Płatności GBP

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1706
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: wicy »

biegacz67 pisze: 25 lip 2023, 22:44 Opłata na poczcie w wysokości około 8zł nie jest cłem. Jest to tylko opłata Poczty Polskiej za zgłoszenie przesyłki do odprawy celnej. Jeśli chodzi o cło i vat, to prawdopodobnie pokrywa to producen. Hornby to duża firma może sobie podpisywać umowy z danym krajem i pewnie tak robią.
Nie słyszałem nigdy, żeby państwo podpisywało umowy w zakresie rozliczania VAT z jakąkolwiek firmą, na dodatek takim mikrusem (w skali obrotów) jak Hornby.
Poczytaj o procedurze One Stop Shop i będziesz wszystko wiedział.
Dość łopatologicznie opisane jest to tu: https://www.taxone.uk/post/import-one-s ... p-shop-oss
-----------------------
Pozdrawiam, Witek
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: MonsterSale »

A czy to czasem nie było tak, że Hornby brał na siebie opłaty celne i wysyłkę w pierwszym roku członkostwa w ichniejszym TT-club?
Awatar użytkownika
biegacz67
Posty: 343
Rejestracja: 19 kwie 2006, 16:50
Lokalizacja: Oxford
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: biegacz67 »

Opłata na poczcie w wysokości około 8zł nie jest cłem. Jest to tylko opłata Poczty Polskiej za zgłoszenie przesyłki do odprawy celnej. Jeśli chodzi o cło i vat, to prawdopodobnie pokrywa to producen. Hornby to duża firma może sobie podpisywać umowy z danym krajem i pewnie tak robią.
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: michuchu »

Ja nie znam jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy płacimy cło czy nie, ale mogę podzielić się moim doświadczeniem związanym z zamówieniami modeli Hornby:
- 2 zamówienia (raz set, raz kilka modeli wagonów) - nie płaciłem żadnego cła - tylko i wyłącznie koszt zakupów w sklepie
- 1 darmowa przesyłka z reklamowanym zasilaczem - ku mojemu zaskoczeniu przy odbiorze paczki na poczcie musiałem zapłacić kilkanaście złotych cła

Tak więc, to chyba jakaś loteria z tymi przesyłkami i cłem.
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1706
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: wicy »

Borczy pisze: 18 lip 2023, 22:12- Nie - nie płacimy cła w Polsce
- Tak- płacimy cło w Anglii
Jarek, a to "tak" nie zależy czasem od tego czy wartość zamówienia przekroczy 150 EUR? Tylko VAT doliczany jest niezależnie od kwoty...
-----------------------
Pozdrawiam, Witek
Awatar użytkownika
biegacz67
Posty: 343
Rejestracja: 19 kwie 2006, 16:50
Lokalizacja: Oxford
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: biegacz67 »

Dziękuję za odpowiedź.
Właśnie o to mi chodziło.
Nawet jest więcej informacji niż potrzebowałem.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: Borczy »

Kolego nerwowy....uwaga odpowiedź od "nieprzyjaznego" gościa z ForumTT
- I tak i nie ( tak jak chciałeś )
Tłumaczenie:
- Nie - nie płacimy cła w Polsce
- Tak- płacimy cło w Anglii

Z wyrazami należytego szacunku
Awatar użytkownika
biegacz67
Posty: 343
Rejestracja: 19 kwie 2006, 16:50
Lokalizacja: Oxford
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: biegacz67 »

I trzeci.
Niestety jesteś w błędzie, administrator nie odpisał na moje pytanie, nikt nie odpowiedział. To jest coś w stylu, pytaj wujka Google. Co sie zaś tyczy wypowiedzi womo, to nie interesuje mnie twoja opinia w tym temacie. Twoje ocena jest subiektywne, więc nie może być obiektywna. A twój komentarz jest tutaj nie na miejscu. Chyba że jest celowy aby dołożyć oliwy do ognia.
Więc kolego Borczy, nie potrzebuje tego typu porad, tylko prostej odpowiedzi na moje pytanie.
A wystarczyło napisać TAK albo NIE. A teraz to niby ja jestem tym co robi zadymę. Ale każdy mierzy innych swoją miarą.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: Borczy »

ArturSchŁ pisze: 17 lip 2023, 08:18
biegacz67 pisze: 16 lip 2023, 17:57Czy płacicie cło przy zakupie produktów Hornby z UK?
Zapoznaj się, proszę, z całym tym wątkiem.
Kolego Biegacz, tu jak widzisz administrator chyba grzecznie odpisał a z wypowiedzi Wojtka nie wyczytałem próby robienia zadymy. Skoro na kolegach z ForumTT nie można polegać to nie pytaj na drugi raz i nie dawaj pretekstu do potyczki słownej.
Awatar użytkownika
biegacz67
Posty: 343
Rejestracja: 19 kwie 2006, 16:50
Lokalizacja: Oxford
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: biegacz67 »

Następna osoba która chce wywołać awanturę na tym forum.
Po co te docinki i wymądrzanie się?
Po co to porównywanie znajomych? To jest złośliwe.
Mam nadzieję że administrator odpowiednio potraktuje twój wpis.
PiasTT
Posty: 392
Rejestracja: 15 maja 2007, 14:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: PiasTT »

Pax, pax vobiskum - czy jak to się pisze :P

Kolega PiotrZ opisał w marcu br. (to tylko kilka postów wcześniej) dość szczegółowo opisał swoją przygodę z przesyłkami z Anglii. Dla mnie wystarczające informacje.
Jeśli ktoś chce więcej lub bardziej szczegółowo wystarczy spytać PiotraZ

PS. Ja też nie mam kolegów w Hiszpanii, za to wielu na FTT :P
Awatar użytkownika
biegacz67
Posty: 343
Rejestracja: 19 kwie 2006, 16:50
Lokalizacja: Oxford
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: biegacz67 »

Ja nie do końca rozumiem tą paplaninę kolegi womo.
Zadałem proste pytanie.
Czy płacicie cło po zamówieniu produktów Hornby?
Myślę że dziecko by to zrozumiało.
Odpowiedzi są tylko dwie TAK lub NIE. Wygląda na to że dla kolegi jednak jest to za bardzo skomplikowane. Zastanawiam się czy faktycznie powinien zmienić lekarza a może celowo wprowadza w błąd. Nie widzę sensu w jego postach, niczego nie wnoszą a przy okazji się żali że Oxford nie wysyła do Polski. Może załóż sobie oddzielny wątek. Zadałem pytanie bo potrzebowałem informacji.
Więc jeśli nie można jej otrzymać na jedynym forum związanym z TT w polsce to gdzie?
Ja pomagam członkom naszego forum, jeśli jest to tylko możliwe.
Pozdrawiam biegacz67
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2384
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: womo »

Pewnie, że nie ogarniam :lol:
Chociaż ostatni lepsze leki biorę więc powinienem 8)
(nie podzielę się proszę o to nie pytać :lol: )

Wiedzę jakąś tam miałem bo spytałem, ale nie chce mi się szukać odpowiedzi ze sklepu. Lenistwo ...

Aż z ciekawości zajrzałem i nadal w Oxfordzie nie ma wysyłki do Polski. Tak jak mi odpisali w emailu.
Ale może Tobie wysyłają -Gratuluję. Ja niestety nadal muszę ściągać przez znajomych.
Jeszcze nie weszły te nowe land rovery to spoko ...

Miłego dnia :)
I oby słońce i radość przecierało drogę Tobie i Twemu Hiszpańskiemu znajomemu.
Awatar użytkownika
biegacz67
Posty: 343
Rejestracja: 19 kwie 2006, 16:50
Lokalizacja: Oxford
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: biegacz67 »

womo pisze: 16 lip 2023, 22:45Nie. Przy zakupie tam coś dochodzi i sklep to załatwia. Ale na przykład Oxford tego nie ogarnia jak te większe sklepy i nie chce wysyłać.
Jeśli nie masz pojęcia o czym piszesz to nie powinieneś się wypowiadać. Bo wyjaśnienie,, tam coś dochodzi,, świadczy o braku wiedzy. A co Oxford ogarnia, a czego nie ogarnia to następny temat w jakim raczej się nie wypowiadaj, bo sam tego nie ogarniasz. W przeciwieństwie do większych sklepów które ponoć nie chcą wysyłać, Oxford wysyła paczki do Polski i nie tylko. Ogólnie raczej nie za bardzo jesteście pomocni, przekażę znajomemu z Hiszpanii, że na członkach forumTT.pl raczej nie można polegać.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: ArturSchŁ »

biegacz67 pisze: 16 lip 2023, 17:57Czy płacicie cło przy zakupie produktów Hornby z UK?
Zapoznaj się, proszę, z całym tym wątkiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości