HM7000 by Hornby

Prąd i elektronika na makiecie

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10304
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: HM7000 by Hornby

Post autor: ArturSchŁ »

Hmm...
Pierwszy raz widziałem by:
- ktoś tłuczniował parowóz [TU],
- parowóz zdjęty z torów, postawiony obok, dalej gadał i gwizdał... [TU].
:shock: :shock: :shock: :shock:

Montaż power banku HM7070 w TT:120 A4 Pacific:


:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=4VH6PrzRkRE
PiotrZ
Posty: 678
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: HM7000 by Hornby

Post autor: PiotrZ »

W końcu doczekałem się cyfrowego zestawu startowego Hornby TT1001TXSM.
Parowóz wyposażony jest w dekoder dźwiękowy z możliwością bezpośredniego sterowania z telefonu/tabletu poprzez Bluetooth. Można też stosować „zwykłe” sterowanie DCC z centralką podłączoną do torów.

Osobiście nigdy nie używałem sterowania "telefonicznego" typu Roco Z21, a wręcz go unikałem 😊. W końcu przyszedł czas na spróbowanie czegoś nowego. Cała elektryka składa się tylko z małego zasilacza 15V/15W, wkładanego do gniazdka i podłączanego do torów. Uwaga: trzeba dokupić sobie przejściówkę z angielskich wtyczek 230V.
Aktywacja lokomotywy i załadowanie dźwięków zajmuje kilkanaście minut. Jest to operacja jednorazowa. Trzeba się zalogować do strony Hornby, włączyć WiFi i Blutooth. W trakcie transmisji danych do telefonu po wifi, instrukcja zaleca nie używać w tym czasie żadnych innych aplikacji na telefonie, bo transmisja może zostać przerwana. To zajmuje ok. 15 minut. Potem następuje załadowanie profilu do lokomotywy. U mnie wszystko poszło bezproblemowo (na szczęście!) i już mogłem jeździć 😊.

Domyślny adres DCC to 3, ale można go zmienić, jak w zwyczajnym DCC.
Jeśli chcemy zmienić sterowanie z Bluetooth na „szynowe”, to wystarczy przełączyć to na ekranie telefonu (jeszcze nie testowałem).
Z ciekawostek, wśród klawiszy funkcyjnych z różnymi dźwiękami jest „De-Coupling”, ale to nie odgłos rozprzęgania, a krótki ruch parowozu do przodu ok 1 cm. To ułatwia odczepianie wagonów bez konieczności popychania palcem 😊
Załączniki
pudło1.jpg
pudło2.jpg
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 561
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: HM7000 by Hornby

Post autor: Kolejka »

Dekodery są dostępne od ponad miesiąca, sam też kupiłem dekoder dźwiękowy dla swojego A4, który przyszedł z cysternami. Problem w tym, że aplikacja do tej pory nie jest dostępna na telefony z Androidem (a ja w "jabłka" nie mam potrzeby inwestować).
Co prawda na Daisy II działa jak każdy dekoder dźwiękowy ze wszystkimi zaprogramowanymi funkcjami, ale nie jestem pewien jakie są fabryczne dźwięki (na pewno jakiś parowóz, chyba A1/A3), a wgranie odpowiednich możliwe jest przez aplikację.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10304
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: HM7000 by Hornby

Post autor: ArturSchŁ »

W dzisiejszym newsletterze Hornby informuje o dostępności dekoderów:
:arrow: R7345 HM7000-N18TXS: Bluetooth® & DCC Sound Decoder (Next18-pin) w cenie £69.99,
:arrow: R7336 HM7000-8TXS: Bluetooth® & DCC Sound Decoder (8-pin) w cenie £64.99.

2.jpg
3.jpg
4.jpg
1.jpg
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: HM7000 by Hornby

Post autor: Wojtek_Kraków »

:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2301
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: HM7000 by Hornby

Post autor: Borczy »

Dżizus, ale gwizdawkę ma ten brytol :shock:, jakby ktoś siedział w kotle i się wydzierał.
vaner
Posty: 7
Rejestracja: 05 lip 2017, 20:07
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: HM7000 by Hornby

Post autor: vaner »

Dźwięk jest również w zwykłym DCC. Oba systemy można przełączać co pokazane jest w filmie na YT (od19min.).


:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=m7WAErbyNDY
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: HM7000 by Hornby

Post autor: michuchu »

PiotrZ pisze: 29 mar 2023, 18:44Po prostu dźwięki, które ma wydawać loka są transmitowane na żywo po bluetooth'ie z tableta/smartfona do lokomotywy.
Czy to oznacza, że jeśli chciałbym sterować loką multimausem od roco (bez tableta/smartfona) to nie będzie dźwięku?
PiotrZ
Posty: 678
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

HM7000 by Hornby

Post autor: PiotrZ »

Czy ktoś już testował najnowszy wynalazek sterowania cyfrowego HM7000?
https://uk.hornby.com/hm7000
Z opisu rozumiem, że dekoder dźwiękowy HM-DCC jest "uniwersalny" i nie wymaga wgrywania dźwięków, tak jak to jest w tradycyjnych dekoderach (których obecnie nigdzie nie można dostać). Po prostu dźwięki, które ma wydawać loka są transmitowane na żywo po bluetooth'ie z tableta/smartfona do lokomotywy.
Cena dekodera ze złączem Next18 wraz z głośnikiem wynosi 69.99 GBP, czyli jest całkiem przyzwoita (ok. 380zł)
Dokodery są już dostępne w sprzedaży.
Ja czekam na cyfrowy zestaw startowy https://uk.hornby.com/products/scotsman ... tt1001txsm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i DCC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości