Ciuchciolandia

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: PiotrT »

Ja też byłbym za tym żeby urozmaicić teren.
Rozumiem że dookoła masz ściany. Może np. warto było by zrobić dworzec odwrotnie. Tory przejazdowe jak najbliżej centrum. A od ściany peron. A za peronem na ścianie zdjęcie dworca jeżeli nie chcesz tracić miejsca na model budynku, albo fasada tylko. Masz naprawdę olbrzymią przestrzeń i warto najpierw ze dwa lata nad tym pokombinować w SCARM żeby potem nie przerabiać ;)

Nie wiem jak wkleić link do konkretnego wpisu na forum ale w moim wątku "whosho" podał fajną stronkę
8 i 10 wpis
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10306
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: ArturSchŁ »

Przestrzeni jest dużo, a makieta jest płaska. Pomyśl nad podjazdami, wiaduktami itp. Warto urozmaicić teren.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2391
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Dzięki zadziałało.
Zdecydowałem się na wariant pierwszy.
Parowozownia:
Obrazek
1 . stacja diesel
2. piaskownia dla lokomotyw
3. nawęglanie
4. szopa diesli
Tam gdzie zaznaczyłem 5 zastanawiam się nad wcięciem w tor 1 i 2, brak pomysłu.
Ogólnie okroiłem zaplecze do parowozowni ale chce się bawić więc daruję sobie jakieś hotele itp. U mnie maszyniści będą ciągle na stanowiskach dla chwały Ciuchciolandi :)
Stacja
Obrazek
Zastanawiam się czy nie przenieść peronów pomiędzy tor 2 i 3, 4 i 5,6i 7. Myślę też czy nie zakończyć 6 na takiej samej długości co 7. 1 i 2 tor ma służyć do jeżdżenia w koło więc nie wiem czy to ruszać. Z drugiej strony fajnie wygląda skład mijający peron ...
Bocznica
Obrazek
Magazyny i trochę torów do zabawy. W końcu będę miał miejsce do zataczania pfuuu co ja gadam, oczywiście przetaczania, hm też nie bardzo brzmi :mrgreen: Zawsze zastanawiałem się co zrobić z wagonami do winka, na bocznicy w oddali myślę zrobić rozlewnie alpagi. A w jednym z magazynów hurt piwa, w końcu coś wożą te Tuborgi, Carlsbergi, Tyskie :/ itp Oj będzie naród pił ...
Jak patrze na projekt to widzę parę lat zajęcia :mrgreen: Drapię się w głowę nad połączeniami i sterowaniem makiety. Zastanawiam się nad napędami, mam czasami dość conradów ale za bardzo nie mam dla nich alternatywy. Jakoś nie za bardzo widzę tam siłowniki do drzwi, a Tilligi swoje kosztują, na te konto wole kupić sygnalizacji ...
Dzisiaj robiłem próby z pętlą zjazdową. Nawet nieźle idzie skręcanie, tylko jak położyłem tory i próbowałem podjechać kilkoma składami to tylko zeuke się nie rozpięło, ale za to nie podjechało. Coś knocę ale nie wiem co, może to te sprzęgi tilliga są do d...
I ten szuter, brrrr, chyba będę musiał zamknąć się na tydzień, bo tyle toru zasypać to normalnie będzie masakra :roll: Dobrze, że to jeszcze z rok :mrgreen:
Tak więc mam zamiar powolutku, po cichutku i do przodu... :mrgreen: hahahaaaa ....
Ostatnio zmieniony 11 lis 2012, 08:11 przez womo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: PiotrT »

Co do 3d to ja robie tak:
1. Widok 3D w SCARM i ustawiam rzut tak jak mi się podoba.
2. Potem PrintScreen na klawiaturze.
3. Uruchamiam Paint lub Gimp'a (kto co ma, kto co woli)
4. Robie Wklej

I dale to już wiadomo :)
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2391
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Oj ale ten czas leci. Chciałem zacząć w maju, ale ponieważ 4 miesiące temu pojawiła się na świecie moja córka to wszystko stanęło na głowie, i to co miało być kiedyś gdzieś weszło w priorytety a priorytety okazały się zachciankami :mrgreen: W końcu cyrk został opanowany i mogę wracać do mojej makiety.
Mam 2 plany oba mi się podobają, muszę się śpieszyć z decyzją bo mikołaj obiecał tory przynieść :mrgreen:
Pierwszy plan:
Obrazek
Po lewej bocznica towarowa, na środku stacyjka, po prawej lokomotywownia.
Drugi plan:
Obrazek
Po lewej stacja końcowa, po środku towarówka, i lokomotywownia .

Oba mi się podobają. Z jednej strony mam ochotę na stację końcową, z drugiej jednak fajnie jak bez problemu można zamieniać składy jeżdżące. Dwa zewnętrzne tory są do kręcenia się pociągów w czasie zabawy, wjeżdżają w tunel, zjeżdżają na dół, i wracają z drugiej strony. Jako, że makieta ma być do manewrowania, pod spodem będą tylko moduły dwutorowe. Na nich chce się pobawić w modelowanie terenu :D
Skłaniam się do pierwszego pomysłu. Porady mile widziane co zmienić co wywalić, bo dodać za dużo już się nie da :D
Jak widać opanowałem nawet scrama. Tylko nie wiem czemu nie zapisuje mi komp zdjęć z 3d?
Ostatnio zmieniony 11 lis 2012, 07:58 przez womo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2391
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Jakby kogoś interesowało, cena tej czeskiej około 6000 tyś CZK. Niestety pan z jednego ze sklepów odpisał, że producent podaje czas oczekiwania od 6 do 8 miesięcy, natomiast on może powiedzieć że bezpieczniej przyjąć od roku do dwóch. A Niemcy jak to Niemcy nic nie słychać nic nie widać. Chyba jednak przeproszę Roco :mrgreen:
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2391
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Bardzo fajna. O ile zrozumiałem posiada już coś odpowiedzialnego za zmianę polaryzacji przy obrocie o więcej niż 180 stopni. Będę stukał do tego sklepu, o dostępność.
Dzięki.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: DBv »

Jest jeszcze produkt czeski:

http://www.mala-zeleznice.cz/vyrobek/to ... u_807.html

Trudno mi co ś napisać o tym produkcie, trzeba by u czeskich kolegów jakichś informacji szukać.
Paweł Basiński
Posty: 584
Rejestracja: 09 kwie 2006, 16:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Paweł Basiński »

Podejrzewam, że w TT nikt nie kupował - ktoś by tam się pochwalił chyba :)
Musiałbyś opinii o tych obrotnicach szukać w skali H0 - ktoś tam kiedyś szukał...
Może Archico??

Paweł
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2391
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Dzięki za odpowiedzi. Skoro wchodzą to dobrze. A czy ktoś używał tych z Hapo? Jak z obsługą i awaryjnością? Bardzo ciekawa jest ta 26 metrowa ...
http://www.hapo-bahn.de/images/pict0010.jpg
Ostatnio zmieniony 28 paź 2012, 10:31 przez womo, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł Basiński
Posty: 584
Rejestracja: 09 kwie 2006, 16:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Paweł Basiński »

Proszę bardzo - link do producenta obrotnic - do koloru do wyboru.....

http://www.hapo-bahn.de/0000009167082b209/index.html

pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: tydzial »

Jest jest Artur jak najbardziej dopuszczalne obrotnice były budowane grubo przed powstaniem co niektórych lok. i ledwo wchodzą na obrotnicę wręcz na milimetry koła stoją na szynach obrot. a reszta wisi po za nią .
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10306
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: ArturSchŁ »

Rozstaw skrajnych osi się liczy, a nie całkowita długość lokomotywy od bufora do bufora.
Jeśli koła się zmieszczą na obrotnicy, a trochę przód-tył wystaje, to da się lokę obrócić (o nic nie powinna zahaczyć).
Natomiast nie jestem pewien czy taka sytuacja jest dopuszczalna na kolei 1:1 w świetle przepisów.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: tydzial »

Moje Ty2 BR01 Ty5 na luzie się mieszczą .
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2391
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Mam pytanie. Czy istnieje inny producent obrotnic niż Roco ? Bo szukam, szukam a tu same przeróbki lub samoróbki.
Przymierzałem się w sklepie do zakupu ale po postawieniu na nią Br 18 okazało się że ta obrotnica jest za krótka. Nie mieli w sklepie ani Br01 ani Br44 ani Br50, czy te lokomotywy się na nią mieszczą? Na pewno mieściła się Br86, i br 80 :mrgreen: Ale to trochę za mało jak dla mnie.
Z katalogu wynika że prawie wszystkie są dłuższe od tych 18 cm. Jak to jest? Trzeba je parkować na ścisk?
Kurcze zgłupiałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: brovarek i 4 gości