Topola

Zieleń na makiecie: trawa, drzewa itd. góry, skarpy itd

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
filip-orzech
Posty: 40
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:23
Lokalizacja: Rokietnica
Kontakt:

Re: Topola

Post autor: filip-orzech »

trzeba sie bedzie wiosna na spacer wybrac na jakas łakę i poszukac czegos podobnego bo tego pelno rosnie chyba nawet widzialem to kiedys
Awatar użytkownika
sebano79
Posty: 129
Rejestracja: 11 lis 2007, 10:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Topola

Post autor: sebano79 »

No nie wiem. Jak pisałem, gdybym sam "to" zebrał to bym wiedział. Piuołun też to raczej nie jest. Ma bardzo cienkie, zdrewniałe gałązki i kwiatostany w formie kuleczek. Brak śladów po listkach, przylistkach itp. Poza tym wątpię żeby komuś chciało się je odrywać. Za niezły pęk tego czegoś dałem 7 zł. Starczy na kilkadziesiąt drzew. Poza tym myślałem nad tym, żeby drobne gałązki wykorzystać do budowy innych drzew. Można jedynie pozmieniać odcienie zieleni, żeby nie było zbyt monotonnie. Zamierzam też wykorzystać to, co się wykruszy podczas obróbki jako np. podsypkę, maskowanie łączeń itp. A kupiłem to w sklepie "PEPCO", ale można też szukać po kwiaciarniach.
filip-orzech
Posty: 40
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:23
Lokalizacja: Rokietnica
Kontakt:

Re: Topola

Post autor: filip-orzech »

nie wiesz co to za krzaczek
Awatar użytkownika
sebano79
Posty: 129
Rejestracja: 11 lis 2007, 10:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Topola

Post autor: sebano79 »

Masz rację Witek, właśnie tą topolę miałem na myśli. Oto link do fotki oryginału:
http://www.atlas-roslin.pl/gatunki/Popu ... talica.htm
Nie zgodzę się jednak z tą komosą, bo ona ma grubą, miękką i pustą w środku łodygę. Bardziej mi to wygląda na bylicę piołun z rodziny astrowatych. Pewności nie mam bo nie zbierałem jej sam tylko kupiłem już taką z etykietką "mieszanka traw" ;)
Awatar użytkownika
Witek M.
Posty: 973
Rejestracja: 09 kwie 2006, 15:32
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Topola

Post autor: Witek M. »

sebano79 pisze:Znalazłem trawę [...] Co o nich sądzicie?
To nie trawa. Z pewnością coś dwuliściennego. To z lewej to niewątpliwie kwiatostany którejś z odmian dość powszechnie występujących komos. Ale wygląda nieźle - topola włoska jak się patrzy.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2007, 14:28 przez Witek M., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sebano79
Posty: 129
Rejestracja: 11 lis 2007, 10:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Topola

Post autor: sebano79 »

Znalazłem trawę, która przypominała mi topole jakie kiedyś sadzili na moim osiedlu. Niestety nie pamiętam nazwy gatunkowej , żeby je porównać (już tam nie mieszkam więc nie mogę wyjrzeć za okno). Kwiatostany te są barwione, ale według mnie nieźle nadają się na makietę. Można ewentualnie popracować jeszcze nad pniem. Oto
Obrazek
Co o nich sądzicie?
Ostatnio zmieniony 25 lis 2007, 14:27 przez sebano79, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zieleń i ukształtowanie terenu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość