FB a kibelek EN57

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
BarTTek
Posty: 810
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: FB a kibelek EN57

Post autor: BarTTek »

Historia tych ramek sięga przeszło 10ciu lat do tyłu. Kupiłem je tutaj na forum, wtedy niewiadomo po co, bo nie było czegoś takiego jak wydruki 3d i nikt nie myślał o EN. Leżały sobie czekając na swój czas. Kupiłem tego kibelka właśnie przez te ramki, aby je wykorzystać :D
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: FB a kibelek EN57

Post autor: womo »

Super. Elementy fototrawione dają niesamowity efekt. Gratuluję postępów i czekam na zdjęcia gotowca ;)
BarTTek
Posty: 810
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: FB a kibelek EN57

Post autor: BarTTek »

Tyle udało mi się wyciągnąć z tego wydruku. Wiadomo, będą jeszcze poprawki itd. Ogólnie mam wielki szacunek dla Pana Jacka, bo jest to inicjatywa, która za nie wielkie pieniądze daje możliwości zbudowania polskich pojazdów tylko trzeba włożyć w nie trochę pracy :)
Załączniki
EN0.jpg
EN1.jpg
EN2.jpg
EN3.jpg
EN4.jpg
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: FB a kibelek EN57

Post autor: womo »

Super. Ja bardzo chętnie zobaczę :)
BarTTek
Posty: 810
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: FB a kibelek EN57

Post autor: BarTTek »

Jeśli chodzi o wydruk budy EN57 z serwisu aukcyjnego to mam dwie skrajne opinie. Sam druk jest w porządku, mały raster, dach można przy większej dozie cierpliwości również wyszlifować. Materiał jest podatny na obróbkę, błędy można uzupełnić CA. Problemem są niewłaściwie proporcje praktycznie każdego elementu - okien, drzwi, ryfli, reflektorów i czoła. Wnętrze z Modelen pasuje na szerokość - nie trzeba nic korygować, jedynie na długość lekko się rozjeżdżają, ale to da się zgubić w przedsionkach. U siebie wstawiłem ramki okienne fototrawione, ryfle z drutu 0,3, przesunąłem reflektory i jakoś to wygląda. Jak będę mieć chwilę i ktoś chce zobaczyć to wstawię fotki :) No i jest w stanie surowym w podkładzie
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1649
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FB a kibelek EN57

Post autor: Misiek »

Poza tym gdzieś widziałem budę do wydruku 3D
w gratisie
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 987
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: FB a kibelek EN57

Post autor: wlodar »

Kupiłem tylko budy i wózki. Jeśli rzeczywiście dzisiaj to wyśle (jak się odgrażał), to jutro powinny być.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: FB a kibelek EN57

Post autor: womo »

On je ma cały czas :lol: - dodrukuje. Daj znać w takim razie jak to do siebie pasuje jeśli kupiłeś też te środki.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 987
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: FB a kibelek EN57

Post autor: wlodar »

womo pisze: 11 maja 2023, 13:51 To ten trzy są budy na allegro za 149.
https://allegrolokalnie.pl/oferta/en57-kibel-pkp-tt-j7g
Musiałeś to napisać? :evil: Jeden zestaw wczoraj kupiłem, jutro powinien być w paczkomacie. Jak będzie ok to wezmę też drugi. Chciałem mieć jeden gładki, drugi ryflowany. Teraz ktoś mi go sprzątnie sprzed nosa. Buuuuuu. Dzięki womo. Nie ma jak kolega z forum :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: FB a kibelek EN57

Post autor: womo »

To ten trzy są budy na allegro za 149.
https://allegrolokalnie.pl/oferta/en57-kibel-pkp-tt-j7g

Modelem sprzedawał ostatnio środki TT za 99. Takie jak te w H0
https://allegro.pl/oferta/pkp-en57-en57 ... 1852436006

Był też komplet dodatków w TT taki sam
https://allegro.pl/oferta/pkp-en57-szcz ... 7924179163

Więc pewnie dużo szlifowania ale coś da się złożyć. Niestety znając życie i tak nikt się nie przyzna, że kupił i składa. Więc nie wiadomo czy pasują chociaż mniej więcej do siebie. A co do jakości nie wiem w ręku nie miałem.
Chociaż z tych wydruków na FB już widziałem lokomotywy jeżdżące i ludzie sobie chwalą.

Modellen coraz więcej elementów EN57 w TT sprzedaje więc może niedługo będzie cały. Oni robią dwie wersje w H0 z 3 i z 2 szybami.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 987
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: FB a kibelek EN57

Post autor: wlodar »

Ten wygląda całkiem nieźle. Widać, że użyto wózków i (chyba) okien od starych Yków, ale wiadomo że nie każdy ma możliwości żeby każdy detal zbudować od podstaw. Osobiście jednak preferuję kibel w wersji klasycznej (żółto granatowe pudła i trzy okna z przodu :P ). Niemniej, fajna robota.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: FB a kibelek EN57

Post autor: womo »


:arrow: https://m.youtube.com/watch?v=di-K89pXiI8
Ten mi się zawsze podobał. 14 lat temu już ktoś się EN57 bawił. Przyznajcie się kto ma go w szafie ?
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 987
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: FB a kibelek EN57

Post autor: wlodar »

No tak, pojedyńcze byłoby za krótkie, ale wystaje spod pudła, co nie wygląda dobrze, no ale co kto lubi.
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 466
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: FB a kibelek EN57

Post autor: Domiss »

Jedno podwozie jest zrobione z co najmniej dwóch. Widać to nawet na zdjęciach, jak się dobrze przyjrzeć.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 987
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: FB a kibelek EN57

Post autor: wlodar »

Podwozie skróconej BR118 tak pasuje do EN57 jak Nohaba do Ludmiły, ale skoro autorowi sprawiło to radość to chyba to jest najważniejsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości