BR 132 "Ludmiła"

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: Charakterek »

i żeby było śmiesznie - to miała być moja Ludmiła :) Niezbadane są koleje losów. A Karol Lubmiłę w TT miał spory kawałek czasu temu (pożyczoną, ale zawsze), poza tym w H0 (Karol też kolekcjonuje tą wielkość) Ludmiłę ma od wieków :)
ModelarzeTT
Posty: 172
Rejestracja: 11 kwie 2006, 00:48
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: ModelarzeTT »

Och Karol !!! ... stałeś się posiadaczem Ludmiłki.... ;) czyli zdobyłeś kolejny "stopień wtajemniczenia" - moim zdaniem najwyższy jeśeli chodzi o Diesle w TT-ce .
Teraz dopiero zapoznasz się z najpiękniejszą kobietą żelaznych szlaków i na pewno nie będziesz chciał się z nią rozstać ... :D
Mogę się założyć ( o ile kochasz Diesle tak jak ja ), że stanie się ona i u Ciebie numerem 1.

Pozdrawiam i życzę wielu tys. km przejechanych razem z Ludmilą
ModelarzeTT- Michał
Ostatnio zmieniony 02 maja 2006, 21:10 przez ModelarzeTT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karol
Moderator
Posty: 594
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Grybów / Limanowa
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: Karol »

Własnie otworzyłem paczuszke :P . Lok na prawdę jest genialny. Porównując go do Taurusa w H0 oczywiście Roco Ludmiłka wychodzi zwycięsko, podobna liczba detali do montażu, podobna jakość lakieru, wysklowanie predkości jest jednak lepsze.
Taurus przy 12V zasuwa 260kmh ( chyba o 50km/h za duzo) Ludmiłka przy takim samym napieciu jedzie 135kmh czyli o 15kmh za szybko.
A dlaczego to sie nazywa Professional, ano dlatego że z szybkością dwa podkłady na sekunde (czyli coś koło 2kmh) potrafiła przejechać całą makietę, Aż mi szczena opadła. :shock:
ModelarzeTT
Posty: 172
Rejestracja: 11 kwie 2006, 00:48
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: ModelarzeTT »

DBv pisze:[Tak przy okazji znalazłem takie ciekawe zdjęcie, które chyba najlepiej słuzyć może za porównanie obu modeli. Dodatkowy komentarz zbyteczny:
http://www.rietdorf.de/tt/132/
Na Naszej stronie (jeżeli ktoś ją dokładnie studiował) mógł zauważyć,że również przedstawiliśmy porównanie Ludmił prod. BTTB i Roco .

http://modelarzett.ovh.org/My_Homepage_ ... 130_04.jpg

Pozdrawiam
ModelarzeTT - Michał
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: DBv »

ArturSch pisze:A wracając z Radomia widzieiśmy pięknie malowaną fioletowo-pomarańczową (a może niebiesko-pomarańczową, bo już się ściemniało) !!
:P
To pewnie PCC Szczakowa
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: ArturSchŁ »

maciej_kolej pisze:[shadow=red]hehehe[/shadow] - dobrze znać takiego kusiciela. No i dobrze, za namową szarpnąłeś portfel na zbożny cel - Ludmiłę :D
JarkoTT też swoje 0,03 PLN dołożył !!
:)

A wracając z Radomia widzieiśmy pięknie malowaną fioletowo-pomarańczową (a może niebiesko-pomarańczową, bo już się ściemniało) !!
:P
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2006, 10:27 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: Maciej »

[shadow=red]hehehe[/shadow] - dobrze znać takiego kusiciela. No i dobrze, za namową szarpnąłeś portfel na zbożny cel - Ludmiłę :D
Cobrix
Posty: 440
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:15
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: Cobrix »

Zeby byl komplet to ja dorzuce fotke mojej Ludmily.

Obrazek
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: DBv »

Charakterek pisze:Na stronie chcę, by były obecne numery tych modeli, które są ogólnodostępne w sklepach.
To obawiam sie jest nie do pogodzenia na dłuższą metę. Bo w zasadzie model Roco które opisujesz (BR132 i BR80) nie są aktualnie produkowane. Wiec przyjmujac takie założenie, jak rozumiem, nie powinieneś ich opisywac. A jeżeli je opisujesz, to tym bardziej nalezałoby napisac o innych wersjach, nawet z adnotacja ze aktualnie taki a taki model nie jest produkowany. Bo problem bedzie sie najprawdopodobniej pogłębiał. Tillig robi coraz krótsze serie, coraz trudniejsze do uchwycenia.

Tak przy okazji znalazłem takie ciekawe zdjęcie, które chyba najlepiej słuzyć może za porównanie obu modeli. Dodatkowy komentarz zbyteczny:
http://www.rietdorf.de/tt/132/
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2006, 01:20 przez DBv, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karol
Moderator
Posty: 594
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Grybów / Limanowa
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: Karol »

prawde gada bo swoje rozczarowanie browarkiem koje, a miała być dziś :evil:
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: Charakterek »

nie pokazujcie więcej fotek Ludmił, bo się nam Karol upije na amen!
ModelarzeTT
Posty: 172
Rejestracja: 11 kwie 2006, 00:48
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: ModelarzeTT »

Charakterek pisze:Co do numerów katalogowych.

Pudełka? Chyba zawsze były to pudełka Roco - ja w każdym bądź razie nie słyszałem i Ludmile w pudełkach Tilliga.
Ależ oczywiście,że były pakowane w pudełka Tilliga. Oto moje dwie Ludmiły :
1. Roco 132 105-8 kupiona w 2002 roku
2. Tillig V300 002 kupiona w Lipsku w 2003 roku i w pudełku Tilliga

Poniżej zdjęcie obydwu modeli (z pudełkami)

http://img142.imageshack.us/my.php?imag ... 4512aw.jpg

ModelarzeTT - Michał
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2006, 19:48 przez ModelarzeTT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: ArturSchŁ »

ModelarzeTT pisze:pozwolę Sobie zaprezentować szanownym Kolegom, fotki Naszych dwóch loków (mam nadzieję, że będą się podobać?!)
IMHO, choć wersja DB-Cargo jest cacy (ta czerwień strażacka !), bardziej się podobają w malowaniu Tillig'a :

zielona Obrazek a zwłaszcza niebieska Obrazek .
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: Charakterek »

Co do numerów katalogowych.

Na stronie chcę, by były obecne numery tych modeli, które są ogólnodostępne w sklepach. Te modele, które wyszły z produkcji i są dostępne na rynku wtórnym - można dawać tu - w komentarzach. Z tego właśnie powodu w teście 101 nie ma aspirynki czy mini. Chodzi o to, by potencjalny nabywca spisał sobie interesujący go numer, wyszukał w sklepie jak on wygląda i zamówił... A nie żeby potem miał pretensję do tworzącego stronę pod tytułem: Coście mi tu za numery wymyślili, ja tego nigdzie nie mogę dostać, a napaliłem się na ten właśnie model.

Co do Tilliga - linia montażowa dyła w dzierżawie. Wtedy Roco nie nadążało z H0 i z N. Pojawiały się jak szalone nowe projekty i Roco użyczyło Tilligowi maszyn. Pudełka? Chyba zawsze były to pudełka Roco - ja w każdym bądź razie nie słyszałem i Ludmile w pudełkach Tilliga. Tillig bardzo mocno rozszerzył malowanie. Niestety warunki umowy były takie, że do loka bez zgody Roco zmian mechamicznych wprowadzać nie można było. Przez to skazani jesteśmy na żarówki. A co z tego iał Tillig? A ok 70 euro na każdej Ludmile (porównując ceny obecne Roco i byłe Tilliga)
ModelarzeTT
Posty: 172
Rejestracja: 11 kwie 2006, 00:48
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: ModelarzeTT »

Witam! w związku z pojawieniem się tematu nowej ludmiłki pozwolę Sobie zaprezentować szanownym Kolegom, fotki Naszych dwóch loków (mam nadzieję, że będą się podobać?!)

Obrazek

Obrazek


p/s tak reasumując to Ludmiła super lok :D

Pozdrowienia ModelarzeTT Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości