BR 132 "Ludmiła"

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzyszTTof
Posty: 1418
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: KrzyszTTof »

ostrak pisze:Ja czekam na swoją już tydzień i już mnie nosi ;p mam nadzieje że dziś będzie! ale znając mojego pecha to pewnie jeszcze poczekam...
Warto czekać!
Awatar użytkownika
ostrak
Posty: 253
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: 54*N 19,5*E
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: ostrak »

Ja czekam na swoją już tydzień i już mnie nosi ;p mam nadzieje że dziś będzie! ale znając mojego pecha to pewnie jeszcze poczekam...
et22
Posty: 533
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: et22 »

(...) ludmiła produkcji Roco a mamy ich kilka do wyboru
No niestety, póki co mamy tylko 2-e (słownie dwie) do wyboru, oczywiście, jeśli brać pod uwagę stronę WWW producenta. Mam jednak nadzieję, że Roco wznowi je w malowaniu DR (o ile nie zbankrutuje na dobre).
Awatar użytkownika
bartekdj
Posty: 236
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: bartekdj »

dorzuce tu grosza swego....
jestem posiadaczem ludmiły BTTB i jest to jedna z najlepszych loków jakich mam , silna , prężna , mocna i stabilna i ciągnie i ciagnie wysmienicie...wiem jedno, że pierwszy zakup jaki zrobie to będzie ludmiła produkcji Roco a mamy ich kilka do wyboru, test dzięki charakterkowi naprawdę pokazuje się wyśmienicie ..warto dać te górę grosza na nią :) ale na zakup poczekam jak znajde prace :/
z miłą chęcia przeczytałem wasze komentarze dzięki :)
Awatar użytkownika
BR101 112-1
Posty: 218
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: BR101 112-1 »

Szukając info na temat różnic w różnych wersji Ludmiłki warto zachaczyć o www.br232.de

230 140km/h
231 100km/h
232 120km/h
233 120km/h
234 140km/h
241 100km/h
242 120km/h
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: Charakterek »

DBv pisze: Tillig je produkował we współpracy z Roco.
Dokładnie jest jak mówi DBv

Formy zostały Tilligowi wypożyczone czy tam dane w dzierżawę - mniejsza o to. Modele fizycznie powstawały w Sebnitz. I to Tillig je malował i robił cuda wianki. Niestety nie mógł ich ulepszać (oświetlenie diodowe na ten przykład). Gdy w Rocoz zaczęło być krucho nagle upomnięli się o swoje formy i produkcja zawinęła spowrotem do Roco. A że 132/142 sprzed krachu to model ceniony i poszukiwany niech świadczą jej kosmiczne wręcz ceny. Ponadto nawet obecną produkcję Roco ciężko jest dostać. Bo Niemcy łykają ją prawie w całości. Bo Ludmiła to mimo wszystko (z racji jej wieku) super model.
Karol pisze: Taurus przy 12V zasuwa 260kmh ( chyba o 50km/h za duzo) Ludmiłka przy takim samym napieciu jedzie 135kmh czyli o 15kmh za szybko.
A dlaczego to sie nazywa Professional, ano dlatego że z szybkością dwa podkłady na sekunde (czyli coś koło 2kmh) potrafiła przejechać całą makietę, Aż mi szczena opadła. :shock:
A to jeszcze zależy od wersji Ludmisi. Bo były takie co to miały V max 140 km/h i takie co to miały 120 km/h
Ostatnio zmieniony 29 maja 2006, 14:20 przez Charakterek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KrzyszTTof
Posty: 1418
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: KrzyszTTof »

carman pisze:Mam pytanie:
:arrow: Czy ludmiłka prod. Tilliga różni się czymś od tej prod. Roco ??
Chciałbym kupić takową w malowaniu kolei DB

A to możesz mieć problem... Aktualnie ROCO produkuje tylko w dwóch wersjach w malowaniu prywatnych przewoźników.

Jedyna szansa na "normlną" ludmiłę to BR132 DR - kolega Tomas Rejl być może jeszcze ma w sklepie z jedną.

No chyba że chcesz polować na używaną, ale stare wersje to nawet na niemieckim e-bay są jako białe kruki.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: DBv »

Marcin pisze:Tillig nie robił Ludmił, tylko je sprzedawał we współpracy z Roco.
Tillig je produkował we współpracy z Roco.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: Marcin »

Tillig nie robił Ludmił, tylko je sprzedawał we współpracy z Roco. Potem się rozeszli ze względów rozbieżnej polityki sprzedaży.
Awatar użytkownika
BR101 112-1
Posty: 218
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: BR101 112-1 »

carman pisze:Mam pytanie:
:arrow: Czy ludmiłka prod. Tilliga różni się czymś od tej prod. Roco ??
Chciałbym kupić takową w malowaniu kolei DB
Tym, że Tillig robił przez pewien czas Ludmiłki na takich samych formach jak Roco, z tym, że dodał kilka wersji malowania. Czyli jeżeli chodzi o budowę to są takie same modele jak Roco. Obecnie te Tilliga nie są już produkowane. Ale jak się upierasz to można zapolować na Ebay-u. ;)

Mam wersję Railiona od Roco i jestem w pełni zadowolony. :mrgreen:
Awatar użytkownika
carman
Posty: 352
Rejestracja: 10 kwie 2006, 22:04
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: carman »

Mam pytanie:
:arrow: Czy ludmiłka prod. Tilliga różni się czymś od tej prod. Roco ??
Chciałbym kupić takową w malowaniu kolei DB
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: ArturSchŁ »

kolejarz pisze:Chciał bym zdjęcia układu scalonego... a konkretnie rejonów gniazda dekodera.
Kamil !! Jakiego scalaka ?? W loku analogowym NIE MA ŻADNEGO układu elektronicznego (poza przeciwzakłóceniowym i oświetleniem) !!

Obrazek
Zamiast dekodera DCC jest zaślepka z 2 diodami o schemacie jak powyżej, a wygląda to tak:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 maja 2006, 12:30 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kolejarz
Posty: 408
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:44
Lokalizacja: Łódź - Ksawerów
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: kolejarz »

Mam taką nietypową prośbę:
Chciał bym zdjęcia układu scalonego... a konkretnie rejonów gniazda dekodera.
Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
KrzyszTTof
Posty: 1418
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: KrzyszTTof »

Właśnie przed chwilką wróciłem z Berlina (wyjazd służbowy ale nie odpuściłem sobie wizyty w sklepie z "modelbahnami") i przywiozłem sobie nowiutką i pachnącą ludmiłkę w wersji - uwaga - DR BR142. Stała sobie bidula w witrynie to postanowiłem się nią zaopiekować, tym bardziej że ta konkretna wersja zawsze mi się marzyła. Zaraz po pracy lece do domu, rozkładam bettungsy i pośmigam sobie - a przedsmak miałem już w sklepie na torze testowym.

Może uda mi się pożyczyć cyfrówkę to obfocę ją.
Awatar użytkownika
Karol
Moderator
Posty: 594
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Grybów / Limanowa
Kontakt:

Re: BR 132 "Ludmiła"

Post autor: Karol »

I w samej rzeczy wiosna idzie to trza sie zakochać :D. Już ma 100km przejechane i jest prawie dotarta, prawie ponieważ tak naprawde faktycznie to jest po pierwszym 1000km tak jak w H0. A jak chodzi o moc to gagarek przy niej wymiekł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość