Takie pytanie...

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Takie pytanie...

Post autor: ArturSchŁ »

MonsterSale pisze: 27 kwie 2023, 14:08Wiem że są.
(...)
Ja się paczek nie boję...
... ale odpowiadamy @Marcin44.
:lol:
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Takie pytanie...

Post autor: MonsterSale »

ArturSchŁ pisze: 27 kwie 2023, 13:16Są sklepy CZ, gdzie płacę w zł i otrzymuję przesyłki pocztą-polską. Takie nazywam DOBRYMI sklepami.
Wiem że są. Korzystam z niego, ale wolę tam płacić w EUR, bo mam lepszy przelicznik :)
Ja się paczek nie boję, ale znam takich, co owszem.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Takie pytanie...

Post autor: ArturSchŁ »

MonsterSale pisze: 27 kwie 2023, 10:33... Jeśli się nie boisz wysyłek z zagranicy oraz zakupów za walutę
Są sklepy CZ, gdzie płacę w zł i otrzymuję przesyłki pocztą-polską. Takie nazywam DOBRYMI sklepami.
:lol:

MonsterSale pisze: 27 kwie 2023, 10:33... bo oni są lepiej traktowani niż polskie sklepy, do których towaru przychodzi mało i z dużym opóźnieniem.
ZTCMW: spory wpływ na taką sytuację ma Wyłączny Importer.
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Takie pytanie...

Post autor: MonsterSale »

Cała produkcja zapowiadana na dany rok jest wykupywana na pniu przez sklepy z różnych krajów. Dotyczy to Tilliga, a także np. Roco. Trzeba - jak mówi Artur - zrobić zamówienie w solidnym sklepie modelarskim, najlepiej niemieckim lub czeskim, bo oni są lepiej traktowani niż polskie sklepy, do których towaru przychodzi mało i z dużym opóźnieniem. Ale np. polska Modelmania ma tę przewagę, że trzyma cenę od dnia zamówienia. Jeśli się nie boisz wysyłek z zagranicy oraz zakupów za walutę, to sklepy niemieckie i czeskie okazują się niestety lepsze (i cenowo, i ofertowo).

W Polsce ciężko dostać dekodery, a jeśli są to po 1-2 sztuki i kilkadziesiąt złotych drożej na sztuce niż w Niemczech czy Austrii. Teraz jedzie do mnie 17 dekoderów z Austrii, bo w PL nikt nie ma takiej oferty.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Takie pytanie...

Post autor: ArturSchŁ »

Obecnie w Tillig, praktycznie cała produkcja idzie z Chin, więc planowanie, a dostawy, to istna loteria.

Dlatego, najpewniejszy sposób zakupu to zamówienie w "dobrym sklepie kolejkowym" (na podstawie katalogu) i oczekiwanie do skutku, aż zamówiony towar dotrze, czasem > rok ( !! ) ... np Ty43 (02062).
Oczywiście można śledzić w sklepach, na eBayu itd. ale to są sporty ekstremalne (cena, czas, ryzyko).

Osobiście korzystam ze sklepów CZ, czasem DE, gdzie lokomotywka wychodzi taniej co najmniej o stówkę niż via AMC.
Marcin44
Posty: 19
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:22
Kontakt:

Takie pytanie...

Post autor: Marcin44 »

Witam.
Ostatnio zacząłem dokonywać zakupów nowych wagonów TT (uzupełniać stare BTTB) i mam pytanie czy całość wyprodukowanych nowości rozchodzi się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki? Na https://www.tillig.com/ chyba wszystko wysprzedane...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości