EP09, Husarz - producent?? 🤔

Moderator: mod-Tabor

Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 234
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: EP09, Husarz - producent?? 🤔

Post autor: NemoTT »

ArturSchŁ pisze: 28 gru 2023, 09:56Zejdźmy na ziemię, rynek TT w PL jest trudny. Należy się cieszyć z tego co jest.
Artur absolutna zgoda. Ale ja szczerze mówiąc nie rozumiem tej sytuacji w TT. Wiele lat temu zaczynając przygodę z modelarstwie kolejowym w H0 zostałem sprowadzony na ziemię przez... powierzchnię. Przez brak odpowiedniej ilości placu, jak u nas mówią. I tak mi się wydaje, że naprawdę najbardziej "ludzką" 😉 skalą jest TT. Dla różnych nacji żeby było jasne. Dlatego nie pojmuję tego, iż w H0 jest WSZYSTKO, a w TT tak mało. 🤔
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10312
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: EP09, Husarz - producent?? 🤔

Post autor: ArturSchŁ »

NemoTT pisze: 27 gru 2023, 23:04Jak to możliwe?
Jako producent lub sklep masz do wyboru opcje:
- wykonanie nowej formy, ze wszystkimi detalami w pełnej zgodności z rzeczywistością (za Kilo EUR), lub
- zrobić przemalowankę z tego co jest, szybko i tanio,
co byś wybrał, pamiętając, ze w TT jak zejdzie >10 szt to dużo ?

Zejdźmy na ziemię, rynek TT w PL jest trudny. Należy się cieszyć z tego co jest.
Zacytuję Kryśka Sz. z FB : wszyscy by chcieli bym robił model ze wszystkimi bajerami za 100-200 PLN gdy sam wkład materiałów jest >500 !
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 234
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: EP09, Husarz - producent?? 🤔

Post autor: NemoTT »

wlodar pisze: 28 gru 2023, 08:16 A to już zależy jakie kto ma oczekiwania od modeli, na co zwraca uwagę itd. Ja staram się w ogóle nie kupować fikcji, aczkolwiek parę wyjątków z pewnością się u mnie znajdzie. Moim zdaniem, odkąd jest w sprzedaży poprawny model Tilliga (mam na myśli ogólny wygląd, bo czy WSZYSTKIE detale, typu izolatory na dachu itp. się zgadzają z tym co jeździ w Polsce nigdy nie analizowałem) modelem Piko w ogóle nie zawracałbym sobie głowy. No chyba, że możesz go kupić "za grosze" i nie zależy ci na jakiejś szczególnej zgodności z oryginałem (byle choć trochę wyglądało podobnie). Mam Husarza tilligowego i uważam, że jest bardzo fajnie zrobiony, w związku z tym pikowski bym w ogóle sobie odpuścił. Dzisiaj zapłacisz wiecej, jutro w ogóle nie będziesz o tym pamiętał, a lepszy model ci zostanie na półce.
Wlodar Twój głos to opinia absolutnie wiążąca i bardzo za nią dziękuję. Ja też uważam, że w odwzorowanych modelach nie powinno być fikcji. Pytam, bo mam okazję za małą kwotę kupić model PIKO, ale tak jak napisałeś: lepszy droższy Tilligowy, bo prawidłowo zrobiony, a o kwocie za kilka lat człowiek nie będzie pamiętał. 🙂
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 993
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: EP09, Husarz - producent?? 🤔

Post autor: wlodar »

A to już zależy jakie kto ma oczekiwania od modeli, na co zwraca uwagę itd. Ja staram się w ogóle nie kupować fikcji, aczkolwiek parę wyjątków z pewnością się u mnie znajdzie. Moim zdaniem, odkąd jest w sprzedaży poprawny model Tilliga (mam na myśli ogólny wygląd, bo czy WSZYSTKIE detale, typu izolatory na dachu itp. się zgadzają z tym co jeździ w Polsce nigdy nie analizowałem) modelem Piko w ogóle nie zawracałbym sobie głowy. No chyba, że możesz go kupić "za grosze" i nie zależy ci na jakiejś szczególnej zgodności z oryginałem (byle choć trochę wyglądało podobnie). Mam Husarza tilligowego i uważam, że jest bardzo fajnie zrobiony, w związku z tym pikowski bym w ogóle sobie odpuścił. Dzisiaj zapłacisz wiecej, jutro w ogóle nie będziesz o tym pamiętał, a lepszy model ci zostanie na półce.
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 234
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: EP09, Husarz - producent?? 🤔

Post autor: NemoTT »

wlodar pisze: 27 gru 2023, 23:36 Nie machnęli się, tylko pomalowali w barwy pekapowskie taki wariant Husarza, jaki akurat produkowali. Irytująca, aczkolwiek nagminna praktyka wśród masowych producentów.
Czy taki "błędny" PIKOwski wariant Husarza jest warty zakupu czy absolutnie nie?
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 993
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: EP09, Husarz - producent?? 🤔

Post autor: wlodar »

Nie machnęli się, tylko pomalowali w barwy pekapowskie taki wariant Husarza, jaki akurat produkowali. Irytująca, aczkolwiek nagminna praktyka wśród masowych producentów.
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 234
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: EP09, Husarz - producent?? 🤔

Post autor: NemoTT »

ArturSchŁ pisze: 27 gru 2023, 21:05Fotka fabrycznego Pikolca: OBRAZEK wykonany na zamówienie sklepu Modelmania o nr 71403.
Tak poważna firma, a machnęli się przy umiejscowieniu drzwi. Jak to możliwe?
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10312
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: EP09, Husarz - producent?? 🤔

Post autor: ArturSchŁ »

Fotka fabrycznego Pikolca:
Obrazek
wykonany na zamówienie sklepu Modelmania o nr 71403.
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 234
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: EP09, Husarz - producent?? 🤔

Post autor: NemoTT »

T_Domagalski pisze: 27 gru 2023, 19:41
Misiek pisze: 27 gru 2023, 17:54EP09 od MaTu ?
Tak, to na pewno MaTu. W dodatku szczegóły konstrukcji sugerują, że to prawdopodobnie jeden z jego wczesnych prototypów EP09.
Zagadką jest, kiedy lokomotywę przerobiono na numer 044? Oprócz podmienionego numeru widać też ślady odpiłowywania z obudowy elementów, które nie występują w lokomotywach o wyższych numerach. Czyli prawdopodobnie początkowo był to model EP09 o numerze do 037.
Dziękuję bardzo 👍
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1900
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: EP09, Husarz - producent?? 🤔

Post autor: T_Domagalski »

Misiek pisze: 27 gru 2023, 17:54EP09 od MaTu ?
Tak, to na pewno MaTu. W dodatku szczegóły konstrukcji sugerują, że to prawdopodobnie jeden z jego wczesnych prototypów EP09.
Zagadką jest, kiedy lokomotywę przerobiono na numer 044? Oprócz podmienionego numeru widać też ślady odpiłowywania z obudowy elementów, które nie występują w lokomotywach o wyższych numerach. Czyli prawdopodobnie początkowo był to model EP09 o numerze do 037.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 993
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: EP09, Husarz - producent?? 🤔

Post autor: wlodar »

Misiek pisze: 27 gru 2023, 17:54EP09 od MaTu ?
Racja, był jeszcze MaTu.
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 234
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: EP09, Husarz - producent?? 🤔

Post autor: NemoTT »

wlodar pisze: 27 gru 2023, 15:34 Piko przemalowanką (min. układ drzwi się nie zgadzał z polską wersją).
No właśnie układ drzwi... Kiedyś specjalnie przeglądałem wszystkie numery EU44 i niestety doszedłem do wniosku, że PIKO wypuściło za przeproszeniem bubel, ponieważ wzięli układ drzwi z niemieckiego ES64U2 i bezmyślnie zrobili kopiuj/wklej do Husarza.
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 234
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: EP09, Husarz - producent?? 🤔

Post autor: NemoTT »

Wlodar, Bankier, Misiek bardzo dziękuję. Chapeau bas.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1649
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: EP09, Husarz - producent?? 🤔

Post autor: Misiek »

EP09 od MaTu ?
bankier
Posty: 466
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: EP09, Husarz - producent?? 🤔

Post autor: bankier »

Husarz od Kamila. "Dziewiątka" nie wiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości