Ciuchciolandia

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2383
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Racja, tak się skupiłem na tym korku, że o tym nie pomyślałem.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Kilkujadek »

Wytnij korek (obręcz wokół obrotnicy) i zastąp sklejką 3mm. Taką mam koncepcję :P
Tory wokół obrotnicy raczej nie powinny być na korku.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2014, 00:02 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2383
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Już to zrobiłem, tylko jak dołożyłem korek to okazało się, że muszę wyfrezować 9 mm a nie 6, bo tor się podniósł o 3 mm. Nie chcę aby wisiała na 3mm sklejki i 3 mm korka. Przymocuję ją na kątowniku aluminiowym, dam go do płyty od spodu tylko tam gdzie są dziury i podniosę na podkładkach tyle ile będę potrzebował. A korkiem zasłonię dziurę.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2014, 08:41 przez womo, łącznie zmieniany 3 razy.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Kilkujadek »

womo pisze:Ten uchwyt ma wysokość 6 mm. Muszę zrobić przejściówkę bo buduję na płycie 12mm.
Zanim wytniesz otwór podfrezuj płytę frezem palcowym. Prawie każda frezarka w wyposażeniu standardowym ma "cyrkiel".
Ostatnio zmieniony 31 sty 2014, 08:01 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2383
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Odpowiadając na pytania
Kupiłem ją u Petra
http://www.hobby-shop.cz/%28S%28e52rsbq ... 9999-45%29
Ten uchwyt ma wysokość 6 mm. Muszę zrobić przejściówkę bo buduję na płycie 12mm.
Model jest gotowy z silnikiem i sterowaniem. W zestawie jest obrotnica, sterowanie i kabel do połączenia sterowania z obrotnicą. Trzeba dokupić zasilacz, ale u mnie śmiga na zasilaczu z zestawów startowych.

Myślałem, że za tę cenę będzie gorsza, ale bawię się kilka dni i doszedłem do wniosku, że muszę tylko przesmarować przekładnie i zmienić kominek w budce bo wygląda jak bufor :mrgreen: Poza tym jest ok. Zobaczymy jak będzie się sprawować za jakiś czas.
Załączniki
zestaw 1.jpg
zestaw.jpg
Ostatnio zmieniony 30 sty 2014, 19:16 przez womo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2383
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Ta też jest zwykła z poziomowaniem na oko. Jak dla mnie jest ok, nie potrzebuję nic lepszego. Chodzi bardzo wolno i bez problemu zatrzymuję ją tam gdzie trzeba.
I najważniejsze ma 21 cm a nie jak roco 18 z kawałkiem. Próbowałem sam zrobić ale nie byłem zadowolony z efektów. Ta kosztowała 735 zł, więc da się przeżyć. No i tory dochodzące mocuję gdzie chcę, a nie gdzie muszę :mrgreen:
Coś zakombinowałem ze zdjęciami i coś skasowałem z poprzedniego postu niechcący.
Załączniki
DSCF9221.JPG
DSCF9201.jpg
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: PiotrT »

Tak samo do pomostu. Przeciez jak zamienisz obrotnice na zwykly tor to nie ma zwarcia, czy sie myle? Ok bedzie dla skladu ktory jest dluzszy niz pomost i to tylko wtedy jak zle podlaczysz zasilanie do torow ktore sa na przeciwko siebie.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2014, 16:43 przez PiotrT, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Mariusz »

No a przy takim układzie gdzie obrotnica jest niby w trójkącie torów
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 9f5c133969
jak tu podłączyć ten moduł?
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: PiotrT »

Moja to co prawda samoróbka ale też mam podłączone tory na pomoście przez moduł pętli zwrotnej. No bo bez tego za bardzo by nie działało jak pomost o 180 obrócisz.

Tutaj widać moduł :D
Ostatnio zmieniony 30 sty 2014, 15:39 przez PiotrT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2383
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Dojechała w końcu do mnie obrotnica, czy należy ją podłączyć pod moduł pętli tak jak na rysunku ?
http://images50.fotosik.pl/265/58f780f0eca07a86.jpg
Co prawda nie mam tych odcinków izolowanych więc podłączał bym bezpośrednio pod tory odchodzące. Najważniejsze, że ma 21 cm i mieści się BR 18 na niej :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 30 sty 2014, 14:50 przez womo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: ArturSchŁ »

womo pisze:.... będzie fajne łubbuduu i trzeba będzie ściągać górę z obrotnicą bo ręka tam mi nie wejdzie :?
Potestuj zanim zabudujesz górę.
:mrgreen:
Powodzenia.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2383
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Dlatego przed wjazdem do tunelu z pętla będzie stało 30km/h :mrgreen:
I chyba Gbb sama go zwolni ? :roll:, A jak nie to będzie fajne łubbuduu i trzeba będzie ściągać górę z obrotnicą bo ręka tam mi nie wejdzie :? :mrgreen:
Petla ma ponad 220 cm, najdłuższy mój skład ma około 160 cm, więc na hamowanie zostaje spokojnie 50 cm. I przed zwrotnicą 30 cm na wykrywanie składu.
Załączniki
DSCF9177.JPG
Ostatnio zmieniony 21 sty 2014, 17:55 przez womo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Mariusz »

Zależy od prędkości. Ja to sobie wyobrażam jak w analogu, że stanie Ci dęba :mrgreen:
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2383
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Artur docelowo chcę Gbbkolejkę. Nie za bardzo chcę się bawić w przekaźniki jak potem nie będę umiał ich do tego podpiąć. A tak moduł, moduł i jazda :mrgreen:
Ale tam są normalne łuki z zestawów startowych r310. Musze sprawdzić ale chyba nic się nie będzie działo(mam nadzieję :roll: )
Ostatnio zmieniony 21 sty 2014, 17:15 przez womo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Mariusz »

Wojtek, na tak ciasnym łuku gwałtowne hamowanie będzie skutkowało wykolejeniami, albo rozczepianiem się taboru w najlepszym przypadku. No chyba, że masz wszystko na sztywnych, ale nie obejdzie się przed wystawieniem kół z szyn wagonów na wózkach do których są mocowane sprzęgi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości