EU07, EP08

Moderator: mod-Tabor

Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: EU07, EP08

Post autor: Ranger »

RailNut pisze: 15 lis 2023, 20:48... jaka jest faktura materiału z odlewu żywicznego?
Jak się autor kitu postara przy wykończeniu matki to jakość powierzchni będzie jak przy produkcji wtryskowej.
Obrazek
RailNut
Posty: 67
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:17
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: EU07, EP08

Post autor: RailNut »

Pytanie mam (nie korzystałem nigdy z takich kit-ów do samodzielnej budowy) - jaka jest faktura materiału z odlewu zywicznego? On jest gładki? Rózni sie bardzo od czegoś wydrukowanego 3D? (Bo to rozumiem jest z jakiejś formy odlewane? To nie byłaby taki plastik jak z wtryskarki?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: EU07, EP08

Post autor: Ranger »

wojtek_ pisze: 15 lis 2023, 20:04...za projektem stoi człowiek .
Tak, znamy się z Sebastianem i nie raz rozmawialiśmy o EU07.
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 477
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: EU07, EP08

Post autor: wojtek_ »

Ze tak powiem - dobry ruch z wyborem podtypu, gdyż:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/buda-eu07-4e-tt-1120
I co ciekawe wydaje mi się, że za projektem stoi człowiek co zbudował sto albo bez kozery powiem... pinset.. tekatek.
tak więc tego...
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: EU07, EP08

Post autor: Ranger »

wlodar pisze: 14 lis 2023, 22:13 Ze wstawionej fotki wynika, że pracujecie nad wersją 303E (EU07 późniejsza/EP07). Czy planujecie rownież wersję 4E (EU06, EU07 wcześniejsza/EP08)? Czy myślicie o ET41 z ryflami, lub gładkiej?
Na razie wydamy 303E bo mamy ją opracowaną.
Jeśli będą chętni to wydamy inne wersje w tym ET41.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 987
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: EU07, EP08

Post autor: wlodar »

Ze wstawionej fotki wynika, że pracujecie nad wersją 303E (EU07 późniejsza/EP07). Czy planujecie rownież wersję 4E (EU06, EU07 wcześniejsza/EP08)? Czy myślicie o ET41 z ryflami, lub gładkiej?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: EU07, EP08

Post autor: Ranger »

mae pisze: 14 lis 2023, 09:30
MonsterSale pisze: 13 lis 2023, 20:54]Nikt się nie chce podjąć montażu z części, więc realnie tylko gotowce mają sens.
To chyba nie do końca tak. Dla mnie zestaw ma jak najbardziej sens, kupię go sobie i będę składał miesiącami... dla zabawy. Problem leży po stronie komercyjnego składania takich modeli. Złożenie i pomalowanie modelu z odpowiednią starannością po prostu jest mocno czasochłonne (bardzo mocno). Ta czasochłonność przekłada się na wysoką cenę złożonych modeli, a większość ludzi raczej ma problem z wydaniem kilku tysięcy złotych za lokomotywę... Te kilka tysięcy pewnie nie przekłada się na wysokie wynagrodzenie za roboczo-godzinę. No chyba, że Ranger uprości wypust, wydrukuje budę jako całość z detalami, tak żeby wymagała minimalnego składania.... Tylko wtedy już mówimy o wydrukach, a nie odlewach i blaszkach.
Właśnie trafiłeś w sedno. Lokomotywa z dekoderem dźwiękowym to obecnie ponad 1500zł w częściach. Napęd, dekoder dźwiękowy, odlewy żywiczne, metalowe, kalki, elektronika itd.
Licząc nawet te 1500zł, które ma zostać, nie opłaca nam się robić w tej cenie lokomotyw gotowych. Odliczając podatki zostaje niecałe 1200zł.
Do tego jest jeszcze sprawa mocy przerobowych, których brak. Jesteśmy we dwójkę. Zdrowie po operacji kręgosłupa nie pozwala na wielogodzinne przesiadywanie.
Domiss pisze: 14 lis 2023, 18:37 Ledwo Konrad puścił parę, że zrobi lokomotywę, to od razu dostał dwie sprzeczne właściwie propozycje: wersja gotowa do jazdy z dźwiękiem oraz zestaw, ale uproszczony. Jedynym wspólnym mianownikiem jest: zrób taniej. Tak to daleko nie zajedziemy ;).
Też odniosłem podobne wrażenie. Niestety wszystkim nie dogodzi.
MonsterSale pisze: 14 lis 2023, 12:01 Rozumiem że większość tutaj potencjalnie zainteresowanych modelem woli tańsze zestawy do samodzielnego montowania. Ale chciałbym żeby Ranger w ogóle przedstawił opcję sprzedaży gotowego modelu.
Mam zestawy do wagonów, które nie wiem, kiedy zaczną jeździć, bo nie ma kto poskładać. Ja chcę to kupić sobie a nie wnukom w testamencie.
Obecnie raczej nie będziemy w stanie zaproponować gotowych lokomotyw w liczbie większej niż po parę sztuk rocznie i w cenach poniżej 3500zł.
Dlatego alternatywą są zestawy.

Co do reszty szczegółów pozwolę sobie założyć odpowiedni temat. Nie chce tutaj się rozpisywać o naszych planach.
mae pisze: 14 lis 2023, 09:30 No chyba, że Ranger uprości wypust, wydrukuje budę jako całość z detalami, tak żeby wymagała minimalnego składania.... Tylko wtedy już mówimy o wydrukach, a nie odlewach i blaszkach.
Właśnie nie chcemy upraszczać. Na rynku są dostępne lokomotywy uproszczone, o nie do końca właściwych geometriach itd.
Nasza lokomotywa powstała we współpracy z SM tj Schlesienmodelle.
Została nam udostępniona buda lokomotywy do której narysowałem całą resztę. Za jakość tego modelu może świadczyć fakt, że lokomotywy sprzedają się po 1000-1500zł od producenta a z drugiej ręki już nawet po 3000zł.

Na koniec aby nie być gołosłownym, że mówimy o czymś czego nie ma wstawię na zachętę jedną fotkę złożeniową.
07 tt cala 1.jpg
Więcej fotek dodam po założeniu tematu.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 987
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: EU07, EP08

Post autor: wlodar »

Przecież jedno nie wyklucza drugiego. Żeby zrobić model gotowy (dla nabywców z zasobniejszym portfelem) trzeba najpierw zaprojektować części, potem je złożyć, pomalować, okalkować / otamponować, oświetlić, podłączyć etc. Dla tych którzy potrafią / lubią dłubać samodzielnie, lub dysponują mniejszymi środkami finansowymi można wypuścić kit, a dawcę napędu każdy sobie sam zorganizuje (np. BR218). Mnie w zupełności wystarczą skorupy, coś jak https://allegrolokalnie.pl/oferta/et41- ... sza-wersja plus ew. blaszki. Będzie taniej, producent będzie miał mniej roboty, a kiedy ja to złożę, uruchomię, to już mój problem.
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 466
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: EU07, EP08

Post autor: Domiss »

Ledwo Konrad puścił parę, że zrobi lokomotywę, to od razu dostał dwie sprzeczne właściwie propozycje: wersja gotowa do jazdy z dźwiękiem oraz zestaw, ale uproszczony. Jedynym wspólnym mianownikiem jest: zrób taniej. Tak to daleko nie zajedziemy ;).
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: EU07, EP08

Post autor: MonsterSale »

Rozumiem że większość tutaj potencjalnie zainteresowanych modelem woli tańsze zestawy do samodzielnego montowania. Ale chciałbym żeby Ranger w ogóle przedstawił opcję sprzedaży gotowego modelu.
Mam zestawy do wagonów, które nie wiem, kiedy zaczną jeździć, bo nie ma kto poskładać. Ja chcę to kupić sobie a nie wnukom w testamencie.
mae
Posty: 208
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: EU07, EP08

Post autor: mae »

MonsterSale pisze: 13 lis 2023, 20:54]Nikt się nie chce podjąć montażu z części, więc realnie tylko gotowce mają sens.
To chyba nie do końca tak. Dla mnie zestaw ma jak najbardziej sens, kupię go sobie i będę składał miesiącami... dla zabawy. Problem leży po stronie komercyjnego składania takich modeli. Złożenie i pomalowanie modelu z odpowiednią starannością po prostu jest mocno czasochłonne (bardzo mocno). Ta czasochłonność przekłada się na wysoką cenę złożonych modeli, a większość ludzi raczej ma problem z wydaniem kilku tysięcy złotych za lokomotywę... Te kilka tysięcy pewnie nie przekłada się na wysokie wynagrodzenie za roboczo-godzinę. No chyba, że Ranger uprości wypust, wydrukuje budę jako całość z detalami, tak żeby wymagała minimalnego składania.... Tylko wtedy już mówimy o wydrukach, a nie odlewach i blaszkach.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 987
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: EU07, EP08

Post autor: wlodar »

Ranger, skoro zapowiadasz EU07/EP08 to sądzę, że chodzi o typ 4E. Czy 303E też planujecie? Ew. ET41? Czy wchodziłaby w grę wersja budżetowa, tzn. odlew budy, maskownic wózków i skrzyń pod pudłem? Mam na myśli surowe skorupy (odlewy/wydruki).
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: EU07, EP08

Post autor: MonsterSale »

Ranger pisze: 13 lis 2023, 13:21Zestawy. Gotowe musiały by kosztować ponad 3500zl i wtedy nikt tego nie kupi.
Nikt się nie chce podjąć montażu z części, więc realnie tylko gotowce mają sens. Zrób z tego 3000 i znajdziesz chętnych jeśli będą z pełną elektryką i dekoderem dźwiękowym.
Ja rozumiem, że kilka osób chce i potrafi samemu sobie te części zmontować, ale zaoferuj chociaż gotowce w jakiejś normalnej cenie.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: EU07, EP08

Post autor: Ranger »

Borczy pisze: 13 lis 2023, 17:04A jak na trzeźwo to jesteś w pojedynkę
:lol: pewnie tak. Ale tak na serio to jest jeszcze monterka :D
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2302
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: EU07, EP08

Post autor: Borczy »

Ranger pisze: 13 lis 2023, 16:24Pytasz się mnie ile zamawiających czy ile osób u mnie? Bo ja obecnie mam dwie osoby na produkcji wliczając siebie :P
A jak na trzeźwo to jesteś w pojedynkę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość