Uhlenbrock Intellibox II

Prąd i elektronika na makiecie

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
kbosak
Posty: 73
Rejestracja: 22 gru 2014, 08:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uhlenbrock Intellibox II

Post autor: kbosak »

Nie ma co się śmiać z tych pseudotechnologii. Goering nie miał komórki, a miał bombowce i kolejkę elektryczną. Nawet dwie, jedna na parterze druga na strychu.


Co do Intellibox:
To był strzał w dziesiątkę, bardzo wygodnie pupitem 8-zwronicowym i 2 gałkami steruje się makietą z 6 zwrotnicami.

moża tawet zaatakować 16-zwrotnicową makietę.

Wszystko jednym modulikiem Intillibox II, i dwoma pudełkami 63500 Servomodul plus transformator.

Z punktu widzenia technologii, są tak na poziomie oldschoolowyc lat 2004-2008.
Jest wprawdzie ekran mono na pixelach, i dobrze.
Protokoły łączenia działają naprawdę super, klawiaturologia solidna.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Uhlenbrock Intellibox II

Post autor: ArturSchŁ »

kbosak pisze: 23 lip 2023, 13:57... to są pseudotechnologie które znikną w dowolnym momencie.
:P
kbosak
Posty: 73
Rejestracja: 22 gru 2014, 08:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uhlenbrock Intellibox II

Post autor: kbosak »

No właśnie chyba nie.
mam łącznie 6 zwrotnic, 4 na jednym module, 2 na drugim, i dwie proste.
Wystarczy przerośnięta centralka z kilkoma przyciskami i na wypasie żeby można było sprawdzić jak cała infrastruktura dział w praktyce.
TT zajmuję się od 30lat, z tego punktu widzenia używanei laptopów, komórek wydaje się bezsensowne, to są pseudotechnologie które znikną w dowolnym momencie.
Załączniki
makmod.png
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Uhlenbrock Intellibox II

Post autor: ArturSchŁ »

kbosak pisze: 22 lip 2023, 21:29A tu mam w centralce sporo przycisków, dwie gałki, to mnie ujęło.
... to Tobie jest potrzebny PULPIT, a nie centralka !!

Roco z21 +
- tablet (z którego poniższy screen),
- albo TV-Box + 32" monitor (po HDMI) + myszka,
i masz tyle guzików ile namalujesz :
Screenshot_20220724-154358.png
:arrow: Zobacz TU.

Też masz 2 gałki (tzn suwaki):
Obrazek
kbosak
Posty: 73
Rejestracja: 22 gru 2014, 08:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uhlenbrock Intellibox II

Post autor: kbosak »

Dziękuję za odpowiedzi.

Faktycznie dla informatyka Digikejs5000 byłby ciekawą opcją,
jest tylko jeden trick.
Ja nie mam laptopa, tylko big tower w stylu lat 90tych z wieloprocesorami.
Tzn mam laptopa ale korporacyjny.

tego UHB kupiłem za 1100.
1800 bym za niego nie dał bez wifi.

Dopiero wersja Neo ma wifi, za marne 2700PLN.

Dlaczego go wziąłem? kiedyś robiłem makierty rzezbione na megakablach, setkach przłączników.
A tu mam w centralce sporo przycisków, dwie gałki, to mnie ujęło. Wszytko co trzeba na relatywnei prostej makiecie z 6 przelotowymi zwrotnicami i ponaddwumetrowymi prostymi.
Tam się będzie głównie E95 z 20 węglarkami puszczać.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1649
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Uhlenbrock Intellibox II

Post autor: Misiek »

Jako praktyk a nie teoretyk tego urządzenia

Mam Flejszmanową wersję uhlenbrocka od lat... nastu?
Działa nadal i bardzo sobie go chwalę. Czasem mam dylemat czy wyciągnąć go do zabawy/programowania, czy podłączyć Digitraxa.

Jedyna wadą jest niemożliwość programowania kilku typów dekoderów, ale to nie "Wasz" problem, bo to są dekodery do amerykańskich modeli :P

z zalet, niekończenie po kolei
- z poziomu centralki można zrobić trakcję wielokrotną do 4szt lokomotyw.
- można poprzez komputer z JMRI podłączyć alternatywne sterowanie bezprzewodowe po telefonie (android, iOS) - co kto lubi, niektórzy nie lubią telefonów
- można podpiąć FREDy
- można zrobić infrastrukturę makiety opartą na Loconecie, włącznie z dodawaniem boosterów, LN-boxów
- tu się pojawia druga "wada" - w przypadku potencjalnego zwarcia na makiecie centralka się wyłącza - trzeba wcisnąć guzik, żeby zaskoczyła. Taki Digitrax startuje sam po usunięciu problemu. Przykładowo wystarczy usunąć rozprucie rozjazdu :) dla Flejszmana/Uhlenbrocka, trzeba po tym jeszcze dojść do centralki, nacisnąć guzik.
- ma oddzielne wyjście do programowania, które jest "aktywne" - zaprogramowanej lokomotywy nie trzeba przenosić na zwykły tor, żeby sprawdzić czy działa (w Digitraxie tak się nie da, trzeba przestawić lokomotywę)

System jest mało popularny ponieważ rynek jest zdominowany przez konkurencję z Roco (fuj) - w momencie połączenia się Roco z Fleischmannem, zrezygnowano z popularyzacji tego rozwiązania, tzn, Uhlenbrock został sam na rynku z tym rozwiązaniem - 50% spadek popularności ;-)

przez te naście lat używania nigdy nie podłączyłem do magistrali S88 czy jak się ona nazywa i nigdy nie sterowałem rozjazdami - w obu przypadkach po prostu nie mam do tego "podłączenia"

Na koniec, z mojej strony uważam, że "będzie pan zadowolony"- zależnie od tego ile to jest tanio ;)
jeśli taniej niż Roco Multimaus a na pewno taniej niż Digikejs, to OK ;D
MonsterSale pisze: 21 lip 2023, 11:47Co do samej centralki to Womo powiedział w punkt: nikt tego nie ma i zero wsparcia.
MY dwaj nie jesteśmy "nikt" :P
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Uhlenbrock Intellibox II

Post autor: MonsterSale »

andrzejc pisze: 21 lip 2023, 08:17 Przepraszam, ale co ma centralka do dźwięku ?
Powinienem był zacytować ostatni akapit wpisu, który byl bardziej ogólny, a więc
Dlaczego jest tak mało o produktach Uhlenbrock na polskich forach, chociaż są w sklepach?
Ciągle tylko Roco, ESU, Zimo.
Uhlenbrock chyba tylko dlatego wciąż jest na rynku, że Tillig z uporem maniaka rekomenduje ich rozwiązania, mimo że są po prostu złe. Wymyślono już nawet konstrukcję kilku parowozów niedawno, których udźwiękowienie wymusza użycie komponentów Uhlenbrocka (alternatywą pozostaje albo rozbebeszenie elektroniki i zastąpienie własną w tendrze) albo ciągnięcie z tendra kabli mimo zastosowania przez Tilliga taśm między tendrem a lokomotywą.

Co do samej centralki to Womo powiedział w punkt: nikt tego nie ma i zero wsparcia.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2391
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uhlenbrock Intellibox II

Post autor: womo »

Cena i brak ich produktów w zestawach. Inne firmy wypuszczają zestawy startowe i tak budują sobie rynek. Dla przeciętnego "Kowalskiego" który zaczyna przygodę z kolejką cena samej centrali to kosmos.
Kupuje Roco iub Tilliga i centrale ma. Często na forach jest, że osoby czekają na zakup aż wyjdzie zestaw cyfrowy. Dużo ludzi wymaga tylko aby było do przodu, do tyłu, światła, gwizdek....

Jako użytkownik cyfry też bym jej nie kupił.
Po pierwsze mam Lenza z którego jako laik nie wyciskam nawet 30% możliwości mimo że to już stara centrala. Zresztą kupując kiedyś Lenza też nie wybrałem uhenbloka bo miał mniejsza wydajność prądową. A mi prądu trzeba było i to był główny wyznacznik zakupu :lol:
A gdybym kupował i szukał to jednak były centralki za mniejsze pieniądze np digikeijs 5000.
Steruję przez komputer i lokami i makietą w razie kłopotu/niewiedzy nikt nie pomoże bo nikt takiej centralki nie ma.. Nie każdy jest informatykiem i sobie z nią poradzi.

Więc odpowiedź jest prosta. Jaka by dobra nie była. To brak promocji wśród modelarzy, cena, nowsze i tańsze rozwiązania dla osób przechodzących stopień wyżej w dcc.
I masz brak jej popularności.
andrzejc
Posty: 359
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:04
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Uhlenbrock Intellibox II

Post autor: andrzejc »

Przepraszam, ale co ma centralka do dźwięku ?
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Uhlenbrock Intellibox II

Post autor: ArturSchŁ »

kbosak pisze: 20 lip 2023, 22:21nabyłem relatywnie tanio Uhlenbrock...
No to już wiesz, czemu TANIO.
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Uhlenbrock Intellibox II

Post autor: MonsterSale »

Pod kątem dźwiękowym chyba najgorszy producent jaki istnieje.
kbosak
Posty: 73
Rejestracja: 22 gru 2014, 08:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Uhlenbrock Intellibox II

Post autor: kbosak »

Witajcie,
nabyłem relatywnie tanio Uhlenbrock Intellibox II.
Makieta 4-modułowa, 4x2.4m, na dwóch z nich mijanka, plus zakręty na narożnikach.
Generalnie kwadracik.

Jestem programistą embedded więc szukałem czegoś na wypasie bo nie chce mi się od nowa wymyślać koła.
Czy Uhlenbrock ma jakieś tajemnicze właściwości które są niewygodne na zlotach?
Standardy LocoNetB, LocoNetT.

Dlaczego jest tak mało o produktach Uhlenbrock na polskich forach, chociaż są w sklepach?
Ciągle tylko Roco, ESU, Zimo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i DCC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości