Ma 090 802 ("Wittfeld") od Rothe

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
RailNut
Posty: 67
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:17
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Ma 090 802 ("Wittfeld") od Rothe

Post autor: RailNut »

Dzięki wszystkim za info. Czyli wybiorę dwie drogi jednocześnie:
  • próba kupna oryginału, tak żeby go dla zasady "mieć." Dam ogłoszenia na forum, moze ktos takiego dziwadła chce sie pozbyć. Jakby ktoś znał takiego kogoś to dajcie proszę znać :mrgreen:
  • Z drugiej strony na podstawie dostepnych częsci zapasowych (jesli takowe będą) będę próbował złozyć jakiś egzemplarz i go odpowiednio "ulepszyć"
brovarek pisze: 01 gru 2023, 10:45 To co napisał Borczy to naprawdę delikatne określenie :)
Zobaczyłem te fotki w zbliżeniu i ... auuuć... :| Czytałem też, że silniczek działał jak wiertarka dentystyczna. Więc nie dziwię się, że były problemy ze zbyciem Wittfeld-a... :roll:
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 865
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Ma 090 802 ("Wittfeld") od Rothe

Post autor: brovarek »

Swego czasu też kupiłem w tym zielonym malowaniu, ale mi nie pasowało i jakiś czas temu poszedł do konwersji. Najnowszych zdjęć nie mam
IMG_3438.jpg
IMG_3439.jpg
dostał trochę biżuterii, nowe wywietrzniki, normalne drzwi zamiast narysowanych itd.
Niestety okazało się, że dopadła go plaga cynku (rozepchało podwozie), to już jest skorygowane, ale przy okazji postanowiłem zmienić przekładnię napędu i tak sobie dalej czeka :(
Ogólnie już wtedy był to drogi modelik, a naprawdę nie wyglądał za specjalnie.
To co napisał Borczy to naprawdę delikatne określenie :)
Załączniki
IMG_1959.JPG
IMG_1958.JPG
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Ma 090 802 ("Wittfeld") od Rothe

Post autor: ArturSchŁ »

RailNut pisze: 30 lis 2023, 21:22Mam pytanie - czy coś w końcu wyszło z propozycji produkcji wagonu akumulatorowego systemu Wittfelda w barwach PKP przez manufakturę Rothe? Była sprzedana choć jedna sztuka?
W roku bodajże 2007, przy współudziale FTT, została wyprodukowana seria, ze 20 szt., którą rozprowadzał (chyba tylko) sklep Techno-Hobby z Gdyni. Niestety malowanie wybrano wściekle zielonkawe, na podstawie egzemplarza ze Skierniewic zamiast z okresu eksploatacji na PKP po wojnie. IMHO nie trafiono z odcieniem koloru.
Wg. mojej wiedzy jedna szt. jest u Pawła Wróblewskiego. Osobiście nabyłem wersję DRG (301.52.000).

Obrazek
Model posiada specyficzny napęd, który wiernie odwzorowuje max prędkość 60 km/h, jednak spotkał się on z negatywną oceną użytkowników (wysoki dźwięk, zawodność), dlatego oraz z powodu przyjętego malowania, były problemy ze zbyciem modeli.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2302
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ma 090 802 ("Wittfeld") od Rothe

Post autor: Borczy »

Kumpel ma owego Wittfelda, zresztą zakupionego bodajże na OLX jakoś niedawno.
Wygląda ładnie i tylko ładnie. Właściwości jezdne kiepściutkie, model raczej gablotowy.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Ma 090 802 ("Wittfeld") od Rothe

Post autor: krzysztof »

RailNut pisze: 30 lis 2023, 21:56
romanpumas pisze: 30 lis 2023, 21:29 Najbliższy abyś go obejrzał jest w Warszawie.
Ale w sensie że model TT? Ktoś to ma? :shock: Wiem, że najblizszego Wittfelda mam w Skierniewicach, ale on w skali 1:1 jest :lol:
tak - może to być model w skali TT - swego czasu widziałem go bo był w Gdyni - w nieistniejącym już sklepie Techno-Hobby - a kosztował krocie...
był też opisywany na nieistniejącej już stronie TT-Club Polska
RailNut
Posty: 67
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:17
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Ma 090 802 ("Wittfeld") od Rothe

Post autor: RailNut »

romanpumas pisze: 30 lis 2023, 21:29 Najbliższy abyś go obejrzał jest w Warszawie.
Ale w sensie że model TT? Ktoś to ma? :shock: Wiem, że najblizszego Wittfelda mam w Skierniewicach, ale on w skali 1:1 jest :lol:
RailNut
Posty: 67
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:17
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Ma 090 802 ("Wittfeld") od Rothe

Post autor: RailNut »

krzysztof pisze: 30 lis 2023, 21:29
RailNut pisze: 30 lis 2023, 21:22
Firma Rothe juz nie istnieje, właścicel zmarł, formy do produkcji pewnie sie gdzies "rozeszły..." :cry:
https://www.tt120.de/92-eta-177

a z rok temu jeszcze dostępne były podwozia i napędy...
pozostaje ebay ale tam wersji PKP raczej nie uświadczysz.
Właśnie dosłownie w tej chwili też znalazłem te stronkę, szukając "wittfeld TT" :lol: Musze ich podpytać czy to wytłoczki z polistyrenu są, czy druk 3D? Jak to "porządny" polistyren (a nie jakies kruche 3D) to byłoby ok. "Podrążę" temat i dam znać - może mają jakieś pozostałości, z których jeden set możnaby sklecić. I zrobić konwersję we własnym zakresie.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2023, 21:56 przez RailNut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Ma 090 802 ("Wittfeld") od Rothe

Post autor: krzysztof »

RailNut pisze: 30 lis 2023, 21:22
Firma Rothe juz nie istnieje, właścicel zmarł, formy do produkcji pewnie sie gdzies "rozeszły..." :cry:
https://www.tt120.de/92-eta-177

a z rok temu jeszcze dostępne były podwozia i napędy...
pozostaje ebay ale tam wersji PKP raczej nie uświadczysz.
romanpumas
Posty: 1224
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: Ma 090 802 ("Wittfeld") od Rothe

Post autor: romanpumas »

Najbliższy abyś go obejrzał jest w Warszawie.
RailNut
Posty: 67
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:17
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Ma 090 802 ("Wittfeld") od Rothe

Post autor: RailNut »

Mam pytanie - czy coś w końcu wyszło z propozycji produkcji wagonu akumulatorowego systemu Wittfelda w barwach PKP przez manufakturę Rothe? Była sprzedana choć jedna sztuka? Mówie o planowantym modelu Ma nr. 301.55.000.

Jest jego ślad w katalogu:
https://as.rumia.edu.pl/tt/kat/katalog.asp?p=1316

Jest jakis archiwalny watek tutaj na forum:
topic1208.html

Były tez "zapisy" na sprzedaż:
viewtopic.php?t=2088&start=30

Ale nie wiem, czy jest sens tego szukać? Było to w sprzedaży?

Firma Rothe juz nie istnieje, właścicel zmarł, formy do produkcji pewnie sie gdzies "rozeszły..." :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość