MBS Modell + Spiel [ Było: Modellbahnshop Sebnitz ]

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: Marcin »

Na stronie MMS coraz więcej nudą wieje, zauważam, że coraz więcej towaru jest na zamówienie, np Lenz , jak dla mnie to już lekka przesada, że podstawowych rzeczy tej firmy nie ma. To samo tyczy się Kuhna, lokomotywy wykruszyły się mocno. Ogólnie dla mnie MMS mocno stracił na jakości w porównaniu do poprzednich lat. Akcje napędzania obrótów w stylu "einmalauflage" itp są dobre dla oszołomów którzy się rzucą na to. Poza tym ostatni numer jaki wycieli z pojedynczą knajpą "Stadtexpress" mając ją tylko na sklepie a nie online był dla mnie żenadą do kwadratu. Dlatego kupuję tam już bardzo sporadycznie.
gonzoTTom
Posty: 308
Rejestracja: 06 kwie 2011, 17:25
Lokalizacja: Bergstadt Tarnowitz
Kontakt:

Jubileusz 10 lat.

Post autor: gonzoTTom »

PiotrZ
Posty: 678
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: PiotrZ »

DBv pisze:(...)
Sebnitz Lange Strasse 58-60
(...)
Sebnitz Lange Strasse 62
(...)
Marzenie każdego modelarza: Idziesz ulicą, a tu zamiast butików z ciuchami tylko sklepy z kolejkami :P
Ostatnio zmieniony 04 gru 2010, 08:55 przez PiotrZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Ołgierd
Posty: 575
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśna
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: Ołgierd »

DBv pisze:Nie mylmy sprzedawców!

Należy zaznaczyć w tym miejscu o jednej istotnej kwestii jaka miała w ostatnim czasie miejsce - rozstaniu Modellbahnshop-Sebnitz (MBS) z dotychczasową siedzibą i powstaniu nowego tworu czyli Modellbahn-Galerie (MBG).
To się nawet dało wyraźnie zauważyć na stronie MBS. Pewnego dnia, w dziale TT, ikona odsyłająca do oferty Tilliga opuściła pierwsze miejsce i znalazła się pod koniec spisu - zgodnie z kolejnością alfabetyczną :P
Ostatnio zmieniony 04 gru 2010, 08:55 przez Ołgierd, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: DBv »

Nie mylmy sprzedawców!

Należy zaznaczyć w tym miejscu o jednej istotnej kwestii jaka miała w ostatnim czasie miejsce - rozstaniu Modellbahnshop-Sebnitz (MBS) z dotychczasową siedzibą i powstaniu nowego tworu czyli Modellbahn-Galerie (MBG).

Dotychczasowa siedziba była połączeniem MBS oraz firmowego muzeum Tilliga. Całość mieściła się bezpośrednio pod bramą Tilliga w budynku do niego należącym. Funkcjonowało to przez długi czas w takiej formie jednak w ostatnim czasie uległo zmianie. W firmie Tillig nie ma już H.J. Tilliga, nie trudno się więc domyślić, że młodszy Michael Tillig (MBS) już na taką przychylność firmy nie może liczyć... Zwłaszcza, że najwyraźniej fakt pełnego asortymentu - w tym KONKURENCJI - tuż pod nosem potentata z Sebnitz specjalnie aktualnych zarządzających Tilligiem nie mógł radować ;-)

Teraz wygląda to więc tak:

:arrow: Modellbahn-Galerie (MBG)
Sebnitz Lange Strasse 58-60

Twór firmowany przez Tilliga a w nim:
- Muzeum zakładowe
- Sklep firmowy z ofertą Tilliga (części zamienne, elementy zapasowe, dodatkowe i wyprzedaże itd) oraz akcesoriów firm takich jak Auhagen, Busch, NOCH, Preiser, Ritter von Krauthauser, Viessmann, Herpa

Z oczywistych względów konkrencji tu nie uświadczymy - nie powinno więc dziwić, że nie uświadczy się tam produktów KUEHNa ;-)

:arrow: Modellbahnshop-Sebnitz (MBS)
Sebnitz Lange Strasse 62

Czyli - stary dobrze nam znany sklep z Sebnitz. "Wyeksmitowany" przez Tilliga przeniósł się nieco dalej ;-) Pełna dotychczasowa oferta dobrze znana chociażby ze strony internetowej. Tu uświadczymy zarówno Tilliga jak i Kuehna, Roco czy Piko czyli pełna dowolność - hulaj dusza piekła nie ma :-)

PS. Zapomniałbym - MBS przenosił się do nowych pomieszczeń niedawno. Mają tam zarówno sklep jak i centrum wysyłkowe. Sklep o ile się nie mylę ma być otwarty od nowego miesiąca
Ostatnio zmieniony 29 lis 2010, 20:01 przez DBv, łącznie zmieniany 1 raz.
Robert Zubik
Posty: 44
Rejestracja: 25 sty 2007, 01:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: Robert Zubik »

Dziękuję za informację.W sobotę bladym świtem , wyruszam.
Awatar użytkownika
Ciamosław
Posty: 493
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:08
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: Ciamosław »

Tak, w soboty jest do 16, wczoraj byłem i właściwie żałuję że pojechałem. Ze sklepu jakby zniknęła połowa towaru. Na półkach jest tylko Tillig, gdzie kiedyś było dużo taboru różnych firm. Chciałem kupić dekodery Kuehna, które na stronie widnieją jako dostępne, nie ma, jest tylko lenz (za drogi). Jeżeli chce się kupić tabor Tilliga z aktualnego katalogu - można pojechać. Nic innego nie ma, trochę Auhagena i Viessmanna i to wszystko.
W muzeum jest co oglądać (a przynajmniej kiedyś było, bo wczoraj nie zaglądałem), przynajmniej 1,5 godziny musisz mieć.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: krzysztof »

swego czasu dostaliśmy taką informację:
http://www.tillig.com/deutsch/museum/frame-museum.htm
czyli w soboty 10-16

no a ile będzie trwało zwiedzanie to zależy tylko od Ciebie :mrgreen:

miłych wrażeń !!
Robert Zubik
Posty: 44
Rejestracja: 25 sty 2007, 01:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: Robert Zubik »

Czy ktoś wie w jakich godzinach sklep otwarty jest w soboty? I drugie pytanie.Ile czasu przewidzieć na obejrzenie muzeum?
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: pepsigo2pl »

osik pisze:Jak jest z obsługą?
Obsługa jest bardzo mila, fachowa i.... można się z nimi dogadać po angielsku, zarówno przez emaile jak i w samym sklepie. Gdyby, któryś ze sprzedawców miał problem ze zrozumieniem Ciebie, to zawsze masz szansę zostać obsłużonym przez Herr. Tillig Junior, który sobie radzi po angielsku sehr gut.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2008, 10:47 przez pepsigo2pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 494
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: Adamczewski »

Można też tak (jeśli chodzi o przeglądanie strony sklepu): http://translate.google.com/ i Tłumaczenie strony.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: krzysztof »

osik pisze:Idzie się dogadać po angielsku?
jak najbardziej - ale mailem, bo strony sklepu po angielsku nie ma (bynajmniej ja nie potrafiłem znaleźć). ja również nie znam niemieckiego, nawigować po stronie, przeglądać koszyk, zamawiać trzeba po niemiecku - ale te słówka są powszechnie znane.
robiąc zakupy muszę najpierw przejrzeć ofertę, przygotować spis tego co chcę nabyć i robić to "ciurkiem", bo nie widzę takiej opcji jak "przechowalnia", co gorsza po zamknięciu strony - nawet przypadkowym - zawartość koszyka znika.
może jest inaczej, ale z moją znajomością niemieckiego tak właśnie radzę sobie w tym sklepie.
jeżeli jest inaczej to niech mnie ktoś poprawi.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2008, 11:31 przez krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
osik
Posty: 26
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: osik »

Jak jest z obsługą?
Idzie się dogadać po angielsku?
Zastanawiam się nad zakupem http://www.tillig.com/modellbahnshop/sh ... ,0,0,0,0,0,
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: krzysztof »

tak się złożyło, że i ja od pewnego czasu zacząłem korzystać z oferty internetowej sklepu.
za zakupy w sierpniu powyżej pewnej kwoty sklep obiecał gratisowy wagon.
oto on - dzisiaj go otrzymałem:
Obrazek
500746 czteroosiowa węglarka stalowej budowy z napisem ERZ
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2008, 13:50 przez krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
MarcinSz
Posty: 352
Rejestracja: 09 kwie 2006, 20:03
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Modellbahnshop Sebnitz / www.modellbahnshop-sebnitz.de

Post autor: MarcinSz »

Sklep wprowadził do oferty modele robione przez Tilliga na zamówienie Spiele-Max AG. Zamawiać można:
Art.-Nr.: 500608 BR 110.156-7 DR, Ep.IV
Art.-Nr.: 500599 Schwerlasttransport Set (Zugmaschine Tatra, Tieflader „Culemeyer“, Kesselwagen)
Art.-Nr.: 500603 Niederbordwagen PKP mit 2 x ZT300
Art.-Nr.: 500604 Containertragwagenset DR, Ep.IV (3 x Containertragwagen + 4 x versch. Container)
Art.-Nr.: 500597 Startset Hafenbahn (mit T 334, Kesselwagen, Niederbordwagen, offenem Güterwagen und Bettungsgleis)
Art.-Nr.: 500587 Bauzugwagen-Set DR, Ep. IV (2 x 4 achs. Niederbordwagen + 1 ged. Güterwagen).
To zapewne ułatwi kupno tych pozycji.
pozdrawiam
Marcin Szwanenfeld
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości