Moja makieta TT - FASLER

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Witam

Mam małe pytanie, zapewne to banał ale wolę zapytać, jaką farbą najlepiej malować tory i podkłady, jaką wykorzystujecie w swoich makietach. Interesuje mnie producent i kolor.

Pozdrawiam
ŁukaszTT
Posty: 201
Rejestracja: 16 sie 2009, 02:40
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: ŁukaszTT »

@Mariusz
Thx

...A ja bezowocnie szukałem "nastawnia" w polsko-niemieckich słownikach zamiast po prostu spojrzeć na opakowanie Auhagena z nastawnią i ujrzeć napis Stellwerk :D Ale wtopa :?
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Witam

Dziękuję wszystkim za odpowiedź niestety rurki już pozostaną, zacząłem robić makietę na rurkach ponieważ takie już miałem i nie chciałem inwestować ponieważ to mój pierwszy kontakt z makietą i miałem zamiar potraktować ją jako pole do testów i po to by nauczyć się niektórych technik modelarskich, być może kiedyś będą tory modelowe ale to już na jakimś module. :D

Jeśli chodzi o skałę to wykonana jest z kilku kawałków kory z drzewa pomalowana farbami akrylowymi (biała i czarna, domowa robota - pomysł własny), fajnie że się podoba :mrgreen:

Zieleń jeszcze będzie modernizowana, troczę trawy statycznej, odrobinę krzaków, las.

Jeśli chodzi o semafor niestety nie miałem żadnej instrukcji ponieważ odkupiłem blaszki od jednego z kolegów forumowych i robiony był odrobinę na "czuja" mam jeszcze dwa do polutowania.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: Mariusz »

Ostatnio zmieniony 04 sty 2010, 09:49 przez Mariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
ŁukaszTT
Posty: 201
Rejestracja: 16 sie 2009, 02:40
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: ŁukaszTT »

@Fasler
Mi tam się podoba, moja też powstaje na rurkach, ale już widzę, że gdybym robił od nowa wybrał bym modelowe, niestety, gdy zacząłem czytać forum tory już były ułożone :P Jak widać w tej chwili sytuacja u ciebie wygląda podobnie...

Co do trawek, to faktycznie gwałtowne różnice w kolorze rzucają się w oczy... Proponuję pokombinowanie ze statycznymi, sam też będę próbował metodą Bujagera, balonikową i odkurzaczową, zobaczymy co z tego wyjdzie... :D

A te alpejskie skałki to z czego/jak robiłeś? Ja u siebie mam zamiar wycinać fragmenty na zbocza z "maty 3d" Heki i normalnie wokoło obklejać trawami itd., mniej więcej tak wygląda taka mata:
Obrazek
(moja jest ładniejsza, ale nie mogę znaleźć zdjęcia :) )

Tak ciągle porównuje twoje do swojego, ale z tego co widzę, mniej więcej jedziemy na tym samym wózku 8)

@Mariusz
Masz gdzieś RL zdjęcia tej nastawni? Jestem ciekaw jak wygląda prawdziwa, a jedyne co znalazłem na necie to zdjęcia dworca :roll:
I od razu Cię uprzedzam, że na mojej makiecie też taka będzie stała, a zwrotnic też jest raptem kilka :mrgreen:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: Ranger »

Niestety semafor źle pomalowany. Schemat malowania znajdziesz z powodzeniem w sieci, na modelarstwo.info też jest. Z pozycji partyzanta zieleń wygląda ok ale z góry widać, że jest zbyt łaciata - przez matę.
Mimo niedociągnięć jest klimat ale te rurki, szkoda zachodu na to w dobie torów modelowych.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: Mariusz »

Zapomnij o pędniach pomiędzy nastawnią a rozjazdami.
Skoro dałeś ten budynek, to w nim powinny być urządzenia elektryczne, bo tak jest w rzeczywistości :D
Dla kilku rozjazdów postawiłeś nastawnię jaka stoi na dużej stacji w Erfurcie !!
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 696
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: Scio »

Fajnie ci wyszła skała (przedostatnia fotka) Napisz jak ją zrobiłeś. Ogólnie fajny klimacik, tylko te rurki go psują. Nie żałujesz, że mimo wszystko nie zdecydowałeś się na tory modelowe?
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Witam ponownie

Poniżej kilka fotek z kolejnego etapu z budowy mojego ttorta

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wreszcie ruchy górotwórcze wypiętrzyły fragmenty zaplanowanych wzniesień, pojawiła się nastawnia, sieć trakcyjna już nie jest z przewodu 0,8mm tylko z 0,4mm (wygląda o niebo lepiej, oraz pierwszy semafor od WM Model, oraz kilka słupów teletechnicznych produkcja własna :mrgreen:
Nie do końca wiem jak zrobić atrapy cięgien pomiędzy nastawnią a zwrotnicami, które wykorzystywane są do ich sterowania. Mam kilka fotek, które jednak niewiele wnoszą.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2010, 21:58 przez FASLER, łącznie zmieniany 1 raz.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Dzięki :mrgreen:
Niedługo postaram się umieścić kilka nowych zdjęć ponieważ kilka elementów się zmieniło, a i wiele nowości i co za tym idzie wiele pytań, które mnie nurtują.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2010, 13:20 przez FASLER, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: golab »

Dla mnie torcik bomba, no i rozmiar przyzwoity do bloku.

Kurcze, tyle osób ze śląska coś robi i żadnych warsztatów ?? Z chęcią bym się poprzyglądał jak coś takiego powstaje.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Dziękuję za odpowiedź.
Są w sprzedaży wagony tych kolei?
ŁukaszTT
Posty: 201
Rejestracja: 16 sie 2009, 02:40
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: ŁukaszTT »

http://bahnbilder.warumdenn.net/evu-rts.html
może tu znajdziesz coś dla siebie ;)

BTW. Świetna strona ze zdjęciami Austriackiej kolei (np. taki rodzynek), polecam wszystkim :D
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: FASLER »

Witam

Kilka zmian na moim TTorcie

Po pierwsze mała zmiana układu torów znikły krzyżówki zamiast tego pojawiły się zwrotnice i bocznica obok której w przyszłości planuję zbudować magazyn z rampą oraz dworzec z jednym peronem.
Obrazek

Po drugie starałem się stworzyć coś co przypominało by skałę wapienną i chyba nie wygląda to tak źle :mrgreen:
Obrazek Obrazek

Po trzecie to nowa odmiana drzewa a mianowicie brzoza oraz w tle pierwsze kroki w celu wykończenia wiaduktu kolejowego.
Obrazek Obrazek

No i oczywiście nowa lokomotywa HERKULES RTS.
Obrazek

tylko nie bardzo wiem jaki tabor do niej jest odpowiedni.
Jak zwykle jeśli jest to możliwe oczekuję komentarzy.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 paź 2009, 20:05 przez FASLER, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 861
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Moja makieta TT - FASLER

Post autor: brovarek »

Co do Władka WM m-a szukaj Go na giełdzie w Katowicach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 0 gości