Moje moduły sTTandardowe - łuk 180° / R=900mm

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Moje moduły sTTandardowe - łuk 180° / R=900mm

Post autor: Kilkujadek »

Nie rozumiem Tadek dla czego się upierasz przy siatkach, tekturze itp gdy taki nasyp/teren łatwiej wykroić ze styropianu, a i wetknąć coś w to można. Plusem siatki jest lepszy dostęp do otworów w profilu ale dalej same wady.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1900
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje moduły sTTandardowe - łuk 180° / R=900mm

Post autor: T_Domagalski »

Przez święta trochę popracowałem nad modułem z nasypem. Nasyp ukształtowałem metodą opisaną przy poprzednim module - poprzez przymocowanie do podtorza wręg z grubej tektury i obklejenie ich kartonem:

Obrazek Obrazek Obrazek

W miejscu wiaduktu zieje jeszcze ogromna dziura, gdyż nie zdecydowałem się jeszcze jak ostatecznie będzie on wyglądał. Pierwotnie zastanawiałem się nad wyrobem H&W ( http://www.haw.istore.pl/sklep,1188,,,0 ... 500,0.html ) - tym samym, który znajduje się na module EremiTTy. Ale niestety nawet wersja dwutorowa tego wiaduktu jest za krótka na tak szeroki i wysoki nasyp. Dlatego prawdopodobnie będę musiał wydziergać coś samodzielnie.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2009, 07:30 przez T_Domagalski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1900
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje moduły sTTandardowe - łuk 180° / R=900mm

Post autor: T_Domagalski »

miki pisze:Pnie zwężają się ku dołowi !!
To głównie złudzenie optyczne, spowodowane krótką ogniskową i pochyleniem obiektywu do dołu. Po za tym pnie nie były jeszcze oczyszczone z nadmiaru posypki, więc mogły mieć nieco nieregularny kształt.
W rzeczywistości cały pień ma jednakową średnicę, wynikającą z użytego patyka do szaszłyków. Teoretycznie pień powinien się zwężać u góry, ale akurat ten jego odcinek jest dość mocno zasłonięty przez gałęzie, więc nie widać, że się nie zwęża :mrgreen: .
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez T_Domagalski, łącznie zmieniany 1 raz.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Moje moduły sTTandardowe - łuk 180° / R=900mm

Post autor: miki »

Miodzio, tylko jedna uwaga. Pnie zwężają się ku dołowi !!
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1900
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje moduły sTTandardowe - łuk 180° / R=900mm

Post autor: T_Domagalski »

"Atak klonów" w różnych stadiach wykończenia trwa... ;)
Jak wiadomo, w Sudetach też czasami wieją silne wiatry, dlatego mój drzewostan będzie nosił ślady ich działalności. Nieregularne kształty koron oraz powalony wierzchołek są próbą ich odtworzenia:

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2009, 08:47 przez T_Domagalski, łącznie zmieniany 2 razy.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Moje moduły sTTandardowe - łuk 180° / R=900mm

Post autor: miki »

Cholera, chyba muszę parę sosen zrobić, bo świerkiem 1 klasy forum zarasta :P
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1900
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje moduły sTTandardowe - łuk 180° / R=900mm

Post autor: T_Domagalski »

Powoli rośnie las świerków, które docelowo będą porastać moduł ze wzgórzem :D :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Choinki są wykonane metodą będącą połączeniem doświadczeń moich, Rangera oraz GrzegorzaTT. Pień to patyk do szaszłyków pokryty Wikolem i posypany gliną z piaskiem. Gałęzie są owijane wokół pnia w miejscu niewielkich nacięć. Posypka to trawka Polaka oraz pył gąbkowy własnej roboty. Poniżej zdjęcie kolejnych "półwyrobów":

Obrazek
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1900
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje moduły sTTandardowe - łuk 180° / R=900mm

Post autor: T_Domagalski »

Misiek pisze:Mam(y) trochę pozyskanej z odnawiania elewacji jednego budynku ;)
Szczerze, to zużywam jeszcze arkusz siatki, który kupiłem prawie 10 lat temu na swój naj...naj...pierwszy moduł. ;)
I jeszcze jej mam tyle, że na dwa moduły spokojnie wystarczy.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2009, 14:11 przez T_Domagalski, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1649
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje moduły sTTandardowe - łuk 180° / R=900mm

Post autor: Misiek »

Trzeba było nadać, że potrzebujesz plasticzanej ;)
Mam(y) trochę pozyskanej z odnawiania elewacji jednego budynku ;)
raptem 30x60 poszło na sTTandardowy modulik ;) Reszta zalega ;)
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1900
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje moduły sTTandardowe - łuk 180° / R=900mm

Post autor: T_Domagalski »

Dziś tylko kilka fotek z zamocowania ostatniego kawałka siatki do szkieletu modułu:

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 lut 2009, 07:49 przez T_Domagalski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1900
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje moduły sTTandardowe - łuk 180° / R=900mm

Post autor: T_Domagalski »

Prace trwają dalej. Tym razem zabrałem się już za kształtowanie terenu na module górzystym.
Zastosowana tu technika została przetestowana przeze mnie już wiele lat temu na moich wcześniejszych modułach, tak więc nie spodziewam się żadnych niespodzianek. ;)

Nasyp został ukształtowany z kartonu, przyklejonego do płyty podtorza oraz wręg, wyciętych z kartonu 2mm i również przyklejonych od spodu podtorza. Wnętrze nasypu pozostanie puste. Dzięki temu będzie potem łatwiej zamontować elektrykę. Będzie także więcej miejsca podczas manipulowania przy śrubach montażowych.

Obrazek

Pozostała część terenu, która nie musi mieć takiego regularnego kształtu jak nasyp, została wstępnie ukształtowana z siateczki, jaką stosuje się przy kładzeniu tynków strukturalnych. Siatkę taką można kupić w każdym chyba hipermarkecie budowlanym. Jedynym problemem może być wytłumaczenie sprzedawcy, że potrzebujemy jej zaledwie 0,5mb. :mrgreen:
Siatkę przymocowałem do boków modułu zszywaczem tapicerskim, natomiast do kartonowego nasypu - kilkoma kropelkami kleju cyjanoakrylowego. Wypukłości terenu uzyskałem poprzez ponacinanie siateczki w paru miejscach i odpowiednie jej zmarszczenie. Na tym etapie prac wystarczy nadać nierównościom terenu tylko zgrubny kształt. Dokładne modelowanie nastąpi dopiero po wypełnieniu spodu siatki pianką montażową. Wszystkie miejsca mocowania siatki do boków lub do nasypu zakleiłem grubą warstwą Wikolu. Dobrze jest tak zrobić, aby włókna siatki nie wysnuwały się podczas puchnięcia pianki, same zszywki mogą nie wystarczyć.

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 lut 2009, 16:35 przez T_Domagalski, łącznie zmieniany 1 raz.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Moje moduły sTTandardowe - łuk 180° / R=900mm

Post autor: miki »

T_Domagalski pisze:...zamiłowanie do modularstwa to odziedziczyła chyba po... tatusiu.....
Raczej po mamusi, tej prawidziwej, która uwielbia się wylegiwać po nocach na wykańczanej z mozołem równi stacyjnej Platerowa. Przy okazji testuje wytrzymałość elektrotrawy na zgniecenie. Na razie trawa wygrywa...
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1900
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje moduły sTTandardowe - łuk 180° / R=900mm

Post autor: T_Domagalski »

miki pisze: :shock: "moja" kocica!!!
Zgadza się. A zamiłowanie do modularstwa to odziedziczyła chyba po... tatusiu. :mrgreen:
Kocica uwielbia moduły, szczególnie jeśli da się je wykorzystać jako:

a) drapak do ostrzenia pazurów:
Obrazek

b) legowisko do spania:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 sty 2009, 09:23 przez T_Domagalski, łącznie zmieniany 2 razy.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Moje moduły sTTandardowe - łuk 180° / R=900mm

Post autor: miki »

:shock: "moja" kocica!!!
A ta szafa to chyba dopiero czeka na swoją kolej, będzie słynna potem :mrgreen:
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: Moje moduły sTTandardowe - łuk 180° / R=900mm

Post autor: whosho »

Na zdjęciu, po prawej, czy to TA słynna SZAFA ?? :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości