M 62 Rail Polska

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10341
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: M 62 Rail Polska

Post autor: ArturSchŁ »

DZIWNE !!

Mam same Goldy mini, pojedyńcze Silvery, Martinezo i Kuehny - wszystko bezproblemowo.
Dla mnie to tylko kwestia ceny za dekoder.

Jeśli dekoder zachowuje się DZIWNIE po zresetowaniu, to należy go reklamować !!
mb1
Posty: 118
Rejestracja: 26 kwie 2006, 19:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: M 62 Rail Polska

Post autor: mb1 »

Witam,
No właśnie,Panowie,to chciałem usłyszeć.Mam goldy ,kablowe,w kilku lokach,i same problemy,pinowy jeden ,właśnie w tym E11,też problem,a w lokach z fabrycznymi dekami 0 problemów.Ale tam są silwery lub Te1 lub TE2.Coś te goldy trafione są.

Dziękuję Pozdrawiam

mb1
mb1
Awatar użytkownika
Ciamosław
Posty: 493
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:08
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: M 62 Rail Polska

Post autor: Ciamosław »

mb1 pisze:Co do dekodera-wiem,że każdy "mini",tylko jaki.
Jak nie potrzebujesz w loce żadnych wodotrysków to kup prostego Kuehna N025P i będziesz miał spokój. Jak na razie użytkuje 4 takie deki i ani jednego problemu.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3837
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: M 62 Rail Polska

Post autor: Ranger »

To ja Ci powiem dlaczego Ci Gold wyłącza loka podczas jazdy i dlaczego nikt Ci nie jest w stanie odpowiedzieć na to nurtujące pytanie. Otoż dlatego że Gold to totalne gówno a nikt Ci nie mówi dlaczego tak jest bo niekt tego nie wie. Więc nie szarp się, kup sobie Silvera mini i bedziesz 100% zadowolony. Ja mam 3 Silvery i zero problemów,w Gagarze też.
Ot tyle całej historii.
mb1
Posty: 118
Rejestracja: 26 kwie 2006, 19:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: M 62 Rail Polska

Post autor: mb1 »

Co do koloru modelu-jest poprawny.Loka wyjeżdża taka z lakierni,a później...no wiecie,kurz,brud,deszcz i taki inne.
Co do dekodera-wiem,że każdy "mini",tylko jaki.Mam golda mini w E11,i do dnia dzisiejszego nikt mi nie potrafił odpowiedzieć ,dlaczego dekoder wyłącza loka w trakcie jazdy(temat w DCC).Chciałbym uniknąć takich historii,kupując kolejnego "golda"za ok.150 zł.
Pozdrawiam.
mb1
mb1
Awatar użytkownika
Ciamosław
Posty: 493
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:08
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: M 62 Rail Polska

Post autor: Ciamosław »

BarTTek pisze:Z ceną że Tillig mógłby łaskawie sam go tam obciażyć
Dociążanie Gagara jest zbędne. Pomimo swojego ponoć skopanego napędu toczy się po torach bardzo ładnie, wadą za to może być (poza prześwitami i dźwiękiem silnika) dość niski środek wózków, przez co potrafi się zaciąć wjeżdżając na Flajśmanową obrotnicę.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2008, 08:45 przez Ciamosław, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3837
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: M 62 Rail Polska

Post autor: Ranger »

Ale Ty BakTTek to jesteś czepialski. Dają możliwość zamontowania tam czegoś dodatkowego to ok. Sprawny monter zmieści tam głośnik z membraną tytanową,żeby nie trzeba było frezować specjalnie ramy pod to badziewie co dają do ESU.
Model widziałem, trzymałem w ręku i sprawia o wiele lepsze wrażenie niż jego niemiecki odpowiednik.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1942
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: M 62 Rail Polska

Post autor: DBv »

Osobiście nie czuję najmniejszej potrzeby dociążania mojej BR120. To czy ktoś to zrobi zależy więc od indywidualnych odczuć. Jeżeli stosuje się kontaktrony to może tam władować magnes. Taka wolna przestrzeń do zagospodarowania to wcale nie taki głupi pomysł.
Co do TTC to biorąc pod uwagę chronologię jasne staje się chyba co było pierwsze - ulotka czy tekst.
BarTTek
Posty: 812
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: M 62 Rail Polska

Post autor: BarTTek »

DBv pisze:Nie bardzo rozumiem jaki ma to mieć związek z ceną modelu i pokrewieństwem kogokolwiek z TTClubem.
Z ceną że Tillig mógłby łaskawie sam go tam obciażyć, a znowu z TTC bo tam był podsunięty taki pomysł ;)
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2008, 08:43 przez BarTTek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1942
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: M 62 Rail Polska

Post autor: DBv »

Nie chce mi się szukać niemieckiej wersji, ale z tego co pamiętam to faktycznie jest taka adnotacja o możliwości dociążenia lub zamontowania magnesu w wolnej przestrzeni pod imitacją zbiornika paliwa. Tego więc akurat bym się nie czepiał bo tak jest w oryginale a polska wersja ma być tłumaczeniem a nie niezależnym oryginalnym wytworem.
Nie bardzo rozumiem jaki ma to mieć związek z ceną modelu i pokrewieństwem kogokolwiek z TTClubem.
BarTTek
Posty: 812
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: M 62 Rail Polska

Post autor: BarTTek »

Owszem idea słuszna, ale mistrzostwem świata jest tekst:
Tillig pisze:Wolne miejsce na płytce podłogowej (...) może być przez Państwa wykorzystane w dowolny sposób. Możecie Państwo na przykład dodatkowo obciążyć model...
W głowie mi się nie mieści że można sugerować klientowi coś takiego za model za ponad 400 zł !!
No chyba że to ktoś spokrewniony z TTClubem pisał no to jeszcze pół biedy :mrgreen:
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1942
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: M 62 Rail Polska

Post autor: DBv »

Powiedziałbym raczej, że ulotka jest po "polskawemu" aczkolwiek samą ideę należy uznać za jak najbardziej słuszną. W zasadzie powinien to być standard o czym z resztą była już kiedyś mowa.

Przy okazji można się dowiedzieć nowych rzeczy np o tym, że Chiny czy Korea Płn to kraje wschodnioeuropejskie :) 8) :) oraz o tym, że nie należy traktować tego wyrobu razem ze śmieciami (o zgrozo!!! co ma to oznaczać???)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10341
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: M 62 Rail Polska

Post autor: ArturSchŁ »

Dopiero zauważyłem, że model jest zaopatrzony dodatkowo w instrukcję po polsku !!
Obrazek Obrazek
:P
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10341
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: M 62 Rail Polska

Post autor: ArturSchŁ »

Cobrix pisze:... moze fotki przeklamuja
Tak, robię przy zwykłej żarówce z filtrem w cyfraku, wiec kolory są troszku inne.

Oczywiście nie jest to czerwień strażacka ale i wiśnia to też nie jest, pozatym na kazdym monitorze trochę inaczej wygląda.
:lol:
Cobrix
Posty: 440
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:15
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: M 62 Rail Polska

Post autor: Cobrix »

Moze to tylko wrazenie, moze fotki przeklamuja ale czy z kolorem tego modelu wszystko jest ok? Oryginal jest taki jakis bardziej wisniowy a ten powyzej to normalnie straz pozarna. To wina fotek i oswietlenia czy faktycznie tak jest?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 0 gości