Ok1-359, BR 38, ROCO

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
przemcol
Posty: 432
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: przemcol »

wicy pisze:Wyjmował ktoś dekoder i może powiedzieć, czy to normalne?
Moje obie tak mają.
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1707
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: wicy »

Otworzyłem tender Ok1-316, żeby zidentyfikować dekoder. JMRI wykrył MX645. Organoleptycznie po pomiarach wychodzi, że faktycznie MX645P16 a nie jak wcześniej podawano MX648P16.
Wyjąłem dekoder i .... zdziwienie :shock: Pin oznaczony jako "Left Rail (black)" jest z dekodera wycięty a jego otwór zagwożdżony. Wciśnięty jest pin z płaskim łbem - nie wiem czy zapewnia kontakt z pinem dekodera, czy nie i jeśli nie - czy tak miało być!
Wyjmował ktoś dekoder i może powiedzieć, czy to normalne? Lokomotywa jeździ, działa i zachowuje się poprawnie.

Added in 18 minutes 1 second:
Uff.. doczytałem, doobejrzałem... MX645P16 de facto nie ma tego pina :D Czyli wszystko jest jak być powinno.
Awatar użytkownika
przemcol
Posty: 432
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: przemcol »

ko20 pisze:
przemcol pisze:Może ktoś doświadczalnie przerabiał ten temat i podpowie którą CV-ke i na jaką wartość podmienił.
Polecam lekturę instrukcji do dekodera dźwiękowego, wszystko tam można znaleźć.
CV266 ogólna głośność (max wartość chyba 65)
CV267 ilość powtórzeń dźwięków silnika, wartości od 1-70. Musisz poeksperymentować, nie pamiętam co ustawiałem.
W weekend zapoznałem się z lekturą i mam trochę inne informacje. ;)
CV267, 70 to jest wartość domyślna, 1 to krok w zmianie wartości cv, wartość od 0 - 255.
Ja doświadczalnie wybrałem 100 i jest dużo lepiej.
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: ko20 »

przemcol pisze:Może ktoś doświadczalnie przerabiał ten temat i podpowie którą CV-ke i na jaką wartość podmienił.
Polecam lekturę instrukcji do dekodera dźwiękowego, wszystko tam można znaleźć.
CV266 ogólna głośność (max wartość chyba 65)
CV267 ilość powtórzeń dźwięków silnika, wartości od 1-70. Musisz poeksperymentować, nie pamiętam co ustawiałem.
Awatar użytkownika
przemcol
Posty: 432
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: przemcol »

ko20 pisze:.... Jedyne do czego mogę się przyczepić to moim zdaniem źle dobrane powtórzenia dźwięku jadącego parowozu. Przy maksymalnej prędkości przypomina jak to ktoś napisał, karabin maszynowy. Ale to łatwe do opanowania odpowiednia CV-ka. ...
Może ktoś doświadczalnie przerabiał ten temat i podpowie którą CV-ke i na jaką wartość podmienił.
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: ko20 »

A moje OK1-359 działa pięknie. Jedyne do czego mogę się przyczepić to moim zdaniem źle dobrane powtórzenia dźwięku jadącego parowozu. Przy maksymalnej prędkości przypomina jak to ktoś napisał, karabin maszynowy. Ale to łatwe do opanowania odpowiednia CV-ka.
Światła działają dobrze, jeździ od najmniejszych prędkości, nie staje, a jak staje to z mojej winy. Nawet nie wiem ile ma osi napędzanych i na ilu kolach gumki.

Inna wada, że to jest mega delikatne! Wykonane pięknie, ale strach tego dotknąć. Kolejka jest dla syna, ale do parowozu ma zakaz dotykania :-/ Ja ja biorę za uszy i za tender a i tak się stracham ze coś oberwę.
Awatar użytkownika
Pędrak
Posty: 113
Rejestracja: 09 sty 2011, 07:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: Pędrak »

Niech i ja dołączę swoją historię związaną z modelem Ok1-316.
Kiedy paczka dotarła do mnie, od razu model musiał zostać wypróbowany. Lokomotywa przejechała w sumie nie więcej jak 5 metrów i stanęła. Światła świeciły w jedną jak i drugą stronę, ale silnik "padnięty"... Po dokładnym obejrzeniu spodniej części tendra zauważyłem, że śruby od listy przytrzymującej koła noszą ślady ingerencji śrubokręta. Krzyżakowe wejście było nieomal okrągłe, a poza tym na listwie widniało kilka odprysków czarnego lakieru. Ponadto krawędź imitacji węgla również nosiła ślady otwierania choć trzeba się temu dobrze przypatrzeć. Zacząłem czytać cały ten temat (juz 17 stron 8)) uświadamiając sobie wszystkie historie szanownych forumowiczów. Poradziłem się w temacie kolegów Cichonęka i Markoma jednak zdecydowałem o samodzielnej naprawie. Mając delikatne zegarmistrzowskie śrubokręty, które nie naruszają łbów delikatnych śrubek bez problemu dostałem się do układu jezdnego. W sumie nie wiem co było powodem milczenia napędu. Pęsetą kilka razy delikatnie pokręciłem ślimakiem od silnika i problem został rozwiązany. Lokomotywa jest sprawna, a ja dumny z siebie, że się udało zaradzić problemowi :mrgreen:
Podziękowania dla chłopaków za pomoc techniczną i rady :)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2014, 10:36 przez Pędrak, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 982
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: daraśekp »

Alteo pisze:W moim przypadku to najgorzej ze wzrokiem. :oops: Ale trzeba sobie jakoś radzić. ;) :lol:
Po paluszku, Aloś :mrgreen:
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: krzysztof »

Alteo pisze:...Wiek tu nie ma nic do rzeczy. :oops: !!
wszak wszyscy żyjemy w jednym wieku... XXI :mrgreen:
PiasTT
Posty: 393
Rejestracja: 15 maja 2007, 14:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: PiasTT »

Alteo pisze: ... Wiek tu nie ma nic do rzeczy. :oops: !!
Tak, tak "młody". Słuchaj starszych. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 20 mar 2014, 15:16 przez PiasTT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alteo
Posty: 637
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:13
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: Alteo »

Przestań tylko myśleć - zadziałaj myśląc. :mrgreen: Wiek tu nie ma nic do rzeczy. :oops: !!
Ostatnio zmieniony 19 mar 2014, 22:43 przez Alteo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robcio1910
Posty: 715
Rejestracja: 20 kwie 2007, 12:49
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: Robcio1910 »

ArturSchŁ pisze:
Robcio1910 pisze:Dokładnie, to ja mam 2szt., ale ...
Od 3-ciej szt., będziesz mógł to robić komercyjnie...
Artur, proszę Cię, w moim wieku (aczkolwiek jeszcze "Super młodym wieku") tak to się ma ... :oops: :mrgreen:
Wszystko "trza" przemyśleć ... :roll: :shock:
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Robcio1910
Posty: 715
Rejestracja: 20 kwie 2007, 12:49
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: Robcio1910 »

Alteo pisze: Przy ofercie instalacji dekodera za 150 zł decyzja była szybka.
Dokładnie, to ja mam 2szt., ale ... jednak muszę to "logistycznie" przemyśleć. :oops: :shock: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2014, 19:34 przez Robcio1910, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alteo
Posty: 637
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:13
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: Alteo »

Wbrew pozorom cała operacja nie jest aż trudna. Ja zabierałem się do wykonania tego zadania chyba ze 4-5 tygodni. Przy ofercie instalacji dekodera za 150 zł decyzja była szybka. Rozebranie trwało ok.15 min. a składanie ok.25 min. /z czego ok.10 min. na połączenie korbowodów/.
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Plux12

Post autor: PiotrT »

To ja pozwolę sobie jeszcze dorzucić parę zdjęć z montażu dekodera Plux12. Tak jak pisał kolega wcześniej wszystko działa włącznie ze zmiennymi światłami. Da się też bez problemu zamknąć imitację węgla.
Obrazek Obrazek Obrazek
U mnie małe chińskie rączki się spisały. Parowóz jeździ płynnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Parowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości