Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10306
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: ArturSchŁ »

Dowolny dekoder DCC z dźwiękiem i wgrać oprócz czuf-czuf zapowiedzi po polsku ....
... do tego myszka, niestety z co najmniej F12 i możemy dowolne teksty z Ivony lub Youtube puszczać.
:)

Najtańsze dekodery to ok. 70 EUR, DCC to też już ze 300 PLN.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2013, 11:11 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: Samowarek »

Nie przerabiałem tego tematu ale jak piszą procesor w zestawie jest już zaprogramowany a opis jest na pdf-ie http://sklep.avt.pl/photo/_pdf/AVT5207.pdf :/
Ostatnio zmieniony 06 lut 2013, 23:29 przez Samowarek, łącznie zmieniany 1 raz.
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

et22 pisze:A to nie jest coś takiego, co kiedyś było w PC-tach, jak nie miały jeszcze kart dźwiękowych?
No na PC się znam podejrzewam że z tym jest podobnie tylko jak to działa bo tam piszę że może działać z dekoderem DCC może ktoś tego używa i podzieli się metodą działania tego układu bo opis jest strasznie nieprecyzyjny
Ostatnio zmieniony 07 lut 2013, 11:10 przez monique222, łącznie zmieniany 1 raz.
et22
Posty: 533
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: et22 »

A to nie jest coś takiego, co kiedyś było w PC-tach, jak nie miały jeszcze kart dźwiękowych?
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

Samowarek pisze:Może coś takiego?
http://sklep.avt.pl/p/pl/487110/generat ... ntazu.html
Właśnie to widziałem tyko również nie wiem na jakiej zasadzie to działa
Ostatnio zmieniony 07 lut 2013, 11:13 przez monique222, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: Maciej »

Jest to jakieś rozwiązanie (za moich czasów kiedy mnie też ten temat męczył nie było ) - zapytam - jak to ładować dźwiękiem? Ja widzę to tak - kupuje te klamoty podpinam pod np laptopa wgrywam i z tego klamota odtwarzam - ale coś mi się wydaję że tak tu nie jest :evil: :roll:
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

To już przeglądałem cena zaporowa 80 baksów troszku drogo
Ostatnio zmieniony 07 lut 2013, 11:12 przez monique222, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: Maciej »

He :) dzieci to wymyśliły :lol: jak miałem 35 lat też sobie to wymyśliłem. :D
Najprostsza i najtańsza i...dobra choć nie najlepsza.
Odtwarzacz MP3 + głośniki ogólnie dostępne (chyba jeszcze są w handlu) te które mają zastąpić słuchawki - wtyk mini jack. Dźwięk lub głos zapowiedzi trzeba tylko nagrać lub wgrać oryginalny - montujemy głośniczki pod makietą/stacją, potrzebny jest zawiadowca do obsługi rozjazdów i klikania przyciska play. :D = prawie pełnia szczęścia.

Inne - to samo ale z cd i z wieży
Inne - to samo ale z laptopa/PC
Inne - cyfrowe zabawki z czujkami ruchu, podczerwienią, starsze fotokomórkami i dekoderami (i tu dekodery dźwięku niektóre mają wgrane zapowiedzi gwizdki itp).
Ja eksperymentowałem ze wszystkim i chyba dekoder gadający jest najlepszy ;)
Ostatnio zmieniony 06 lut 2013, 15:31 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

Witam Panowie to dzieci sobie wymyśliły aby jak jadą pociągi był dźwięk na makiecie jadącej lokomotywy, wiem że można zrobić to wstawiając mały głośniczek i jakiś odtwarzacz mp3 i niech se w kółko to samo leci gorzej jest jak chciałbym zapowiedzi na stacji , kurcze główkuję jak to zrobić :) Może jakieś sugestie bo dwóch odtwarzaczy mp3 w domu nie mam :)
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

Niejeden+ pisze:Jeżeli dobrze widzę, że na płycie OSB masz nałożoną twardą płytę pilśniową i do tego pewnie nie zabezpieczoną lakierem, to będzie to pierwsza i ostatnia Twoja próba. Potem będzie to teren pofalowany, ale razem z torami.
Kolego na płycie OSB na całości jest korek położony a nie płyta pilśniowa :) Dziękuję koledzy za różne techniki
Ostatnio zmieniony 09 sty 2013, 08:46 przez monique222, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: solar »

Metod jest bardzo wiele. Każdy z Nas robi to troszkę inaczej, a niby z tych samych lub podobnych materiałów.
Ja na początek układam szkielet (o ile jest to możliwe albo konieczne) ze styropianu lub z pianki montażowej, na to nakładam siatkę aluminiową, którą pewnego czasu udało mi się kupić w Kaufland'zie (jej przeznaczeniem było zatkanie okien piwnicznych przed gryzoniami, liśćmi itp.). Następnie tnę na kawałki o rozmiarze ok. 15x10 cm pieluchę tetrową, moczę ją w rozcieńczonym z wodą wikolu (pół na pół + kilka kropli płynu do naczyń), delikatnie wyciskam i układam na siateczce lub po prostu na styropianie. Zaraz po nałożeniu, pędzlem zanurzonym w tym roztworze wikolu ugniatam. Kawałki tetry musisz wycisnąć bo ze zbyt mokrych będzie Ci ściekać klej. Na drugi dzień gęstym klejem (wikolem) i szerokim pędzlem malujesz po powierzchni. Na kolejny dzień robisz to samo i po dwóch trzech takich malowaniach masz skorupkę. Można też zrobić tak, że po nałożeniu pierwszego dnia tetry z klejem na siatkę/styropian, na następny dzień malujesz wikolem po niej, od razu nakładasz kawałki ręcznika papierowego, po czym zaraz po powierzchni malujesz rozcieńczonym wikolem - zanim on rozmoknie.
Widok przed kształtowaniem terenu:
Obrazek Obrazek
Widok po kształtowaniu terenu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na koniec wycinasz nożem przy torowisku tą skorupkę (papier/tetrę) tak aby zachować odległość, a następnie z ręcznika papierowego ucinasz paski po ok. 1-2 cm, malujesz rozcieńczonym klejem (wikolem) i nakładasz w miejscu łączenia się nasypu z kształtowaną powierzchnią górki (przy użyciu cienkiego pędzelka). Maskujesz tym samym połączenie nasypu torowiska z powstałym nowym pagórkiem. Dopiero później nakładasz tłuczeń na torowisko!
W tym wątku zobacz jak wykonałem góry.
Awatar użytkownika
Niejeden+
Posty: 305
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: Niejeden+ »

Jeżeli dobrze widzę, że na płycie OSB masz nałożoną twardą płytę pilśniową i do tego pewnie nie zabezpieczoną lakierem, to będzie to pierwsza i ostatnia Twoja próba. Potem będzie to teren pofalowany, ale razem z torami.

Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2391
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: womo »

Co do pianki to polecam tą nisko rozprężną, nie rośnie aż tak jak ta normalna tylko pistolet wtedy trzeba dokupić . Jak dla mnie bezpieczniejsza od tej normalnej zwłaszcza przy użyciu w domu :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 08 sty 2013, 13:08 przez womo, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości