typeks (264) - kupujący

Każdy sprzedawca w osobnym wątku

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
dmochu
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:27
Lokalizacja: łobżenica
Kontakt:

Re: typeks (264) - kupujący

Post autor: dmochu »

Piszcie do allegro oni sie tym zajmą, oni go upomną, jak nie dotrzyma terminu dostanie bana, a wy będziecie mogli ubiegać się o zwroty poniesionych kosztów, ale chyba tylko wtedy gdy on nie wpłacił nic (chodzi o koszta wystawienia aukcji - te co allegro kasuje).
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2008, 14:25 przez dmochu, łącznie zmieniany 1 raz.
bartowe
Posty: 241
Rejestracja: 07 lip 2007, 09:24
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: typeks (264) - kupujący

Post autor: bartowe »

Witam
kupił na mojej aukcji kólka za ponad 160 zł, czekałem ponad 1 miesiąc na wpłate dzwoniłem kilka razy zawsze prosił o jeszcze kilka dni - nie doczekałem sie realizacji transakcji...

Dużo chęci - gorzej z realizacją.

Jedynie co mogę powiedzieć na plus, to że podszedł uczciwie do sprawy i na koniec roztaliśmy się kulturalnie i bez emocji.
Awatar użytkownika
fred3rg
Posty: 362
Rejestracja: 10 kwie 2006, 09:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: typeks (264) - kupujący

Post autor: fred3rg »

Postanowiłem napisać jak się sprawa skończyła:
Właściwie dziś, 2 miesiące od aukcji jeszcze się nie skończyła...

Nie rozumiem, o co chodzi z tym człowiekiem. Przez ostatnie kilka tygodni wszystkim płacił jak trzeba, a mi nie mógł. Chyba, że pozostali olali sprawę i dali pozytywa, bo taki głupi zwyczaj na allegro. Większość ludzi wystawia pozytywa, nawet przy spóźnionej przesyłce czy przelewie, a jak jest zupełnie źle, to nie wystawia komentarza wcale. I tak nic o człowieku nie wiadomo...

Po tym jak wpłacił 100zł ze 127 które powinien, napisałem do niego co jest grane? Odpowiedział jak poprzednio bardzo krótko "Dopłacę 30 zł, widocznie jakieś niedopatrzenie z mojej strony." Jednak mimo obietnicy, nie doczekałem się dopłaty!
Postanowiłem wysłać tyle przedmiotów na ile wystarczyła ta stówa. Było już za późno by starać się o zwrot prowizji!
Napisałem do gościa, że za to co wysłałem, to zapłacił za dużo i chcę zwrócić resztę, żeby podał numer konta, bo wysyłał pieniądze z poczty, czy jakiegoś punktu płatniczego, więc nie mogę po prostu przelać z powrotem. Do tej pory nie odezwał się.
Wychodzi na to, że muszę pójść na pocztę, stanąć w kolejce, czego nie chcę i wyslać przekazem...więc połowę kwoty zje koszt przekazu...

Dziś wystawiłem komentarze, 2 neutralne za aukcje za które zapłacił ile trzeba, choć dopiero po miesiącu i negatywny za tę za którą zapłacił za mało...
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne.
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: typeks (264) - kupujący

Post autor: makieciarz »

Oj taaak - zgadza się - ciężki przypadek, wiele razy wpłacał z opóźnieniem i nie całe kwoty! Bardzo trzeba uważać na sumy jakie wpłaca bo często się "myli" i wpłaca po dwóch miesiącach.
SM42-1135

Re: typeks (264) - kupujący

Post autor: SM42-1135 »

U mnie ten klient kupił towar, wpłacił kase ale bez kosztów przesyłki. Miał dopłacić, ale dobrodusznie wcześniej wysłałem mu towar. Kasa za przesyłke już 2 misiące nie dociera. Niby tylko 8 zł, ale jakby zasady zobowiązują.
BarTTek
Posty: 812
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: typeks (264) - kupujący

Post autor: BarTTek »

U mnie kupił platformę i budę od 118 było bez problemu, przyjechał nawet nie oglądał zapłacił i tyle :>
Awatar użytkownika
fred3rg
Posty: 362
Rejestracja: 10 kwie 2006, 09:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

typeks (264) - kupujący

Post autor: fred3rg »

Tym razem przestrzegam sprzedających na allegro!
Jeżeli będzie licytował w waszej aukcji, lub kupi przez kup teraz gość typeks (264) http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1712542 radzę żądajcie potwierdzenia! A jeśli się nie odezwie wywalajcie go z aukcji.
Pod koniec listopada kupił u mnie na kilku aukcjach części do wagonów za ponad 120zł. Po tygodniu czekania wysłałem maila z zapytaniem, czy ma zamiar to kupić i jeśli tak, to kiedy zapłaci, odpowiedział, że ma sprawy rodzinne i zapłaci koło 10 grudnia. 19 grudnia napisałem, że daję mu czas do 25 na rezygnację, lub przelanie pieniędzy, to będzie miesiąc od zakończenia aukcji. Jeśli zrezygnuje lub zapłaci dostanie neutralny komentarz, jeśli oleje negatywa. Następnego dnia na koncie pojawiło się 100zł, czyli nie wszystko i żadnego maila, telefonu z czego w takim razie rezygnuje.

Gość ma już 3 negatywy za olane aukcje. Chyba dodam mu jeszcze czwarty do kolekcji i 2 neutralne za podejście do sprawy. Dużo kupił na allegro. Ma 264 komentarze. Ciekawe ile jeszcze aukcji olał, a nie dosłał negatywów z obawy przed negatywem w rewanżu.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2007, 14:59 przez fred3rg, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Allegro/eBay”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 4 gości