Drzewa liściaste

Zieleń na makiecie: trawa, drzewa itd. góry, skarpy itd

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Drzewa liściaste

Post autor: Kilkujadek »

Uparłem się na sosnę bo jest to gatunek pospolity. Zapewniam że kiedyś mi się uda :D :lol: :mrgreen: Co to jest styrodur?
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2184
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Drzewa liściaste

Post autor: oelka »

Grzegorz TT pisze: Ja dysponuję jeszcze uporem :mrgreen: Proszę o krytykę drzewa
A jaki gatunek chciales wykonac?

Krzysztof
Krzysztof Olszak
skalatt.info
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Drzewa liściaste

Post autor: miki »

Do drzew potrzeba nie posypek, ale gąbek na osnowie. Faller ujdzie, Polaki prezentują się nieźle ale dopiero z nimi zaczynam się bawić, no i Heki - sporo droższe ale zdecydowanie dobre - serie Flor, Mikro-Flor no i Sil-Flor ale tu z ceną przegieli. Na początek polecałbym któryś z Fallerów, kolor dobrać na oko, jest taki jeden ładny ciemnozielony, nie pamiętam numeru. Ewentualnie od razu zacząć z Heki, technologicznie góruje nad Fallerem.
Co do tego drzewa, to coś nie klapuje z kolorem pnia - pnie nie są brązowe
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Drzewa liściaste

Post autor: Kilkujadek »

Niestety ta "trawka" to wielki niewypał. Kolor ciekawy ale wyległa. To miał być zakrzewiony pagórek. Drzewka tylko sobie powtykałem ze złości. Zastosowałem gdzieś zasłyszaną metodę posypywania wikolu trawą elektrostatyczną i stukania w spód makiety. PORAŻKA! - uwielbiam to słowo. :D Ale teraz na forum już jest sprawdzona metoda klejenia trawy :mrgreen: Czekam na dużą dostawę nowych kolorów. Zawsze na początek zamawiam po malej paczce bo ze zdjęć nie sposób poznać kolor i jakość.
Awatar użytkownika
Karol
Moderator
Posty: 594
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Grybów / Limanowa
Kontakt:

Re: Drzewa liściaste

Post autor: Karol »

Makieta zapowiada sie całkiem całkiem. Wiadomo ze zawsze robi sie błedy i jak sie chce to można się do wszystkiego przyczepić. Tak po części wszyscy mają racje i nie widze żadnego powodu by wątek tak ciekawie zapowiadający się zamykać na starcie. Na makiecie widac ze rzeczywiście coś się dobrego dzieje, jednak te drzewa mi sie niestety nie podobają, wygladają sztucznie ( tak to jest za 10 razem dopiero wyjdzie jak ma być)
Aha trawe kleisz chyba z małych darni, jak znam życie im mniejsze one są tym lepszy efekt. Czekamy na następne fotki
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Z czego i jak robić drzewa?

Post autor: Kilkujadek »

Prace nad rozgryzieniem nowego aparatu trawają.
A oto pierwsze udane: http://img442.imageshack.us/my.php?imag ... 0102iv.jpg
Mam świadomość tego co piszę (zobacz: http://forumtt.pl/viewtopic.php?p=2155#2155 - przyp. mod.). Ponieważ drzewka nie są mojego pomysłu a ich wykonanie zostało jedynie w niewielkim stopniu przeze mnie zmodyfikowane post który napisał pan "miki" obraża nie mnie ale również autora moim zdaniem bardzo dobrego na nie pomysłu. Link do oryginału doślę.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2006, 21:10 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 7 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zieleń i ukształtowanie terenu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości