Makieta Hasselbach

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacula
Posty: 541
Rejestracja: 09 kwie 2006, 22:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta Hasselbach

Post autor: Jacula »

Ja bym też był za tym, aby nie ruszać stacji, tylko ewentualnie przerobić szlak, nie wymagający zmiany geometrii torowiska. Lepiej skupić się na dalszym rozwoju (poprowadzić dalej szlak, może jakaś mała stacyjka czołowa?).

Pozdrawiam - Jacek


PS: Czy Twoja Skawina to ta koło Krakowa?
Awatar użytkownika
jarkott
Posty: 615
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:17
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Makieta Hasselbach

Post autor: jarkott »

Przejrzałem wszystkie Twoje zdjęcia makiety i powiem tak:
makieta jest fajna i ma swój klimat i pozostaw ją taką jak jest - nie przejmuj się "rurkami". ;)
Proponuję, abyś wykonał moduły w sTTandardzie na torach modelowych a na dotychczasowym szlaku wymienił tory na modelowe i po obu stronach wykonał krótkie moduły przejsciowe aby móc połączyć się ewentualnie z kimś podczas zlotu.
Stacji na razie bym nie ruszał - jeśli dasz nowe torowisko to całkowicie zniszczysz dotychczasową pracę (inna geomertria) no i nie będziesz mógł się rozkoszować zabawą. :/
Myślę, że stację trzeba zaplanować od początku i wykonać ją wg sTTandardu.
Po prostu - buduj etapami - ale nie rozwalaj od razu makiety istniejącej.
Awatar użytkownika
MATT
Posty: 159
Rejestracja: 04 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta Hasselbach

Post autor: MATT »

Dzięki za pomoc ale dalej to samo nic nie moge wkleić znalazłem jeszcze inne strony takie jak: grapX.pl, wrzutka.pl, image.pl to samo czyli bez efektu.... a co do tych moich rurek hmmm myśle o tym od dłuższego czasu żeby wymienić jakoś narazie brak mi zapału postawiłem narazie na ukończenie trakcji i modernizacje taboru. Planuje zacząć wymiane torowiska od szlaku na końcu zajmę się stacją. Przeraża mnie ogrom tej pracy ale kiedyś trza będzie to zrobić myśle, że do tego czasu będe mógł wklejać zdjęcia ;)
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Makieta Hasselbach

Post autor: Charakterek »

Problem z ImageShack. Możesz próbować przez www.mfoto.pl lub www.fotosik.pl

Szkoda, że tak daleko mieszkasz. Bo już bym siedział u Ciebie ze swoim taborkiem i robili byśmy jazdy :)

No i jak koledzy powiedzieli - żal tych rurek. Bo poza tym to makieta pierwsza klasa!
Awatar użytkownika
MATT
Posty: 159
Rejestracja: 04 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta Hasselbach

Post autor: MATT »

Chciałbym zaprezentować dalszą część niestety nie mogę wklwić żadnego zdjęcia nie mam pojęcia co się stało może mi poradzicie co zrobić. Po otwarciu Image Shack i uploading wybranego przeze mnie zdjęcia wyskakuje że nie można wyświetlić strony co może być tego powodem do tej pory wszystko działało bez problemów...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Makieta Hasselbach

Post autor: Mariusz »

Więc zaprezentuj całośc.
Czekamy ;)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Makieta Hasselbach

Post autor: ArturSchŁ »

MATT pisze:... ale nie wiem dlaczego wątek został usunięty...
Tak, wiemy o tym. Niestety w styczniu tego roku utraciliśmy sporą część naszych postów.
Awatar użytkownika
MATT
Posty: 159
Rejestracja: 04 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta Hasselbach

Post autor: MATT »

Nie jest to diorama choć może poniekąd tak to wygląda, gdyż większość zdjęć starałem się robić z bliska. Potrzebowałem to do sprawdzania szczegułów i poprawy niedogodności. Jest to makieta segmentowa choć nie w sTTandardzie, składa się z trzech segmentów stacyjnych, dwóch szlakowych i jednego końcowego na którym jest pętla ukryta w tunelu. Istotnie prezentowałem swoją makietę na Forum rok temu ale nie wiem dlaczego wątek został usunięty...
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Makieta Hasselbach

Post autor: Mariusz »

Czy jest to jeden z segmentów większej makiety ?? Czy tylko diorama ?? Również ją widziałem. Nawet chyba tu ją kiedyś prezentowałeś.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MATT
Posty: 159
Rejestracja: 04 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta Hasselbach

Post autor: MATT »

tak maty są Fallera jak też prawie cała roślinność
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 lip 2007, 13:11 przez MATT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karol
Moderator
Posty: 594
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Grybów / Limanowa
Kontakt:

Re: Makieta Hasselbach

Post autor: Karol »

Klombik wymiata :D jak się nie mylę to chyba używasz mat fallera ?
Awatar użytkownika
MATT
Posty: 159
Rejestracja: 04 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta Hasselbach

Post autor: MATT »

Nie wypada mi się chwalić ale skoro podjęto ten temat...istotnie moja makieta wraz z opisem znalazła się na łamach pisma KMiD co było dla mnie wielkim wyróżnieniem. Od tamtego czasu uległa nieco modyfikacji, doszły dalsze elementy trakcji nowy tabor i elementy dekoracyjne...
Awatar użytkownika
Jacekk
Posty: 520
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Makieta Hasselbach

Post autor: Jacekk »

sTTaszek pisze:oglądając zdjęcia Twojej makiety odniosłem wrażenie, że gdzieś to już widziałem.
Właśnie też mi się wydaje, że już to widziałem.

PS. Ta makieta jest całkiem niezła, mógłbyś dać więcej zdjęć ??

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15 lip 2007, 10:43 przez Jacekk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sTTaszek
Posty: 290
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:01
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Makieta Hasselbach

Post autor: sTTaszek »

Witam,
oglądając zdjęcia Twojej makiety odniosłem wrażenie, że gdzieś to już widziałem.
I chyba już wiem, opis tej makiety wraz z dużą ilością zdjęć znajduje się w czasopiśmie Koleje Małe i Duże 2/2006 w artykule: "Makieta segmentowa w skali środka (TT)", czy mam rację?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Makieta Hasselbach

Post autor: Zbyszek Zajner »

Cześć Matt,
bardzo fajnie to wygląda. Najbardziej podoba mi się zdjęcie z nastawnią i znaczkami. Widzę, że dbasz o szczegóły. Szkoda, że tory to rurki. Ale i tak to co pokazałeś jest dobrej jakości!!

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości