Stacja Chudziny

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

Awatar użytkownika
Jacula
Posty: 541
Rejestracja: 09 kwie 2006, 22:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stacja Chudziny

Post autor: Jacula »

ArturSch pisze:A sprawdzałeś z Halberstadt'em ?? ..... wychyły na łukach są większe.
Nie ma problemu, gdyż perony są na prostej i nie wchodzą w łuk. A co do wychyłów , to rzeczywiście te 220mm wagony mają niezłe :) Tillig powinien do zielonej karteczki dodawać kalkomanię pt: Uwaga, zachodzi przy skręcie! :)

Pzdr - J
Ostatnio zmieniony 09 cze 2008, 08:06 przez Jacula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10339
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Stacja Chudziny

Post autor: ArturSchŁ »

Jacula pisze:... talbot .... Jak on przejdzie - wszystko przejdzie
A sprawdzałeś z Halberstadt'em ?? Na makiecie JarkoTTA za testery były właśnie Halber-y i Doppelstockwagen-y. Są dłuższe, więc i wychyły na łukach są większe.
Awatar użytkownika
Jacula
Posty: 541
Rejestracja: 09 kwie 2006, 22:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stacja Chudziny

Post autor: Jacula »

grzesiekk2 pisze:... był problem z niektórymi lokami, które haczyły wiązarami...
Dzięki. U mnie testerem był bagażowy donner z pomostami wzdłuż wagonu i talbot z tymi wygiętymi prowadnicami od klap. Jak on przejdzie - wszystko przejdzie :) Już jest ok. Boczki peronowe mam już zrobione, teraz eksperymentuję na brudno z wypełnieniem - nie chcę później zrywać wszystkiego w razie niepowodzenia.

Pozdrawiam - Jacek
Ostatnio zmieniony 08 cze 2008, 09:48 przez Jacula, łącznie zmieniany 1 raz.
grzesiekk2
Posty: 52
Rejestracja: 17 gru 2006, 22:46
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Stacja Chudziny

Post autor: grzesiekk2 »

Jak będziesz budował u siebie perony to proponowałbym jeszcze poszerzyć skrajnie w peronach o 1-2mm bo mimo trzymania się ściśle skali był problem z niektórymi lokami, które haczyły wiązarami przez co Chudy ścinał trochę brzegi listewek.
Awatar użytkownika
Jacula
Posty: 541
Rejestracja: 09 kwie 2006, 22:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stacja Chudziny

Post autor: Jacula »

Dzięki, o to mi chodziło :)

Pozdrowionka - J
chudy
Posty: 317
Rejestracja: 11 cze 2006, 17:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Stacja Chudziny

Post autor: chudy »

Oczywiście że mogę :mrgreen: ,
a więc boczki peronowe zrobione ze zwykłej listewki, nawet jej nie nacinałem bo tego i tak nie widać po pomalowaniu, następnie dwa razy malowałem białym modelmasterem, po wyschnięciu drugiej warstwy wcierałem różne kolory i odcienie suchej pasteli, a co do wypełnienia peronu to posłużył mi do tego karton 2mm, którym wykleiłem peron aż do mniej więcej 1mm od górnej krawędzi boczku peronowego.
Karton oczywiście należy zaimpregnować ze 2 razy cieniutką warstwą wikolu, aby potem przy sypaniu piachu się nie rozwarstwiał oraz za szybko nie ciągnął wody z wikolu.
Następnie po wyschnięciu zaimpregnowanego kartonu, smarowałem powierzchnię lekko rozcieńczonym wikolem sypiąc przez sito i nie tylko :mrgreen: pył, piach i inne świństwo jakie miałem pod ręką, nie zapominając o tym aby gdzieniegdzie do pyłu i piachu dodawać przesianej drobnej gąbki i trawki elektro... aby stworzyć (a przynajmniej spróbować) klimat zarośniętego peronu, jak coś pominąłem to pytaj ;)
Ostatnio zmieniony 08 cze 2008, 09:53 przez chudy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jacula
Posty: 541
Rejestracja: 09 kwie 2006, 22:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stacja Chudziny

Post autor: Jacula »

"Chudy", czy mógłbyś zdradzić sposób wykończenia Twojego peronu? Jak to robiłeś?Widziałem peron i otoczenie budynku stacyjnego w Sosnowcu na żywo i bardzo mi się to podoba. Właśnie przemyśliwuję nad swoim i wszelkie wskazówki byłyby dla mnie bardzo cenne :)

Pozdrawiam - Jacek
Awatar użytkownika
mahlerian
Posty: 103
Rejestracja: 18 cze 2007, 09:04
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Stacja Chudziny

Post autor: mahlerian »

Sz.Kol. Chudy, mam dla kolegi super zdjęcie rudery w stanie rozkładu. Obraz nędzy i rozpaczy, haha. Może się przyda...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2008, 08:15 przez mahlerian, łącznie zmieniany 1 raz.
chudy
Posty: 317
Rejestracja: 11 cze 2006, 17:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Stacja Chudziny

Post autor: chudy »

T_Domagalski pisze: Tylko jak zwykle - diabeł tkwi w szczegółach. ;)
Jak to zwykle bywa :mrgreen: ale przyznaję muszę jeszcze duużo popracować z tym magazynem ;)
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2008, 08:18 przez chudy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1905
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stacja Chudziny

Post autor: T_Domagalski »

chudy pisze:ale ogólnie sądząc po zauważonych niedociągnięciach rozumiem że się podoba :P
W sumie pomysł jest OK. Tylko jak zwykle - diabeł tkwi w szczegółach. ;)
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2008, 08:18 przez T_Domagalski, łącznie zmieniany 2 razy.
chudy
Posty: 317
Rejestracja: 11 cze 2006, 17:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Stacja Chudziny

Post autor: chudy »

Tak, masz rację, kontrast jest dość spory, ale - szyby wcale nie są czyste (widać to na żywo), drzwi faktycznie masywne, no ale takie kiedyś robili, nic nie poradzę, a że mieścina jest dość mała i brak tam wandali :mrgreen: (co dzisiaj wydaje się niewyobrażalne) ale jest to bardzo kulturalne społeczeństwo i każdy każdemu patrzy na ręce, więc ludziska boją się szabrować, wyjątkiem jest zdewastowany dworzec bo jego rozwalili przyjezdni ;) a jeżeli chodzi o wodę dla brzozy to nie mam pojęcia skąd ją bierze, może stąd co setki innych brzóz rosnących na budynkach w naszej okolicy 8)
ale ogólnie sądząc po zauważonych niedociągnięciach rozumiem że się podoba :P

Ps. tak na prawdę to na każdą "zaczepkę" każdy może sobie wymyślić swoją bajkę, która niekoniecznie mija się z rzeczywistości ;)
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2008, 19:11 przez chudy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1905
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stacja Chudziny

Post autor: T_Domagalski »

chudy pisze:zrobiłem nowy dach w miejsce fabrycznego który się wypaczył od kleju oraz zasadziłem drzewostan :mrgreen:
Jak dla mnie to za duży kontrast stanowi ten zarwany dach w zestawieniu z oszklonymi, czyściutkimi oknami i solidnymi odrzwiami...
Jesli ta przybudówka od tak dawna nie była wykorzystywana, że zdążyła już wyrosnąć na niej kilkuletnia brzózki (ciekawe, skąd czerpie wodę w lecie?), to wszelkie elementy wyposażenia już dawno byłyby "zagospodarowane" w innych celach.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2008, 10:22 przez T_Domagalski, łącznie zmieniany 1 raz.
chudy
Posty: 317
Rejestracja: 11 cze 2006, 17:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Stacja Chudziny

Post autor: chudy »

felgi się przemaluje a co do zasilania to będzie to po prostu statyczny wóz zasilany standardowo z mojego Fz1 :mrgreen: jakoś jestem zwolennikiem mocowania na stałe tego co znajduje się na makiecie ;)
pozdro
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 494
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Re: Stacja Chudziny

Post autor: Adamczewski »

Wojna będzie. Przed wojną tyż wungiel był ;)
Proponuję mocniej przybrudzić felgi, wątpię czy ktoś by zawracał sobie głowę psikaniem felg srebrzanką w ifie która ma wozić węgiel ;) Sam pomysł i wykonanie - super! Jak zamierzasz rozwiązać problem z zasilaniem? kabelki i "stacjonarna" ifa, czy np bateryjka od zegarka?
chudy
Posty: 317
Rejestracja: 11 cze 2006, 17:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Stacja Chudziny

Post autor: chudy »

bo to węgiel z najwyższej półki :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości