Roßwein

Wiadomości i dyskusje, o imprezach modelarskich

Moderator: mod-Imprezy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Rosswein 2009

Post autor: solar »

brovarek pisze:To dołożę jeszcze kilka FOTEK z imprezy
Że się tak zapytam: Co znajduje się na Fotce nr 13 pod modułem? :shock: Model "wędzonej swojskiej" :mrgreen:
Awatar użytkownika
Philipp
Posty: 91
Rejestracja: 05 lis 2008, 16:21
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Rosswein 2009

Post autor: Philipp »

There is one more link to a gallery: http://www.abload.de/gallery.php?key=dV3reYIJ
Awatar użytkownika
Philipp
Posty: 91
Rejestracja: 05 lis 2008, 16:21
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Rosswein 2009

Post autor: Philipp »

Hey Maciek,

caught in the act. *lol*
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 865
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Rosswein 2009

Post autor: brovarek »

Miki, bo trzeba powiedziec , ze w końcu ktoś poprawił gagara. Rocowskiemu z dziurawymi zgarniaczami mówimy stanowcze NIE :mrgreen:

Ładna kolekcja zdjęc jest tez na TT Board.de , dla kronikarskiego podsumowania zdjęcie grupowe:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 paź 2009, 10:52 przez brovarek, łącznie zmieniany 1 raz.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Rosswein 2009

Post autor: miki »

A jak ktoś popatrzy dalej, to zobaczy jeszcze tilligowskiego gagara bez prześwitów nad wózkami...
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 865
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Rosswein 2009

Post autor: brovarek »

To dołożę jeszcze kilka FOTEK z imprezy
Ps. Na fotce img3882 widać nowy system sterowania, a własciwie manipulator. Ergonomiczny fredi. Tyle ,że szybko znikały.
Awatar użytkownika
kuzynsamozlo
Posty: 190
Rejestracja: 30 lis 2008, 11:17
Lokalizacja: Rydułtowy
Kontakt:

Re: Rosswein 2009

Post autor: kuzynsamozlo »

Siakaś pompa wodna?? :)
fox
Posty: 215
Rejestracja: 20 sie 2006, 12:06
Lokalizacja: Rokiciny Podhalańskie
Kontakt:

Re: Rosswein 2009

Post autor: fox »

Dystrybutor napoju bezalkoholowego? ;)
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Rosswein 2009

Post autor: miki »

Obrazek
Około połowy makiety...

Obrazek
...druga "połowa".

Obrazek
Obsługa technicznego przy pracy...

Obrazek
Las nóg.

[url=http:///img12.imageshack.us/img12/1839/zentralle.jpg]Obrazek[/url]
Elektryczne "serce" całej zabawy

Obrazek
Zadowolony Ojciec Dyrektor na swoich włościach


I na koniec zagadka:
Obrazek
Co to jest?
Ostatnio zmieniony 26 paź 2009, 11:59 przez miki, łącznie zmieniany 1 raz.
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: Rosswein 2008

Post autor: whosho »

:arrow: www.sttandard.org.pl/rosswein2008.htm
[ Przykro nam, ale nie można znaleźć poszukiwanej treści. ]
gemol
Posty: 1047
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Rosswein 2008

Post autor: gemol »

:mrgreen:
Pozdrawiam
Grzegorz Molenda
http://www.modart.radom.pl
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1649
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rosswein 2008

Post autor: Misiek »

http://www.zababov.cz/index.php?id=938
Polsko bylo zastoupeno jen jedinou stanicí Giemolewo. Byla sice jediná, ale zato perfektně propracovaná. Zelené lokomotivy PKP pak byly jistě skělým zpestřením provozu na našem území. Obrazek
gemol
Posty: 1047
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Rosswein 2008

Post autor: gemol »

rosswein

Powyżej link do moich 38 zdjęć. Skupiłem się głównie na wykończeniu modułów, stąd mało na nich pociągów.
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 865
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Rosswein 2008

Post autor: brovarek »

Zdjecia są na fotosiku
http://macbrowar.fotosik.pl/albumy/531123.html
/ nie działa mi URL /
Kilka słów moich o zdjęciach i spotkaniach ( dodaje je poniżej, wiem, .że nie każdego to interesuje)
1. Samo spotkanie zorganizowane bardzo fajnie, bez "wodotrysków" , ale wikt i opierunek zagwarantowany w dobrych warunkach i po przystepnych cenach.
Ilośc uczestników ogromna, myslę ,że powyzej 100 osób tam było. Pomimo tego pełny spokój, nikt się nie denerwował. /nawet jak Grzesiowa suczka wjechała na czeskiego motoraczka :) / - tak ja prowadziłem :oops:
Generalnie głównym celem była zabawa w "modelowanie ruchu", czyli jazda, jazda i jeszcze raz jazda.
2.Zdjęcia przedstawiają kilka detali na które zwróciłem uwagę. bardzo podobały mi sie moduły Ostbahn'u budowane przez kilku bardzo sympatycznych i zakręconych chłopaków ( fotki ze słupami telekomunikacyjnymi), no i las. Było tez kilka modułów oraz stacja zbudowana przy uzyciu szyn najprawdopodobniej CODE 55. Wyglada to bardzo dobrze, nowy tabor jeździł bez problemów. Mozna było zobaczyc moduły w róznym stopniu zaawansowania , uzywano na nich róznych materiałów od najprostrzych budynków jeszcze z czasów Vero po wysublimowane trawione detale.
Wszystko w mysl zasady, ze budujemy jak potrafimy najlepiej. Zreszta nawet most Bttb na module, spatynowany i w ładnym otoczeniu wygladał fajnie.
3.Bardzo ciekawie był zorganizowany ruch na makiecie, opierał sie oczywiscie na rozkładzie jazdy oraz kartach wagonów ( tylko dla ekstra przesyłek). Lokomotywy planowo zjeżdżały na oporządzanie do lokomotywowni, składy wahadłowo woziły prawdziwy węgiel z modułu technicznego-kopalni do elektrowni ( rozładunek na wywrotnicy oraz pomoscie rozładunkowym. Browar rozsyłał piwko na rózne stacje etc. Ruch był wspomagany przez kilka stacji technicznych, a nadzorowany przez dyspozytorów towarowego oraz osobowego. Dyspozytorzy przekazywali "fredi" wraz z rozkładem dla maszynistów. Do "piracenia po szlakach" były kolejki oraz zapisy :)
Po zrealizowaniu rozkładu, był czas na "wolne jazdy" , wtedy jeździc mozna było tym, czym kto chciał i jak chciał. W ten sposów, na Gemolewo zawiatała BR03.10 ze składem DRG
4.Pomimo luzu, wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangazowani w to co robili, nie było taryfy ulgowej, każdy sam wiedział co ma robic, a jesli nie wiedział, nie było problemu z uzyskaniem pomocy, pisze to dlatego, że w Poznaniu niestety było inaczej.
to tyle, miłego oglądania. Maciek
Ps. dzieki Grzesiek za zaproszenie, polecam sie na przyszłośc :)
gemol
Posty: 1047
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Roßwein

Post autor: gemol »

Roßwein 2008
W ostatni wekend w Rosswein bawiliśmy się z Brovarkiem oraz z kolegami z Niemiec i Czech w puszczanie pociągów po makietach. W hali o powierzchni 1200 m2 rozstawiliśmy jakieś 300-400 metrów szlaku. Imitowaliśmy pociągi z przełomu lat 80. i 90. na kolejach DR, DB, CSD i PKP. Zabawa była przednia, choć praktycznie non-stop na stojąco, ale hobby wymaga poświęceń. Szlak PKP połączony był do CSD, więc na Giemolewie gościły lokomotywy i motoraczki czeskie, a na CSD lokomotywy polskie. O modułach niemieckich pisałem w relacji z Brieskow. Dodam tylko, że tu było kilka realistycznych niemieckich modułów. Bardzo pozytywnie byłem zaskoczony modułami czeskimi. Szczególne wrażenie zrobił na mnie moduł z lasem - na pierwszy rzut oka nic nadzwyczajnego, ale po bliższym poznaniu... Takiego lasu jeszcze na modułach nie widziałem. Miodzio.
Niestety nie zrobiłem wielu zdjęć, gdyż padł mi aparat, ale przynajmniej nakręciłem 40 minut filmu. Zdjęcia robił Maciek i mam nadzieję, że niebawem je tu wrzuci.
Pozdrawiam
Grzegorz Molenda
http://www.modart.radom.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 2 gości