 wrz 2010, 14:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: "HANSESTADT"

Post autor: RICOCHET »

Byłem w trzech różnych drukarniach i tło które chciałem, wydrukowali w kolorach bardzo odbiegających od zdjęcia, pliku... Czy to jakość pliku, rozdzielczość czy raczej jakość drukarki ...hm, tak to wygląda. Tło muszę podnieść wyżej, tak by most "wchodził" w drzewa. Natomiast czy te kolory pasują, te niebo jakieś ...nie mam przekonania.
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 mar 2013, 16:32 przez RICOCHET, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
RICOCHET
Posty: 92
Rejestracja: 15 wrz 2010, 14:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: "HANSESTADT"

Post autor: RICOCHET »

PiotrT pisze:1. Konstrukcja dachu jest malowana? Widać błyszczący się klej (3 zdjęcie) jeżeli jest to dość widoczne miejsce to bym to podmalował.
2. Dach jest zdejmowany? Będziesz zasypywał tory tłuczniem czy będą zabetonowane? Czy zostaną tak? Nie jestem ekspertem ale trochę dziwnie to wygląda.
Też zauważyłem ten klej, trzeba będzie poprawić.
Będzie tłuczeń na torach, zostawiłem to na koniec, bo myślę nad trakcją. Musze wiedzieć gdzie słupy będą, żeby zostawić miejsce.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2013, 08:49 przez RICOCHET, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "HANSESTADT"

Post autor: PiotrT »

Kawał dobrej roboty! Czuć klimat.

To co mi się rzuciło w oczy, wzbudziło moje wątpliwości:
1. Konstrukcja dachu jest malowana? Widać błyszczący się klej (3 zdjęcie) jeżeli jest to dość widoczne miejsce to bym to podmalował.

2. Dach jest zdejmowany? Będziesz zasypywał tory tłuczniem czy będą zabetonowane? Czy zostaną tak? Nie jestem ekspertem ale trochę dziwnie to wygląda.
Awatar użytkownika
RICOCHET
Posty: 92
Rejestracja: 15 wrz 2010, 14:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: "HANSESTADT"

Post autor: RICOCHET »

Po zabawie z oświetleniem ,zrobiłem winde dla na peron I . oraz troszke uzupełniłem perony : )
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 sty 2013, 08:47 przez RICOCHET, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
RICOCHET
Posty: 92
Rejestracja: 15 wrz 2010, 14:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: "HANSESTADT"

Post autor: RICOCHET »

maciej_kolej pisze:Taka mała rada - coś tam ciemno w w tym tunelu z peronem - skoro dbasz tak mocno o realizm, podkreśl jego tajemniczy klimat światłem, np. ledy są dobre do takich instalacji :idea: O wiele lepiej to będzie wyglądało, na takich przystankach zawsze jest światło.
Światło będzie. Tak wykorzystam ledy z taśmy, muszę tylko dokończyć wyposażenie peronów. A całą cześć miasta co przykrywa perony zrobić tak, żeby można było ją demontować.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2012, 17:22 przez RICOCHET, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: brovarek i 4 gości