Trakcja elektryczna na module

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MATT
Posty: 159
Rejestracja: 04 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trakcja elektryczna na module

Post autor: MATT »

No właśnie jakie nowe? Ja też nie rozumiem.. Trochę wprowadziłem zamieszania na forum podałem tylko ostatnią literę pisma... które istniało, istnieje i mam nadzieje, że jeszcze długo będzie się ukazywać...
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Trakcja elektryczna na module

Post autor: oelka »

DBv pisze:No swietnie i teraz znowu będę główkował, co to za nowy pomysł, kto jak i o czym w tym czasopiśmie będzie pisał. Pewnie szczegółów ujawnić nie możesz, ale to nie trzeba było w ogóle tematu zaczynać ;), bo teraz będę sie nad tym zastanawiał niepotrzebnie... :):)
Jakie nowe? KMiD (bo to przeciez o nim byla mowa i o jego wydawcy, oraz faktycznie redaktorze naczelnym A. Wilku) do nowych sie nie zalicza...

Krzysztof
Krzysztof Olszak
skalatt.info
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1942
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Trakcja elektryczna na module

Post autor: DBv »

No swietnie i teraz znowu będę główkował, co to za nowy pomysł, kto jak i o czym w tym czasopiśmie będzie pisał. Pewnie szczegółów ujawnić nie możesz, ale to nie trzeba było w ogóle tematu zaczynać ;), bo teraz będę sie nad tym zastanawiał niepotrzebnie... :):)
Ostatnio zmieniony 07 cze 2006, 00:48 przez DBv, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Trakcja elektryczna na module

Post autor: oelka »

MATT pisze:Ostatnia litera tytułu pisma to D myśle że sie domyślisz :mrgreen: ma ono dość duże opóźnienia w wydaniach pierwszy numer dostałem dwa tygodnie temu drugi w którym mam swój skromny udział nie wiem kiedy będzie mysle że w tym roku...
Ze to bedzie czasopismo wydawane przez osobe o "przyrodniczym" nazwisku latwo sie domyslec. Naczelny SK nie zna innej wielkosci niz H0. W przypadku KMiDu jest tak samo, tylko opor materii troche mniejszy.

Krzysztof
Krzysztof Olszak
skalatt.info
Awatar użytkownika
MATT
Posty: 159
Rejestracja: 04 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trakcja elektryczna na module

Post autor: MATT »

Ostatnia litera tytułu pisma to D myśle że sie domyślisz :mrgreen: ma ono dość duże opóźnienia w wydaniach pierwszy numer dostałem dwa tygodnie temu drugi w którym mam swój skromny udział nie wiem kiedy będzie mysle że w tym roku...
A co do tych drutów jezdnych to czekałem dwa lata gdyż miałem zamówione w jednym ze sklepów. Był to Viessmann. Teraz już wyleczyłem się z zamówień i kiedy tylko jestem w sklepie pierwsze co to pytam o trakce elektr. zazwyczaj kupuję słupy przelotowe i staram się dokonywać wymiany tych sibowskich.. plastiki nie bardzo zdają egzamin....
Pozdrawiam
Cobrix
Posty: 440
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:15
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: Trakcja elektryczna

Post autor: Cobrix »

MATT pisze:Dla przykładu na druty jezdne czekałem 2 lata...
2 lata?? Czekales z powodu...
- az opracuja jakis specyficzny model,
- szukales na gieldach czegos czego juz nie produkuja.

Nie bardzo rozumiem dlaczego az tyle.
Awatar użytkownika
gbbsoft
Moderator
Posty: 2027
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:40
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Trakcja elektryczna na module

Post autor: gbbsoft »

MATT pisze:jednego z pism
Ponieważ jest ich dwa, to możesz przynajmniej podać ostatnią literę nazwy (pełnej). :lol:
Awatar użytkownika
MATT
Posty: 159
Rejestracja: 04 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trakcja elektryczna na module

Post autor: MATT »

Moja makieta modułowa nie jest niestety w sTTandardzie.. nadczym ubolewam...zbyt wcześnie była rozpoczęta jej budowa, wtedy jeszcze nie było tak modne budowanie tego typu makiet. Przerabianie jej na sTTandard jest awykonalne aczkolwiek realne. Jednak twierdze, że lepiej byłoby zbudować nową. Będzie ona opisana i wzbogacona fotkami w następnym numerze jednego z pism (nie wiem czy moge podać jego tytuł)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10338
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Trakcja elektryczna

Post autor: ArturSchŁ »

MATT pisze:Faktycznie łączenie modułów z trakcją elektryczną to trochę kłopot...
Może opisz jakie rozwiązanie przyjąłeś. Warto by wszystkie sTTandardowe moduły z trakcją elektryczną DAŁY się połączyć w jedną całość !!
:)
Awatar użytkownika
MATT
Posty: 159
Rejestracja: 04 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Trakcja elektryczna

Post autor: MATT »

Witam
Ja mam makietę modułową z siecią trakcyjną... Sieć ta jest pomieszaniem dawnej Siba i obecnej Viessmanna. Całkiem nieźle to wygląda. Niestety jest ogromny problem z kupieniem w Polsce słupów, zwłaszcza tworzących bramki i z naciągami ciągnącymi i kotwiącymi. Jednolitość w tej materii jest nie wskazana. Dlatego trakcja na mojej makiecie jest wciąż uzupełniana o nowe elementy, które co pewien czas uda mi się nabyć. Dla przykładu na druty jezdne czekałem 2 lata... śmieszne ale prawdziwe. Faktycznie łączenie modułów z trakcją elektryczną to trochę kłopot...
Pozdrawiam
Edward
Posty: 94
Rejestracja: 09 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Trakcja elektryczna na module

Post autor: Edward »

Z tymi włosami to jednak zły pomysł - trakcja pracuje, patyki po niej śmigają.
Włosy są za słabe. Trochę mnie denerwuje trakcja, bo przeskalowana wygląda szpetnie
łaczenie modułów to też problem (a raczej rozłaczanie :) )

A najbardziej wkurza mnie to , że na moje 3 lokomotywy Tillinga DCC dwie mają patyki
i jeszcze jeden model z patykami się buduje. Lubię elektrowozy, ale trakcja mnie przeraża.
Same słupy tez jakoś bez sensu, bo elektrowóz ma nienaturalnie podniesiony pantograf
a jeszcze walnąć nim w zawieszenie trakcji moze.

Ale dziś się marudny zrobiłem, to pewnie sesja...
http://www.tram.prv.pl/ - I Ty zostaniesz motorniczym!
Cobrix
Posty: 440
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:15
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: Trakcja elektryczna na module

Post autor: Cobrix »

A przy najblizszej okazji dla dziewczyny/przyjaciolki/malzowinki odpowiedni humbrol - znaczy chcialem powiedziec odpowiednia farba do wlosow :mrgreen:

Najbardziej porzadane to chyba rude badz brunetki. Jakos nie moge sobie wyobrazic blond trakcji :lol:
Edward
Posty: 94
Rejestracja: 09 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Trakcja elektryczna na module

Post autor: Edward »

Ostatnio zrobiłem druty anteny w wagonie szturmowym z włosów.
Są trochę przeskalowane - za cieńkie :D
Ale może je czymś pomalować...

Co do długości włosów polecam siostry/dziewczyny/żony itp :D
Ja nie mam z tym problemu, kto mnie widział wie :D
http://www.tram.prv.pl/ - I Ty zostaniesz motorniczym!
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Trakcja elektryczna na module

Post autor: oelka »

maciej_kolej pisze: Myśle że łączenie segmentów trakcją gospodarza to indywidulana sprawa, natomiast łączenie z innymi modułami wymaga ujednolicenia, np. każdy koniec (część styczna) wschodnia modułu zakończona słupem, a zachodnia przęsłem trakcji. To oczywiście oddzielny temat - jest jeszcze kwestia czy korzystamy z górnej trakcji jako zasilanie.
Dyskusja na ten temat byla juz na starym forum. W takim przypadku okreslic trzeba odleglosc slupa od krawedzi modulu, oraz kierunku skosu sieci na styku (na polnoc lub na poludnie).
Moim zdaniem same slupy bez sieci trakcyjnej wygladaja dosc dziwnie, a szczegolnie jadaca pod nim lokomotywa elektryczna. Bardziej mi przeszkadza takie rozwiazanie, niz przeskalowanie przewodu jezdnego i liny nosnej.

Krzysztof
Krzysztof Olszak
skalatt.info
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3209
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Trakcja elektryczna na module

Post autor: Maciej »

Właśnie to jest kwestia wyboru-buduąc swoją makietę miałem ten sam dylemat. Ostatecznie zostawiłem słupy bez trakcji i zgadzam się że to głupio wygląda, jednak przyjmując układ makiety zamkniętej ma to zalety - łatwy dostęp do taboru w każdym miejscu (i tak od czasu do czasu łamię słup). Natomiast na makiecie modułowej sprawa ma się nieco inaczej tu można "szaleć" pełnowymiarowymi instalacjami z przęsłami trakcji jak się patrzy. Pozostaje kwestja logicznego łaczenai na modułach poszczególnych sekcji. Myśle że łączenie segmentów trakcją gospodarza to indywidulana sprawa, natomiast łączenie z innymi modułami wymaga ujednolicenia, np. każdy koniec (część styczna) wschodnia modułu zakończona słupem, a zachodnia przęsłem trakcji. To oczywiście oddzielny temat - jest jeszcze kwestia czy korzystamy z górnej trakcji jako zasilanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości