SU46 z epoki IV, V, czy może VI?

Porównania identycznych (podobnych) modeli różnych producentów.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: SU46 z epoki IV, V, czy może VI?

Post autor: NemoTT »

Jarek dziękuję. Fajna argumentacja i fajne spojrzenie na temat. Pozdrawiam
Garou
Posty: 94
Rejestracja: 29 sie 2020, 20:02
Lokalizacja: Puławy (woj. lubelskie)
Kontakt:

Re: SU46 z epoki IV, V, czy może VI?

Post autor: Garou »

NemoTT pisze: 09 gru 2023, 23:01 Koledzy, który model loka SU46 wybralibyście i dlaczego? W malaturze jasnej zieleni z IV epoki, ciemnozielonej z V, czy niebieski PKP Cargo z VI? Który i dlaczego? 🙂
Kolego, moim zdaniem to kwestia podejścia do sprawy.
U mnie jest to podejście polegające na kolekcjonowaniu i wykonywaniu modeli z konkretnego okresu (1980-1989), czyli modelarsko kolejowa epoka IVc.
Wybrałem sobie ten okres, bo jestem z rocznika 1974 i akurat ten okres zapamiętałem z największym sentymentem, na który składają się.... parowozy z tego okresu. W zasadzie w moim okręgu kolejowym parowozy istniały do końca epoki IVc, a ponieważ lubię parowozy dlatego wybrałem ten okres, bo był to okres ich ostatniej egzystencji w normalnym ruchu planowym wraz z lokomotywami elektrycznymi i spalinowymi (+ moja pamięć). Nie chodzi więc o to "które malowanie mi się bardziej podoba" ale bardziej o sentyment do danego okresu realnej kolei. To w moim wypadku tak jest jak napisałem, a jak u innych - i co kieruje innymi - różnie bywa jak widać po komentarzach.
Z forum modelarstwo.info znam przypadki, gdzie ludzie kolekcjonują różne malowania z różnych epok jednej i tej samej lokomotywy (SM42), bo mają fioła na punkcie tego typu lokomotywy. Motywacje są więc różne. Także to kwestia podejścia do tematu jak pisałem na wstępie.

I teraz biorąc pod uwagę to, co napisałem powyżej, ja bym wybrał do zakupu lokomotywę w malowaniu z epoki czwartej PKP :-)
Pozdrawiam.
Jarosław Franczyk
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: SU46 z epoki IV, V, czy może VI?

Post autor: NemoTT »

bankier pisze: 09 sty 2024, 21:05Ważne, że przypominają loki PKP i dobrze jeżdżą.
👍😀
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: SU46 z epoki IV, V, czy może VI?

Post autor: bankier »

Huston mamy problem! A raczej MTB mamy problem! Na tym samym modelu różnej jakości napisy. Umiejscowienie też różne.
Pół żartem - pół serio :mrgreen: Młody Kolega jest... Jakość napisów MTB to temat rzeka. Ważne, że przypominają loki PKP i dobrze jeżdżą.
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: SU46 z epoki IV, V, czy może VI?

Post autor: NemoTT »

Huston mamy problem! A raczej MTB mamy problem! Na tym samym modelu różnej jakości napisy. Umiejscowienie też różne.
Załączniki
IMG_20240109_152943.jpg
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 428
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: SU46 z epoki IV, V, czy może VI?

Post autor: Ciora »

Dzięki. Wyjaśniło się. A przy okazji widać ogromny rozstrzał w jakości napisów. Na ciemnozielonej ok, na groszkowej dramat, niebieska średnio. Przynajmniej wg mnie.
Maciej
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 208
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SU46 z epoki IV, V, czy może VI?

Post autor: Tomasz »

Proszę :)
Załączniki
niebieski.jpg
seledyn.jpg
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 428
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: SU46 z epoki IV, V, czy może VI?

Post autor: Ciora »

Dzięki! To jeszcze czekam co na niebieskiej i groszkowej :P
Maciej
PiotrZ
Posty: 678
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: SU46 z epoki IV, V, czy może VI?

Post autor: PiotrZ »

Na SU46-007 jest "Zaklad Taboru kolejowego Wroclaw" :-)
Załączniki
IMG_20240107_110544.jpg
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 428
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: SU46 z epoki IV, V, czy może VI?

Post autor: Ciora »

dejww pisze: 05 sty 2024, 08:20Akurat w dobie dzisiejszej techniki to jest najmniejszy problem. Jeżeli Tobie na tym aż tak bardzo zależy ( mnie nie bo akurat w lokomotywach poruszających się na makiecie w naszej skali jest to praktycznie nie widoczne lub mało kto zwraca na to uwagę) to nie ma problemu zamówić kalki z odpowiednim przydziałem czy datą rewizji i zamienić. Jeżeli chodzi o przydział na białym tle to nawet nie musisz zmywać starego, więc zmiana przydziału dla ortodoksów to 5min.
Dziękuję za radę. Ale tak z ciekawości chciałem wiedzieć, co tam napisano. Bo może kalki nie będą potrzebne.
Maciej
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 428
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: SU46 z epoki IV, V, czy może VI?

Post autor: Ciora »

NemoTT pisze: 05 sty 2024, 07:44Ja będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie w przyszłym tygodniu w przypadku dwóch modeli, które do mnie jadą z Czech. 😀
To czekam. Dzięki.
Maciej
Awatar użytkownika
dejww
Posty: 252
Rejestracja: 25 cze 2013, 11:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: SU46 z epoki IV, V, czy może VI?

Post autor: dejww »

Ciora pisze: 04 sty 2024, 22:35
dejww pisze: 14 gru 2023, 21:20 U mnie stacjonuje takie stadko SU46, więc nie mam problemu z doborem do epoki :P :P :P :P :P Dlaczego ?? ?? ?? Po prostu bardzo lubię te lokomotywy :) :) :)
Czy te modele mają zróżnicowane oznaczenia odpowiadające poszczególnym epokom IV, V i VI? Chodzi głównie o napisy na białym tle poniżej kabiny. Czy wszędzie jest jedynie : Zakład Taboru xxxxxxx, czy np. w IV EP. jest przykładowo oczywiście: Zachodnia DOKP Lokomotywownia Piła? A ten Zakład Taboru jest w EP. VI?
Akurat w dobie dzisiejszej techniki to jest najmniejszy problem. Jeżeli Tobie na tym aż tak bardzo zależy ( mnie nie bo akurat w lokomotywach poruszających się na makiecie w naszej skali jest to praktycznie nie widoczne lub mało kto zwraca na to uwagę) to nie ma problemu zamówić kalki z odpowiednim przydziałem czy datą rewizji i zamienić. Jeżeli chodzi o przydział na białym tle to nawet nie musisz zmywać starego, więc zmiana przydziału dla ortodoksów to 5min.
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: SU46 z epoki IV, V, czy może VI?

Post autor: NemoTT »

Ciora pisze: 04 sty 2024, 22:35
dejww pisze: 14 gru 2023, 21:20 U mnie stacjonuje takie stadko SU46, więc nie mam problemu z doborem do epoki :P :P :P :P :P Dlaczego ?? ?? ?? Po prostu bardzo lubię te lokomotywy :) :) :)
Czy te modele mają zróżnicowane oznaczenia odpowiadające poszczególnym epokom IV, V i VI? Chodzi głównie o napisy na białym tle poniżej kabiny. Czy wszędzie jest jedynie : Zakład Taboru xxxxxxx, czy np. w IV EP. jest przykładowo oczywiście: Zachodnia DOKP Lokomotywownia Piła? A ten Zakład Taboru jest w EP. VI?
Ja będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie w przyszłym tygodniu w przypadku dwóch modeli, które do mnie jadą z Czech. 😀
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 428
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: SU46 z epoki IV, V, czy może VI?

Post autor: Ciora »

dejww pisze: 14 gru 2023, 21:20 U mnie stacjonuje takie stadko SU46, więc nie mam problemu z doborem do epoki :P :P :P :P :P Dlaczego ?? ?? ?? Po prostu bardzo lubię te lokomotywy :) :) :)
Czy te modele mają zróżnicowane oznaczenia odpowiadające poszczególnym epokom IV, V i VI? Chodzi głównie o napisy na białym tle poniżej kabiny. Czy wszędzie jest jedynie : Zakład Taboru xxxxxxx, czy np. w IV EP. jest przykładowo oczywiście: Zachodnia DOKP Lokomotywownia Piła? A ten Zakład Taboru jest w EP. VI?
Maciej
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: SU46 z epoki IV, V, czy może VI?

Post autor: NemoTT »

dejww pisze: 14 gru 2023, 21:20 U mnie stacjonuje takie stadko SU46, więc nie mam problemu z doborem do epoki :P :P :P :P :P Dlaczego ?? ?? ?? Po prostu bardzo lubię te lokomotywy :) :) :)
Piękna kolekcja. Gratulacje! 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości