Płatności GBP

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: ArturSchŁ »

Przyznam, że nie rozumiem Waszych problemów z płatnością w GBP.

Posiadam na swoim koncie kartę tylko do płatności Internetowych "VISA electron" czy jakoś (czy to jest sytuacja wyjątkowa ? ).
Przed opłatą zasilam ją PLN w wysokości spodziewanego przeliczenia z waluty na PLN z zapasem, w sklepie podaję jej numer, następuje obciążenie konta złotowego po aktualnym kursie banku i po sprawie. Po transakcji opróżniam kartę do 0 zł.
Na wyciągu dostaję: tyle a tyle w walucie, po kursie ..., tyle złotówek. KONIEC.
Mechanizm stosuję od początku zakupów w sklepach Internetowych, bez znaczenia czy to EUR czy GBP.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: DBv »

mae pisze: 26 sty 2023, 09:45 Udało się komuś zapłacić w ich sklepie w EUR? Ich sklep ciągle wymusza na mnie płatność w GPB tłumacząc, że mój adres wysyłki (do Polski) jest spoza strefy Schengen xD Od kilku tygodni próbuję z nimi wyjaśnić sytuację, natomiast odpowiadają mi co 6 dni mailem, w którym właściwie mnie zbywają. Ich wsparcie techniczne to jakiś dramat :/
Potwierdzam ten problem. Ewidentnie myli im się strefa Schengen ze strefą Euro :) Również wyjaśniałem to z ich Helpdeskiem natomiast z jakości kontaktu jestem zaskakująco pozytywnie zaskoczony ;) Generalnie wygląda to tak, ze płatności w EUR są przez system przepuszczane o ile adres dostawy/odbiorcy jest w strefie Euro, w każdym innym przypadku pozostaje GBP - nawet jeżeli jest to nadal EU. Prócz tej nieścisłości cała reszta póki co działa super - tak jeżeli chodzi o sam Pre-order oraz późniejszy proces płatności, dodatkowo świetnia działa system powiadomień o statusie wysyłki.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2393
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: womo »

Mi pokazywał euro a potem i tak w banku przeliczyli z funta. Jak policzyłem to w stosunku do euro byłem z 5 pln na plus bo akurat funt spad a euro skoczyło do góry.
mae
Posty: 209
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: mae »

Udało się komuś zapłacić w ich sklepie w EUR? Ich sklep ciągle wymusza na mnie płatność w GPB tłumacząc, że mój adres wysyłki (do Polski) jest spoza strefy Schengen xD Od kilku tygodni próbuję z nimi wyjaśnić sytuację, natomiast odpowiadają mi co 6 dni mailem, w którym właściwie mnie zbywają. Ich wsparcie techniczne to jakiś dramat :/
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 697
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: Scio »

Misiek pisze: 25 gru 2022, 14:47 Sklep z UK jest poza Unią, więc z opłatami celnymi trzeba się liczyć.
Są jakieś taryfy? Jak to można obliczyć?
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1649
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płatności GBP

Post autor: Misiek »

Sklep z UK jest poza Unią, więc z opłatami celnymi trzeba się liczyć.
Awatar użytkownika
aarekk
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2019, 17:00
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

Płatności GBP

Post autor: aarekk »

[Wydzielone z Koleje angielskie]

Myślę nad zamówieniem zestawu Scotsman na stronie Hornby. Czy ktoś z was już otrzymał przesyłkę? Czy zostało doliczone dodatkowe cło do opłacenia na poczcie? Pytam, bo ostatnio zamawiałem coś (klocki Lego) z Wielkiej Brytanii i dowalili mi cło do opłacenia. Jak to wygląda w przypadku zakupów w Hornby?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości