Z21 i SPAX booster

Rodzina Roco, także Lokmausy i nowsze

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
andrzejc
Posty: 359
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:04
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Z21 i SPAX booster

Post autor: andrzejc »

Teraz jestem na wakacjach. Jak wrócę to sprawdzę jaj jest u mnie i dam znać. Ale to dopiero we wrześniu.
rura
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwie 2007, 13:32
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Re: Z21 i SPAX booster

Post autor: rura »

andrzejc pisze: 02 sie 2023, 13:51 Tak jak napisałem podłączenie nie przerobionego Spaxa do Z21 spowoduje wysadzenie tej centralki.
Co w takim razie trzeba przerobić, żeby nie wysadzić centralki?
andrzejc
Posty: 359
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:04
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Z21 i SPAX booster

Post autor: andrzejc »

Spax do właściwej pracy potrzebuje podłączenia do magistrali. To co pokazałeś to same bostery. Kolega pytał o podłączenie Spaxa do Z21. Tak jak napisałem podłączenie nie przerobionego Spaxa do Z21 spowoduje wysadzenie tej centralki.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Z21 i SPAX booster

Post autor: ArturSchŁ »

@andrzejc:
ArturSchŁ pisze: 01 sie 2023, 16:26... wyjście z centralki (do szyn) ...wchodzą do boostera na DCC in.
Czy ja coś mówiłem o podpięciu magistrali XpressNet ??
andrzejc
Posty: 359
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:04
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Z21 i SPAX booster

Post autor: andrzejc »

ArturSchŁ pisze: 01 sie 2023, 16:26 ... w zasadzie to nie ma znaczenia, zadaniem boostera jest dać na wyjściu przebieg identyczny z tym na wejściu, tylko mocniejszy, niezależnie czy LocoNet, XpressNet czy inne.
I tu się mylisz Arturze. Spaks jest podpięty do magistrali sterującej. Jeśli podepniesz nie przerobionego SPAX-a do magistrali XPRESSNET to ją wywalisz.
Gniazdo LOCONET ma zwarte niektóre piny ze sobą, powoduje to zwarcie magistrali XPRESSNET. Żeby można było używać obu magistral Spaks musi być
do tego przystosowany.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Z21 i SPAX booster

Post autor: ArturSchŁ »

Tory do z21 podłączamy przez booster by Alana, czy to SPAX to nie wiem, ale na pewno Paco's.

W tym przypadku wyjście z centralki (do szyn) czy to Lenz, Roco (10761, 10764) czy z21, wchodzą do boostera na DCC in.
A jak jest w SPAX ?

Na modelarstwo.info jest trochę dyskusji n/t SPAX'a, może tam znajdziesz odp.
rura pisze: 01 sie 2023, 15:10Wiem, że to LocoNet,
... w zasadzie to nie ma znaczenia, zadaniem boostera jest dać na wyjściu przebieg identyczny z tym na wejściu, tylko mocniejszy, niezależnie czy LocoNet, XpressNet czy inne.
rura
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwie 2007, 13:32
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Z21 i SPAX booster

Post autor: rura »

Jak w temacie. Można podłączyć SPAXa własnej roboty do tej centralki? Wiem, że to LocoNet, ale nigdy nic nie wiadomo :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Roco multiMAUS /Z21”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości